Kako napraviti harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Red bi bio da se i ja oglasim...

Na zalost projekat stoji preko 4 meseca ali dobra vest bi bila da projekat nije prekinut. Jednostavno ... preopterecen sam drugim vaznijim projektima sa posla koji redovno radim.
Veoma malo vremena imam za harmoniku ali svaki slobodan sat iskoristim za software koji sam delimicno testirao i zadovoljan sam rezultatima. Rad na softweru je takav da nema sta da se objavi sve dok ne bude gotovo da se moze lepo cuti.

Ovo malo slobodnog vremena sto sam imao sam potrosio na sampler. Jedna varijanta je bio ARM - Raspbrerry PI uredjaj sa polifonim programom koji moze da svira 128-polifono medjutim mana je sto boja koja se svira mora prvo da se ucita u lokalnu memoriju pa tek onda da svira. Tu se gubi 2-3 sekunde sto je neoprostivo za zivi instrumenat. Boja zvuci fenomenalno ali mana je mana. Druga varijanta je ARM-LPC1769 koji svira direktno sa SD kartice sa bojama i svira ih bez ucitavanja. Direktno sa kartice. Zbog toga je uslovljeno da ne moze biti polifono vise od 8-10. Sto se pokazalo kao sasvim dovoljno. Slicno kao kod TOTAL-SAMPLERA.

Znaci radio sam nesto malo.... a to malo je vise u virtuelnom segmentu tako da nema sta slikovito da se objavi.


Jos malo strpljenja i nastavljamo tamo gde smo stali.
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

U medjuvremenu stigla je jos jedna test ploca. Radi se o MIDI varijanti ARM mikrokontrolera. Trebalo bi da podrzi MIDI u realnom vremenu bar 8-10 polifono, Aranzer, 32 kanala recorder i slicno. Ovih dana je sklapam pa krecemo u testiranje.
Ova ploca vozi i levu i desnu ruku i obezbedjuje wireless komunikaciju sa drugim stacionarnim modulima ili aranzerima u krugu 50 metara.

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Skoro gotovo. Fali jos par delica... u ponedeljak stizu pa nastavljam. :zbunjen:

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Uspesno sastavljena cela ploca. Sutra dodajem display i SD karticu i moze da se probaju semplovi... :harmonikas:

Slika
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od ssokac »

Nije da sa nestrpljiv ali prosle godine je u ovo doba ta harmonika trebala biti gotova a evo ni nakon godinu dana jos nista...
Vidim da je opao interes mnogih koji su to pratili pa neznam ima li smisla ista vise pitati sta je konacno s tim...
Kakogod bilo-mozda i konacno prosvira kompletno a ne samo u segmentima i donekle.
Ne zelim da se lose shvati,pozdrav graditelju.
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

ssokolac u pravu si u potpunosti. Ovo se oduzilo previshe. Ali .... Ovaj projekat ce doci svakako do svog kraja. Duze ili jos duze :( ali primice se kraj. Bez obzira sto ne objavljujem svaki korak povremeno radim na projektu. Narocito deo oko tonova. Taj deo nije posebno zanimljiv za gledanje zato sto se radi o programiranju i delom o izradi elektronike za isto. Ne stizem previse da radim ali svakako da napredujem.

Juce sam radio bubrege za deklu koja mi igrom slucaja treba i za par drugara a i kao jedna od varijanti za ovu harmoniku. Evo par slika i toga i sutra kad uradim otisak i secenje objavicu i to.

Slika

Slika

Uskoro krece montaza desne strane i rad na registrima ....
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Uradjeni bubrezi za deklu. Bar probni komadi.

Slika

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Nisam bas zadovoljan sa otiscima ali za probu je ok...
Alat se mora jos malo doraditi i polirati. Tek tada ce biti odlicno.


Slika

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Priprema za celuloid desnog korpusa ....

Slika

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Veceras ako bude srece ... Oba desna korpusa presvuceni ....

Ja se iskreno nadam da ce da uspe. :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

Slika
Odgovori