Weltmeister Diana C-bas ostaje stisnut

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
sLAKY
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Weltmeister Diana C-bas ostaje stisnut

Post od sLAKY »

... imam problem sa svojom Dianom, naime, pri malo duzem sviranju i ucestalom koristenju C-basa tipka istog ''zasteka'' i ostane stisnuta, otvorio sam poklopac od mehanizma basova ali neznam s cime podmazat sve te silne opruge, dal je obicni VD- odvijac sprej preagresivan za samo kuciste ili ima neko posebno sredstvo za podmazivanje, mislim da kvar nije veliki pa da ga sam rijesim a posto sam tek poceo svirat harmoniku ( 3 mjeseca) jako cesto koristim C-bas zato molim vas POMOZITE...
unaprijed zahvaljujem...
:(
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Weltmeister Diana C-bas ostaje stisnut

Post od micha56 »

Po mom skromnom misljenju tu je potrebno neko fino silikonsko ulje (vise tecno). Nisam siguran za VD-40 - mislim da je agresivan.
Ali moras biti siguran gde ubacujes to ulje - moras da nadjes lezaj ili mesto gde dolazi do trenja.
A sta ako se neka od poluga jednostavno iskrivila ili jednostavno dolazi do "naskakanja" jedne klapne na drugu, pa podmazivanjem ne dobijes nista????

Bolje je da to uradi neko ko se razume u masine i uredjaje, a najbolje majstor za harmonike.

Pozzz.
sLAKY
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Weltmeister Diana C-bas ostaje stisnut

Post od sLAKY »

micha56 napisao:Po mom skromnom misljenju tu je potrebno neko fino silikonsko ulje (vise tecno). Nisam siguran za VD-40 - mislim da je agresivan.
Ali moras biti siguran gde ubacujes to ulje - moras da nadjes lezaj ili mesto gde dolazi do trenja.
A sta ako se neka od poluga jednostavno iskrivila ili jednostavno dolazi do "naskakanja" jedne klapne na drugu, pa podmazivanjem ne dobijes nista????

Bolje je da to uradi neko ko se razume u masine i uredjaje, a najbolje majstor za harmonike.

Pozzz.


... hvala ti za savjet, i meni se je wd-40 cinio preagresivan a problem sam uspio rijesit s 2-3 kapi mineralnog motornog ulja (10w-40)...
pozzz :D
boco1181
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Weltmeister Diana C-bas ostaje stisnut

Post od boco1181 »

micha56 napisao:Po mom skromnom misljenju tu je potrebno neko fino silikonsko ulje (vise tecno). Nisam siguran za VD-40 - mislim da je agresivan.
Ali moras biti siguran gde ubacujes to ulje - moras da nadjes lezaj ili mesto gde dolazi do trenja.
A sta ako se neka od poluga jednostavno iskrivila ili jednostavno dolazi do "naskakanja" jedne klapne na drugu, pa podmazivanjem ne dobijes nista????

Bolje je da to uradi neko ko se razume u masine i uredjaje, a najbolje majstor za harmonike.

Pozzz.
Harmonika se nikad ne podmazuje nicim, poslije stvara probleme jos vece kad se nakupi prasina na ulje, vjerovatno je nesto iskrivljeno i neradi kako treba a to nije problem otkloniti. Pozdrav
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Weltmeister Diana C-bas ostaje stisnut

Post od Bata Kanda 73 »

upravo tako.problem te vrste je cisto mehanicke prirode te se jedino moze resiti "mehanicki"-klešta .motorcangle... :) šalim se.Jedino majstor ako vec nemas neko iskustvo sa tim,maziva ,ulja nedolaze u obzir.
Odgovori