Koji su ovo registri?

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koji su ovo registri?

Post od bpodnar »

Jučer sam se vratio iz Zagreba, harmonika je bila na servisu, 1 ton je bio malo raštiman al to je sada u redu. Tipke registara su zamijenjene sa većima i sad na sebi imaju ime. Kad budem kod kuće pogledati ću točno pa napisati kako se zovu oni koje nismo znali. Usput rečeno, probao sam kod majstora malo svirati na jednog novijeg Presidenta ali moja je za koplje naprijed po ljepoti tona i glasnoći. Na momente sam čuo kako Basoon nekako krči u dubljim tonovima, kao da harmonika "iskašljava" šlajm ali to je samo kad se lagano svira bez velikog pritiska na mijeh. Kod moje toga nema, sve čisto fino, uglađeno, jasno, meko i toplo u Basoonu, a Organ reže ko žilet.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koji su ovo registri?

Post od bpodnar »

micha56 napisao:Mislim da sam resio enigmu. Ovako:

2 - Bandoneon sa clarinetom
3 - Bandoneon sa sopranom
4 - Accordion
6 - Harmonium sa sopranom
7 - Harmonium sa clarinetom
10 - Sopran
11 - Musete sa Piccolom
12 - Oboe

Ali nisi mi rekao kako se zove ta tvoja harmonika (koje je marke i tipa) ???

Pozzz.

Ovo što nismo znali je:

3- Saxofon
6- Celeste

Ostalo je sve kako je i napisano već!



Accordion123
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 22 Maj 2014, 22:20

Re: Koji su ovo registri?

Post od Accordion123 »

Pozdrav gosp.podnar .. Jeste li morali ista nadoplatiti za promjenu registara ?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Koji su ovo registri?

Post od petar3petar »

Poštovanje!
Svakome nalijepim registre po želji sa oznakama, sa nazivom ili obioje zajedno. Ako momentalno nemam poneku kombinaciju onda to odradim poslije bez naknade.
Ako netko želi drugačiji raspored registara onda to ne radim tako da cvikam i krpam postojeće šibere budući da se radi o novim instrumentima, već promijenim kompletne šibere.
To naplatim.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koji su ovo registri?

Post od bpodnar »

Accordion123 napisao:Pozdrav gosp.podnar .. Jeste li morali ista nadoplatiti za promjenu registara ?
Digoste temu iz naftalina ali da samo potvrdim Petrovićevu izjavu, nisam platio izmjenu tipki registara jer je to bila samo promjena, prvotne tipke su ostale majstoru, a druge sa imenima je stavio na harmoniku i to je sve.
Odgovori