Vadjene Bariton Basova

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
nixssss
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 11 Apr 2011, 21:28

Vadjene Bariton Basova

Post od nixssss »

Imam jednu jako dobru harmoniku da kupim ,cjena joj je niza pretpostavljam zbog Bariton basova ima ih 58. Harmonika je petoglasna guerrini . Zanima me da li je ko imao kontakt sa ovom harmonikom. i jos ono sto je vaznije zanima me da li se mogu izvaditi bariton basovi, da li je komplikovan proces, i koliko kosta?
Korisnikov avatar
dane servis
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 09 Avg 2013, 12:03
Lokacija: Loznica
Kontakt:

Re: Vadjene Bariton Basova

Post od dane servis »

Neces nista uraditi ako izvadis fasene,a pogotovo ako mislis da nesto prepravljas u mehanizmu jer princip na koji se dobija akordski bas se azlikuje od principa klasicnog mehanizma.Jedina opcija je da napravis levi korpus sa mehanizmom,a da originalni ostavis jer on uvek ima veliku cenu.
nixssss
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 11 Apr 2011, 21:28

Re: Vadjene Bariton Basova

Post od nixssss »

Koliko bi me to kostalo da pravim novu bas stranu(koliko sam razumio)? A originalnu mogu prodati ? Da li za to treba neki posebno kvalifikovan majstor ili to svako strucan moze uraditi?
nixssss
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 11 Apr 2011, 21:28

Re: Vadjene Bariton Basova

Post od nixssss »

Ja sam mislio da se su Bariton Basovi odvojeni od obicnih pa da se lako mogu izvaditi i onda samo masku prepraviti.
Odgovori