Bandoneon registar?

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Bandoneon registar?

Post od Koca »

Tako je, mozes i sam da skines deklu i da pomocu onih polugica napravis saxofon tj ukljucis bason i sopran a iskljucis ostala 2 , a mozes i da probas ostar harmonijum (imas onaj tupi harmonijum vec) da tom saxofonu dodas i pikolo. Ja bih to uradio jer cu dobiti zvuk koji zelim i zasto bi se robovalo originalu, a mozes i na mesto pikolo registra staviti taj ostar harmonijum jer se i pikolo skoro samostalno i ne koristi. Ili probas Dallapu supermaestro koja ima 15 registara i direktno ces uociti razliku.
sonky-Super_VI
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 10 Avg 2018, 23:52

Re: Bandoneon registar?

Post od sonky-Super_VI »

Daleko od toga da ja zelim skrnaviti instrument, necu ja nista eksperimentisati ili vaditi neke delove. Imam tu harmoniku za sebe i zato pitam za savete kako da dobijem zeljeni ton, jer stvarno ne koristim taj Bandon i Piccolo. Hvala vam
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Bandoneon registar?

Post od Koca »

Ostar harmonijum kao troglas je jaci i prodorniji od mastera, ja sam ga izveo na bradnom registru kod moje Guerrini tako da imam 14 razlicitih registara od mogucih 15.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Bandoneon registar?

Post od Dallape 1960 »

Pozdrav drugari posle duzeg vremena. Postavio bih ovde jedno pitanje koje nije bas 100% vezano za temu ali da ne otvaram novu. Naime trenutno sviram u orkestru drugu harmoniku, i problem je u tome sto kolega koji svira prvu svira Guerini Prezident oro 2+2 a ja Dallape organtonku 3+1 koju sam pre par godina naostrio za akustiku kad sam je radio kod gadzihanca pa je na mikrofonu ostra ko guja i nema mi onu "masnocu" i onda bukvalno mozemo da koristimo Organ i kabinu zajedno, svi ostali registri se drasticno razlikuju. Razmisljao sam sta da uradim, pa bih molio za savet. Moze li korekciom stima, da se sredi ta razlika izmedju 2+2 i 3+1 , da to bude upotrebljivo ili definitivno moram da menjam harmoniku? Ako bih menjao u obzir bi dosla Dallapa supermaestro ili Guerini prof4 koje bi kasnije skratio, napominjem da povremeno odradim i neke akusticne svirke, koju bi vi preporucili u slucaju zamene? Prof4 ima definitivno bolju mehaniku koja mi se opasno svidja, i po meni da nije gabarita i tezine bolji je izbor i od sampionke..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Bandoneon registar?

Post od Koca »

Pozdrav Dallepe 1960!
Prvo bi trebalo ustanoviti na koliko je stimovana Dallape i koliko je svebovana, znaci merenjem fregvencija pa da ne nagadjam dalje, tako da bi se to moglo uraditi. Treba da je Dallape stimovana na vecoj fregvencija (ali ne mora biti tako) i jos na to ide povisen sopran. Tako da se smanji osnovni stim na stim Guerini i jos da se razlika sa sopranom smanji na 2-3 hz. Oko kupovine i ja se slazem sa izborom Prof. 4 bar zbog stima.
Jaric_T_Zivadin

Re: Bandoneon registar?

Post od Jaric_T_Zivadin »

I ja mislim da ti je 4-ka mozda bolji izbor. Ali ako imas para i zivaca, bolje je odmah skrati (ako neces da kupis vec okracenu), jer u odnosu na nju organtonka je perce. Treba drzati to ceo dan i noc.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Bandoneon registar?

Post od Dallape 1960 »

Ma imam para, nije to problem, msm moram da imam za instrument, hvala bogu ima fino posla. Pa iskreno probao sam 15-ak supermaesrto i nikako mi ni jedna nije legla tonski. mnogo su mi nedefinisani registri, nekako, mi ima najvise ton za starogradsku muziku, neke romanse recimo, nikako za tezgu, mada je svi hvale meni je dobra organtonka bolja harmonika. Cetvorke mi recimo 90% bolje zvuce a i mehanicki su bolje. Sampionka i prezident otpadaju jer iskreno ne daju mi se tolike pare za harmoniku koju cu da izrabljujem po tezgama, zato i rekoh da se posavetujem sa vama. hvala momci na odgovorima.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Bandoneon registar?

Post od Koca »

Mislim da trebas duže da sviraš Supermaestro da osetiš razlike u registrima.
Odgovori