Problem sa tonom

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
mategrganja
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 29 Sep 2014, 15:28

Problem sa tonom

Post od mategrganja »

Pozdrav ljudi evo jucer sam kupi harmoniku... dvo kabinska dallapa rucni rad... ali problem je u tome sto mi jedna tipka napuknuta iznutra tj onaj lim sta li to vec je sto zatvara rupice i kada se promijeni register limic se nevraca i nezatvara te rupice i kad razvlacim cuje se taj ton.... dal se moze promijeniti samo ta tipka zasebno ili se moraju sve tipke mjenjat? i koliko bi to me doso taj popravak...
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Problem sa tonom

Post od Koca »

Nisam siguran da li sam te sve razumeo ali ako je jedna dirka pukla onda se menja ili nituje samo ona sto bi sve! Kad promenis registar otvara se taj suber i posto klapna ne drzi vazduh ona svira i ako je ne pritiskas, u svakom skucaju nisi bas precizan i to mora videti majstor, srecno, pozzz!
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Problem sa tonom

Post od ssokac »

Ni ja nisam bas skuzio na sta se misli..
Pretpostavljam da se radi o kraku poluge koji ide u kabinu kad pise da je iznutra pa ne odradi dihtanje klapne.
Jasno da onda na toj tipki puse ili cak svira nekontrolirano na jednom ili oba tona iz kabine.
Koca je dobro predlozio,to mora vidit majstor.
mategrganja
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 29 Sep 2014, 15:28

Re: Problem sa tonom

Post od mategrganja »

nije dirka pukla nego klapna nepokriva suber i kad nestisnem tipku ona i dalje svira i to se dogada samo kad promijenim registar a pogledo sam da je taj neki lim koji ide od dirke pa do subera je napuko pa pitam dali se moze samo ta jedna dirka i taj lim koji drzi klapnu koja zatvara suber promijenit ili moram sve tipke mjenjat radi te jedne?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Problem sa tonom

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju nj bolje ti to uslikaj, pa okači slike, jer ovako će ti teško ko moći pomoći, pored najbolje volje.
mategrganja
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 29 Sep 2014, 15:28

Re: Problem sa tonom

Post od mategrganja »

evo puklo je to do kraja... sad me zanima el ja moram sve tipke mjenjat (odnosno majstor) ili moze on zamjenit samo tu "G" tipku i el to puno dode? zanima me jer sam kupio harmoniku i to za male novce i mislim da nema velikog ulaganja u nju pa me zanima za sad samo da to smjenim dok neskupim jos para za daljnje poliranje i ostale stvarni
Slika
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Problem sa tonom

Post od ssokac »

Naravno da se mjenja samo ta a ne sve.
Ovo je zapravo od Delicije i to majstori rjese vrlo lagano i brzo,naravno ako hoce..
Potrebno je skinuti deklo,mehanizam registara i izvuci zicu do te tipke,zamjeniti polugu i sve vratiti nazad.
Nekad zica zapece pa potraje ali vecinom ide van.
Ukoliko imaju poluge kabinske Delicije sve je rjeseno za sat dva.
Ako ju moraju pripasivat od necega onda to potraje.
Te poluge su mekane sto je nekad i lose ali i moze ih se lakse savijat i prilagodjavat.
E sad,kolko to dodje to je tesko rec.
Ako je majstor korektan ne puno,mozda 50 tak e ili tu negdje,ako pocne..znate kolko je to posla,ja moram ovo i ono..
mategrganja
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 29 Sep 2014, 15:28

Re: Problem sa tonom

Post od mategrganja »

Oke zahvaljujem na odgovoru ;)
mategrganja
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 29 Sep 2014, 15:28

Re: Problem sa tonom

Post od mategrganja »

I da jos nesto... dali je cijeli dio desni od delicije i sa tonovima i svime ili samo registri i klapne? bio sam kod majstora reko mi da probam uvalit to nekome za 600€ a ja ju platio 1200€ -.-' nisam vise pametan mislim da cu ju ic vratit tome liku od kog sam kupio mislim da je to najbolje rjesenje ako ima neko bolje molio bih prijedlog
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Problem sa tonom

Post od ssokac »

Ako ce ti ju uzet nazad vracaj to odma,debelo si ju preplatio.
Ono sto se vidi na slici je DELICIA,ostalo sto se ne vidi nema smisla naklapat.
Tesko ce neko dat i 600 e za to al probaj,sretno!
Odgovori