Kako napraviti harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
dane servis
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 09 Avg 2013, 12:03
Lokacija: Loznica
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od dane servis »

Forum sluzi svrsi razmeni iskustava i znanja,sto bi kao takav vid komunikacije sluzio zblizavanju ljudi kojima je tema foruma zanimanje ili hobi.Nezaboravite da mnogi ljudi iz hobija bolje urade taj posao nego ljudi kojima je to zanimanje.Ilustrativno;zar mislite da nasi majstori nemogu da naprave harmoniku konkurentnu Italijanskim harmonikama?,verujte mi da mogu,ali zbog obimnosti svog posla i koeficijentu zarade ne pretenduju preciznosti,pa odatle kruze lose price o rucnim radovima,medjutim ko radi ovaj posao iz hobija njemu nije bitno vreme kao ni novac,pa tako maksimalna posvecenost tom delu posla donosi vrlo visoke rezultate.Srbija,Bosna,Makedonija,Bugarska,Rumunija i od skorijeg vremana Hrvatska koja je munjevito napredovala sa dobrim harmonikasima,predstavljaju region najjace harmonikaske sile sveta.Ja se nadam da bi mogli preuzeti primat i u izradi harmonika.Porucio bih,da ko god se profesionalno bavi ovim poslom ne gleda ljubomorno i zavidno na kolege jer u ovom poslu ima hleba za sve nas.Malo sam se udaljio od osnovne teme,ali smatram da sam dao jedan normalan komentar na drsko ponasanje nekih forumasa.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od dugmetarac78 »

dane servis napisao:Forum sluzi svrsi razmeni iskustava i znanja,sto bi kao takav vid komunikacije sluzio zblizavanju ljudi kojima je tema foruma zanimanje ili hobi.Nezaboravite da mnogi ljudi iz hobija bolje urade taj posao nego ljudi kojima je to zanimanje.Ilustrativno;zar mislite da nasi majstori nemogu da naprave harmoniku konkurentnu Italijanskim harmonikama?,verujte mi da mogu,ali zbog obimnosti svog posla i koeficijentu zarade ne pretenduju preciznosti,pa odatle kruze lose price o rucnim radovima,medjutim ko radi ovaj posao iz hobija njemu nije bitno vreme kao ni novac,pa tako maksimalna posvecenost tom delu posla donosi vrlo visoke rezultate.Srbija,Bosna,Makedonija,Bugarska,Rumunija i od skorijeg vremana Hrvatska koja je munjevito napredovala sa dobrim harmonikasima,predstavljaju region najjace harmonikaske sile sveta.Ja se nadam da bi mogli preuzeti primat i u izradi harmonika.Porucio bih,da ko god se profesionalno bavi ovim poslom ne gleda ljubomorno i zavidno na kolege jer u ovom poslu ima hleba za sve nas.Malo sam se udaljio od osnovne teme,ali smatram da sam dao jedan normalan komentar na drsko ponasanje nekih forumasa.
Svaka čast, nemam niti šta dodati, niti oduzeti. Možda jedino malo više cenzure postova od strane administratora nebi škodilo. Inače potpisujem svaku reč! :pozdrav:
Korisnikov avatar
dane servis
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 09 Avg 2013, 12:03
Lokacija: Loznica
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od dane servis »

Hvala kolega,covek je veliki onoliko koliko ucini dobra kroz pomoc,i koliko ga ljudi cene i uvazavaju.To svako od nas moze biti.
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Nesto nije ok sa prvim linkom evo ponovo

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Opet ne stima :zbunjen:

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Ovo vec pocinje da lichi na ramoniku :pozdrav:

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

E takoooooo :pozdrav:
Fotke postavljene. Ovih dana sam bio zauzet bas reflex kutijom pa nisam ni pojasnjavao detalje oko toga. Insistirao sam na kutiji iz komada drveta zbog rezonantnih osobina. Ovo ce veoma prijatno zvucati. Zvucnik oklopljen komadom drveta.

Sad su ostale u glavnom samo sitnice. Puno smirglanja, lakiranje i lepljenje bas patosa. Ispod rezonatora ide josh jedan ram izmedju patosa na koji se direktno kaci zvucnik. Par umetaka od tvrdjeg drveta.... pojacanje od tvrdog drveta ispod poklopca celog bas mehanizma .... Sve u svemu, lepshi deo posla. Malo da izadjem iz prasine .... :cool:
Korisnikov avatar
zzivic
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 466
Pridružio se: 10 Sep 2013, 23:41
Lokacija: Indjija
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od zzivic »

Evo ga i video..... tek da se cuje koja je to buka dok se radi :affraid:

https://www.youtube.com/watch?v=8VhM4hB ... e=youtu.be
Korisnikov avatar
dane servis
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 09 Avg 2013, 12:03
Lokacija: Loznica
Kontakt:

Re: Kako napraviti harmoniku

Post od dane servis »

CNC je zaista prava stvar.Sada kada neko izradjuje korpuse nemoze da mu se potkrade greska,svaki korpus je isti kao klon.
Odgovori