Koji su ovo registri?

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Koji su ovo registri?

Post od bpodnar »

Nadopunite ako znate koji su neimenovani registri. Harmonika je kabinska 2+2. Samo pišite broj pod kojim je registar i ime. Ja sam napisao one koje znam. Hvala!

Slika

Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Koji su ovo registri?

Post od micha56 »

Na istoj grupi tema: Diskusije o instrumentu imate temu o registrima:

viewtopic.php?f=2&t=26

Pozzz.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koji su ovo registri?

Post od bpodnar »

istina, vidio sam to ali tamo nema ovakvih registara, zato sam i pitao kako se zovu.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Koji su ovo registri?

Post od micha56 »

a na kojoj harmonici postoje takvi registri ????
Mislim, koja harmonika nema badoneon, master i td ?????
A kabinska je 2+2 ????
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koji su ovo registri?

Post od bpodnar »

Moja harmonika je takva, master je na dlan-registru.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Koji su ovo registri?

Post od micha56 »

Mislim da sam resio enigmu. Ovako:

2 - Bandoneon sa clarinetom
3 - Bandoneon sa sopranom
4 - Accordion
6 - Harmonium sa sopranom
7 - Harmonium sa clarinetom
10 - Sopran
11 - Musete sa Piccolom
12 - Oboe

Ali nisi mi rekao kako se zove ta tvoja harmonika (koje je marke i tipa) ???

Pozzz.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koji su ovo registri?

Post od bpodnar »

Harmonika je Petromaestro, majstor je Ivan Petrović, ako te zanima pogledaj ovamo http://www.glazbeni-oglasnik.com/forum/ ... 47d6906fd9
Poslednja izmena od bpodnar u 20 Dec 2010, 11:19, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Koji su ovo registri?

Post od micha56 »

Ne poznajem bas nesto ovog majstora, cuo sam za njega da sklapa harmonike od originalnih delova nabavljenih iz Italije, ali nisam nikad cuo njegovu harmoniku uzivo, tako da ne mogu komentarisati.
Iz onoga sto sam sad pogledao na YouTube - izgleda ta ton i nije los, ali sve to tek mora "da legne" - da se doooobro razradi, pa ces tek tada cuti dobar ton, ako ga harmonika ima, a verujem da ima. Ono za te pare - sigurno vredi. Kod nas su harmonike malo jeftinije nego u Hrvatskoj, ali to je to.

U Srbiji ti je Italijanska harmonika zakon i sve druge su ...hm ....
Znaci - Dallape, Guerrini, Settimio Soprani i td. Da se neko slucajno ne uvredi - mozda je redosled malo drugaciji, ali te harmonike se vrte u krug.

A znas kako kazu - svaka budala ima svoje veselje ...

By the way - jesu li nazivi registara OK ???
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koji su ovo registri?

Post od bpodnar »

Dobar je majstor i korektan čovjek prije svega, nije prevarant i muljator i zna znanje. Ima i jednog prijatelja, hrvata iz Mađarske s kojim je smislio ime Petromaestro. Mađar se zove Peter (Pero) Moger i radi te harmonike u Mađarskoj. Njegov stalni klijent je Zoltan Orosz, a za njega si vjerujem čuo. Pogledaj na youtube snimke Orozove svirke, ima na par mjesta gdje svira na Petromaestro, evo recimo ova http://www.youtube.com/watch?v=ZyryD7Q__uY

Što se tiče marki ja ne robujem Guerriniju ni Dallapeu jer je to za mene samo razvikana roba koja košta previše, i česta su meta plagiranja kako u HR tako i u Srbiji i dalje, a ništa nisu kvalitetnije od npr. ovog mog instrumenta jer su sastavljeni od istih dijelova. Već sam pisao o tim stvarima, pa da nejdem u diskusiju o tome ponovo.

Ako si primjetio tipke registara nemaju na sebi niti na samoj masci nikakve natpise tako da neznam da li si napisao točno imena ili ne. Uskoro ću ići kod Petrovića da mi stavi registre sa imenima i malo pregleda instrument, mali servis jelte...
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Koji su ovo registri?

Post od micha56 »

Orosz Zoltan je moj omiljeni harmonikas (posle Pavkovica), ciju sam biografiju ja cak i preveo sa engleskog i izbacio na ovaj nas forum:

viewtopic.php?f=4&t=166

Potpuno mi je poznat njegov stvaralacki opus i stil sviranja.
Ali to ti je valjda poznato - harmonika na kojoj svira Zoltan i tvoja (od istog proizvodjaca) nemaju mnogo dodirnih tacaka. Njegova mora biti uradjena do savrsenstva, a tvoja ...
Ali za tvoju harmoniku sam rekao da ne poznajem instrument i prema tome ne mogu da je komentarisem. Petro Maestro je daleko manje poznat u Srbiji nego u Hrvatskoj, tako da prosto i nisam imao mogucnosti da je cujem ili probam.
Inace i ja sam harmonikas (dugogodisnji) i ima moja biografija na forumu:

viewtopic.php?f=38&t=168

gde bi mogao i ti da se predstavis, a mozes i da izbacis slike ove svoje harmonike na:

viewtopic.php?f=32&t=174

Eto prosetaj se malo forumom i ... - ma druzicemo se mi vec jos ...

Pozzz.
Odgovori