Problem

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Bagzi
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 23 Dec 2015, 20:25

Re: Problem

Post od Bagzi »

Pa kako to izvesti sa tim istim ako nije tajna
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Problem

Post od Koca »

Kozice se ako nisu jako unistene mogu "peglati" ali ne mogu ti pisati sta da radis jer ako imas problem u jednom smeru to je tipicna kozica a ti imas i u suprotnom smeru isti ali nesto slabiji problem, jos jednom ti kazem ne mora biti kozica i nema smisla da pricamo bez pregleda tonova. Mogu te uputiti da to ipak treba pogledati neko ko ima iskustva i da to nije problem sto se tice cene jer nema vise od pola sata posla. Skripenje na otvaranje meha znaci unutrasnji tonovi i kozice, pa i da slikas fasene i postavis to se ne vidi. Shvati isto kad te boli nesto to ne resavas sa lekarom telefonski bez pregleda. Ako ton pravi nevidljive pokrete u vosku tako da cela plocica treperi moze pre biti nego kozica iako ne vidis nigde puknut vosak ali je jednostavno izgubio lepljivost i takav se obavezno menja. Zato na otvaranje meha jace skripi jer vazduh tezi da izbaci plocicu iz voska a na zatvaranje je nabija u vosak pa manje krci. Ako si u blizini Bele Crkve mogu ti pogledati, toliko od mene, pozdrav.
Bagzi
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 23 Dec 2015, 20:25

Re: Problem

Post od Bagzi »

Ok hvala u svakom slučaju
pozdrav
Tirke
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 06 Feb 2017, 21:45

Re: Problem

Post od Tirke »

Postovanje. MOzete li mi pomoci? imamo oko tonova d1, e1, fis1 i b1. U bassonu kad sviram kad vracam mijeh cujem mi se kod zvizdukanje tona. Ako znate o cemu se radi molim vas recitemi. U pitanju je Guerrini Superior 3 Super organtone
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Problem

Post od petar3petar »

Očigledno klapne dobro ne leže na podnici a razlog može biti različit.
Moguće je da se je filc osušio, moguće je i da je toliko otvrdnu da više ne može dihtati ili je možda neki treći razlog. Moguće je da su i opruge olabavile.
Na zatvaranje mjeha se čuje zbog toga što se u harmonici pojavljuje veći tlak pa klapne gura dok je pri razvlačenju obrnuto.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Problem

Post od Koca »

Potpuno se slazem sa predhodnom dijagnozom, znaci klapne ne zatvaraju dobro i harmonika ne dihtuje kako treba, treba te kabinske klapne odraditi, i pregledati ostale koje mozda ne pustaju ton ali mozda pustaju malo vazduha, pozzz.
Tirke
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 06 Feb 2017, 21:45

Re: Problem

Post od Tirke »

Hvala sto ste mi pomogli. Pozz
Odgovori