supermaestro

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Bagzi
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 23 Dec 2015, 20:25

supermaestro

Post od Bagzi »

Imam problem ton C u drugoj okatavi kad otvaram meh sve je ok. Ali kad vracam meh nezvuči kao kad razvlačim i tu je problem kada vučem ok ali kada vraćam bandom zvuči kao kabina, oboa kad vracam meh se uopste ne cuje i flute sam jedan registar (drugi ne) yvuci dosta tanje. Pozdrav svima :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: supermaestro

Post od Koca »

Sva tri problema se svode na jedan, spoljni sopran tj. oboa, a obzirom da je C u 2. oktavi ton je verovatno je zapusen neverujem da je pukao. Nisi precizirao problem a pretpostavljam da je u pitanju donji bandon i donji flute jeli tako? Sigurno nisi primetio ali imas onda i u ostalim kombinacijama koje sadrze sopran tj. obou (violin, musete, donji harmonijum, master) da na skupljanje meha fali oboa. Problem se resava lako i brzo. :svirac:
Bagzi
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 23 Dec 2015, 20:25

Re: supermaestro

Post od Bagzi »

Jesu donji bandon i flute. Znaci potreban mi majstor??
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: supermaestro

Post od petar3petar »

Spomenuti ton najvjerojatnije "želi puknuti"!
Perce je još uvjek na svojem mjestu, nije ispalo i zbog toga se ne ćuje zrak.
99% sam siguran da će perce puknuti ćim ga se takne.
Ostali 1% ostavljam za druge mogučnosti.
Potrebno je promijeniti kompletnu ploćicu jer promjena samo jednog pera, naj ćešće neadekvatnih dimenzija koje treba ručno dotjerivati, nije najbolje riješenje.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: supermaestro

Post od Koca »

Mislim da ti ne treba, skini 1. levu fasenu ako znas da skidas i vracas i pokusaj da uvlacis vazduh sa one strane fasene gde su veci tonovi, pa racunaj koji je taj C2 od gore 12. valjda. Ako ne uspes javi se na skajp krade.bc
Bagzi
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 23 Dec 2015, 20:25

Re: supermaestro

Post od Bagzi »

Koliko znam fasena je ona letva sa tonovima ali ne znam koju tacno treba da skinem a taj ton bih lako pronasao ali kako se uvlaci taj vazduh i da li bih uopste uspeo naverovatnije da cu naci nekog majstora imam ih dvojicu u okolini pozdrav i hvala svima!
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: supermaestro

Post od Koca »

Pretpostavljam da imas klavirnu Supermaestro pa sam ti tako opisao, naci ces lako ton, nasnimi zvuk Oboa C2 onaj na otvaranje meha na mobilni i u 1. faseni s leva imas obou i pikolo cele tonove (pikolo su dosta manji sa suprotne strane te fasene) uporedi teko sto ces ustima uvlaciti vazduh sa zvukom koji si snimio. Ako je zapao trun ispasce i proradice. To je onako najjednostavniji slucaj i nemoj hvatati fasenu preko tonova i kozica nego za drvo. Ako je ton pocrneo od prljavstine onda nosi kod majstora da lepo izcisti i nastimuje.
Bagzi
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 23 Dec 2015, 20:25

Re: supermaestro

Post od Bagzi »

hvala
Bagzi
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 23 Dec 2015, 20:25

Re: supermaestro

Post od Bagzi »

sve te razumem samo i dalje ne znam tacno koju fasenu treba da skinem
Bagzi
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 23 Dec 2015, 20:25

Re: supermaestro

Post od Bagzi »

nije klavirka dugmetara
https://www.youtube.com/watch?v=ibwCTNladYc premotaj na 0:34
Odgovori