Savet za štimovanje harmonike

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
bks
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 21 Okt 2014, 23:05

Re: Savet za štimovanje harmonike

Post od bks »

Naravno shodno tome se mora oboriti cena jer ima ulaganja ,stimovanje je 250-300 evra, i tapaciranje 200 a da nepricam da jos nesto iskoci
da treba da se odradi jbg
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Savet za štimovanje harmonike

Post od kompozitor »

Ja sam uvek za varijantu uzeti dobar instrument u losem stanju, i platiti pravog majstora, ali se podrazumeva da je takav instrument bar 60% nize cene, nego sto vredi. Ako dajete trzisnu cenu za nesto sto treba da se radi, to nije po'so.

Ako imate para, imajte i strpljenja. Ako nemate strpljenja, ostace te bez para.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Savet za štimovanje harmonike

Post od Koca »

Zasto je majstor rekao da treba i tapaciranje? Da li zbog lupanja klapni obzirom da dobro dihtuje ili ? Ako je to stvarno neophodno onda ona i nije u dobro ocuvanom stanju, i ne treba je uzimati.
bks
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 21 Okt 2014, 23:05

Re: Savet za štimovanje harmonike

Post od bks »

Da zbog lupanja klapni i samim tim se cuje klavijatura malo vise nego sto treba ali stimovanje joj je hitno bas je reastimovana,a tapaciranje i nije hitno uopste
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Savet za štimovanje harmonike

Post od Koca »

Odi sa jos nekim sa jos jednom harmonikom i uporedi to lupanje klapni, pa moj ti je savet da to ne diras i ne izlazes se tolikim troskovima, samo sredi tonski komplet sa kozicama, jer se ne isplati. Obrati paznju na dubinu dirke, ako je slegao filc i ispod dirki i na klapnama logicki zato vise lupa zbog dubine, u tom slucaju je poplicavanje klavijature daleko jednostavnije od tapaciranja i mnogo manji rizik da nece dobro dihtovati. Dihtovanje je delikatan posao i treba se natenane odraditi a i filc treba slegnuti, pa da se ne desi resis klaparanje a ona slabije dihtuje i onda gubi snagu, pa dzaba i stimovanje i ciscenje tonova. To ti je majstorski savet, pozdrav.
bks
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 21 Okt 2014, 23:05

Re: Savet za štimovanje harmonike

Post od bks »

hvala !!
pozdrav
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Savet za štimovanje harmonike

Post od Koca »

Hteo sam bio jos nesto reci pa sad se nadovezujem. Postoji jos jedna interesantna stvar kod klaparanja. Bio mi je skoro jedan decko da mu resim klaparanje klapni i dok je svirao stvarno se to cuje medjutim kad sam ja prosvirao ustanovio sam da lupanje ne potice od klapni nego od rasklimane klavijature pa dirke setaju gore dole i lupaju jedna o drugu. Klapne na pojediim mestima ne dihtuju kako treba ali lupaju u granicama normale. Dosta slicna lupnjava kod oba problema ali se ne mora tapacirati u ovome slucaju.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Savet za štimovanje harmonike

Post od sampionce »

@bks
Sta ste uradili s harmonikom? Da li ste nasli odgovarajuceg stimera i (ukoliko nije tajna...) koliko je to kostalo?
Radivojedacic
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 30 Nov 2017, 14:49

Re: Savet za štimovanje harmonike

Post od Radivojedacic »

Imam problem upitanju je troglasna orginal dalapa uredjena generalna kada se povuce nema tona i u primu i u basu izgubila snagu nesto majstor nije uradio kako treba molim za misljenje
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Savet za štimovanje harmonike

Post od Koca »

Reklamiraj majstoru koji ti je radio, neces na forumu to resiti.
Odgovori