Nazivi registara weltmeister s5

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Nazivi registara weltmeister s5

Post od petar3petar »

dane servis napisao:Mislim da je generalni stim bio 440Hz a ja sam tremolo digao samo na 441Hz,i dobio sam fenomenalan zvuk kakav retko koja harmonika ima.Dirke ima odlicne,jedina zamerka je bas mehanizam prilicno plitak,neznam zasto su tako uradili,ali i to moze da se sredi.
U takvim slučajevima, kada je harmonika peteroglasna i ima visok tremolo, ja sugeriram vlasniku da se sopran koji je otvoren na registar mehanici stavi na osnovnu frekvenciju kao i klarinet.
Na taj način dobiva se i tkz. oštri klarinet.
Drugi tremolo, ili kako mi to najčešće kažemo drugi sopran, koji je ili viši ili niži od osnovnog tona, daje vibraciju koja se podešava na željenu frekvenciju, više ili niže od osnovnog tona.
Osim oštrog klarineta na taj način dobije se mussette registar koji ne vibrira pre jako no snažniji je od uobičajenog.
Osim tako podešenog mussette registra to se osjeti i na masteru i ostalim registrima koji u kombinaciji sadrže tako podešene tonove.
Harmonika je tada primjerenija našoj muzici.
To sam radio na nekoliko 5. glasnih dalapa.
Samo 5. glasne harmonike su dosta teške, osim Beltune. 5. glasna Beltuna je lakša nego stara "dvojka"!
Odgovori