tremolo Stimmung

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: tremolo Stimmung

Post od petar3petar »

Mislim da je sve ok i da nije ništa upropašteno te da se može koješta izvesti s tom harmonikom, samo što njemački majstori "vole" tonove izčrčkati iglom da to bode u oči.
Uparvo sam skidao tremolo na jednoj Guerinki koja je bila nabildana u tremolu do bola a "maestro" nije pazio na estetiku.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: tremolo Stimmung

Post od Motif »

Dimitrije Ivkovic napisao:Kazi majstoru da ti vrati to na staro i samo da kazem upropastio si dobru hrmoniku.PRODAJ JE UZMI PREZIDENTS I DALLAPU TO JE MOJ SAVET ILI JE VRATI KOD MAJSTORA DA TI SVE VRATI NA STARO POZZDRAV :ijuju: :ijuju: :ijuju: :ijuju: :ijuju: :ijuju: :ijuju: :svirac:

OPET G.STEELA,ILI STELLA SVIRA PO FORUMU,SAMO SA DRUGIM NICKOM..... :svirac:
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: tremolo Stimmung

Post od magicyzy »

petar3petar napisao:Mislim da je sve ok i da nije ništa upropašteno te da se može koješta izvesti s tom harmonikom, samo što njemački majstori "vole" tonove izčrčkati iglom da to bode u oči.
Uparvo sam skidao tremolo na jednoj Guerinki koja je bila nabildana u tremolu do bola a "maestro" nije pazio na estetiku.
Gospodine Petrovic, moram priznati da ste u pravu kad je rijec o nabildavanju tremola kod njemaca i da vecina majstora to tako radi da "unerede" tonove, jer im je nepojmljivo da bi tonove trebalo sacuvati za ponovno prestimavanje, odnosno za veliku vecinu njemaca jos uvijek je na 1.mjestu hohner, svi drugi. (kao u nasem podneblju guerrini i dallape).
kada budem pravio snimku kako zvuci moja harmoniku napraviti cu i par fotki tonova da vidite da li je majstor uneredio iste.
Poznavajuci njegov pristup i rad,osobno bih rekao da jako vodi brigu o tonovima dok ih stima, ali ja nisam strucan da ocjenim u kakvom su sada stanju tonovi kod moje bugari. Lijep pozdrav iz dalekog Duisburga
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: tremolo Stimmung

Post od petar3petar »

Kod dizanja tremola to se ne bi smjelo vidjeti.
Turpijom se po malo skida sam vrh tona tako da to ne bude uočljivo.
Kako je to majstor uradio ne mogu komentirat dok ne vidim.
Odgovori