Kako napraviti harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Konacno sklopljeno i testirano.

Zadovoljan u potpunosti. Jos uvek treba kojekakvih podesavanja. Samo pojacalo mi se ne svidja. Ali sve je tu negde ....

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Zvucnik koji sam privremeno stavio ne zadovoljava definitivno a ni pojacalo. Stugli su mi novi delovi pa cu ovih dana da napravim novo pojacalo i da probam onda kako to zvuci. Preko kucnog HIFI sistema zvuci fenomenalno no ... mora da zvuci i ovako samostalno.

Ostalo mi je sad puno merenja, provere kojekakve. Testiranje malo intenzivnije da se nesto nece zaglaviti i slicno. Jos uvek nisam poravnao dugmice, stavio ocnake na A C E i oznake za FreeBas sistem ....

Zaq prve probe sam prezadovoljan. Osecaj pod rukom fenomenalan. Potpuno glatko i cisto ....


Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Upssssss. Mali problemi sa YOUTUBE. Video materijal bio postavljen kao privatan. Ispravljenooooooo
:svirac: :svirac: :svirac: :svirac: :svirac:
Korisnikov avatar
rale023
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 04 Apr 2014, 02:57
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od rale023 »

Majstore, kako napreduje izrada harmonike? Odavno nikakve novosti. :svirac:
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

rale023 napisao:Majstore, kako napreduje izrada harmonike? Odavno nikakve novosti. :svirac:
Rale
na zalost vec poduze ne stizem da odvojim ni trunku vremena za ovaj projekat. Nadam se da cu u drugoj polovini decembra imati malo slobodnog vremena da se vratim na harmoniku. Na levoj ruci je ostalo samo sklapanje i pravljenje dugmica za registre a na desnoj oblaganje celuloidom i testiranje desne klavijature....

:zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od ssokac »

Nista se vec dugo ne dogadja i neki su vec misljenja da je krajnji rezultat mozda i upitan...
Kakogod bilo naucilo se dosta toga i svaka cast ali iskreno-ocekivalo se da harmonika vec prosvira,jako dugo to traje.
Pozdrav majstoru.
Ibro dirka
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 04 Jan 2016, 23:31

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od Ibro dirka »

Stvarno i ja to pratim od pocetka,pa evo vec2 mj.nista.Bas me zanima hoceli biti ista od toga...ali treba razumjeti covjeka,svi mi u danasnje vrijeme imamo obveze svaki dan nesto .Ja se nadam da ce harmonika prosvirati uskoro,dosta toga je odradjeno.Samo napred Zorane.......
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od ssokac »

Pogledam jer me zanima i stalno isto,novih postova majstora nema,4 mjeseca - nista!
Steta,mozda projekt koji toliko dugo stoji osim mozda nedostatka vremena radi kojecega ipak ne zadovoljava ocekivano...
Nema smisla nagadjati,bilo bi dobro da dade do znanja onima koji to prate sto je uzrok tolikom zastoju?
Dakako da se itekako postuje do sada napravljeno.
Odgovori