Dallape štimanje vaša iskustva

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Dallape štimanje vaša iskustva

Post od sampionce »

Zahvaljujem G-dine Jaricu.
Srdacan pozdrav!
Jaric_T_Zivadin

Re: Dallape štimanje vaša iskustva

Post od Jaric_T_Zivadin »

Nema na cemu.
Pozdrav i vama!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape štimanje vaša iskustva

Post od Dallape 1960 »

Pozdrav drugari, imam jedno pitanje, pa mozda bi neko od iskusnijih servisera mogao da pomogne. Mislim da sam vec negde pominjao da trenutno imam dallape organtonku iz 60 godine model sa jednim fasenom u kabini, i da sviram drugu harmoniku kolegi koji svira prezident oro. tremolo sam korigovao, to sada dosta pribliznije zvuci, zadovoljavajuce sto se toga tice. Medjutim ono sto smo primetili, i sto mene zanima moze li da se koriguje je sto su prve dve oktave kod nasih harmonika kazem priblizne, a najvisa oktava je na mojoj dallapi dosta "tanja" tu se drasticno oseti razlika. To se ne oseca u kabini, organu, masteru, ali zato klarinet, musete, violin ogromna razlika. Zanima me moze li to da se koriguje stimovanjem, podesavanjem, bili kako, ili je to to, i ako mi se ne svidja da menjam harmoniku :-) u mojoj harmonici mi je receno da je prva klasa kanjoni tonova.
Jaric_T_Zivadin

Re: Dallape štimanje vaša iskustva

Post od Jaric_T_Zivadin »

Verovatno moze! 90% mislim da je tu u pitanju zazor perca. Ima i do stima. -Kad se malo razlikuju frek. perca na jednom tonu izgubi se i na glasnoci. Neke majstore mrzi da urade te visoke jer su "pipavi", pa ostave to tako kako jeste jer vecina to i ne primeti. Ako kazes da toga nema u organu, onda pretpostavljam da su kabina i pikolica ok. Treba prekontrolisati klarinet i sopran u tom delu.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape štimanje vaša iskustva

Post od Dallape 1960 »

Nema, tj. da kazem ne oseca se toliko kao u klarinetu, violin, musete, tu je bas primeti velika razlika, nije ona tiha, ali u toj oktavi nema sirinu. zaobljenost tona da se tako izrazim, planiram da je radim komplet ako to moze da se koriguje i da izvucem maksimum iz nje pa zbog toga pitam. tu harmoniku bas nebih prodavao jer je najmanji i najlaksi model, sa kajsevima i jastucetom ima 12.700, vise od 1kg je laksa od standardnih organtonki.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape štimanje vaša iskustva

Post od Koca »

Pa analiziraj jednoglasne tonove, mozda i nema smisla porediti violin koji je kod svake 3+1 harmonike u donjoj polovini dosta hladan i piskav u odnosu na violin kod 2+2 harmonike. Isto vazi i za mizet. Ima smisla porediti klarinet koji ima osnovni stim sa sopranom kod 2+2. Koncepcijski imas takav utisak a ako je do tonova onda verovatno u donjoj polovini klarineta imas i one koji su puni i jaki i onih koji nisu pa kako je koji nastelovan. Ako je tako onda ostatak nastelujes. Ako su svi piskaviji onda nemas pomoci takvi su verovatno tonovi.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Dallape štimanje vaša iskustva

Post od zex »

Pa što kupi Dallape sa Cagnoni tonovima :D

Najbolje ti ja da odneseš harmoniku kod nekog iskusnog štimera, on će ti reći šta može da se uradi.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape štimanje vaša iskustva

Post od Koca »

Ma trebalo bi da se moze to uraditi, Dallape ima jak klarinet kao grom ali svakako treba neko proceniti celukupnu situaciju i uvideti razlog koji mozda i nije u samom tonu.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape štimanje vaša iskustva

Post od Dallape 1960 »

PA sto jel ne valjaju kanjoni? :) izgleda mi za sledecu kupovinu moracu da zakupim neki kombi i da pokupim vas par sa foruma da idemo zajedno u kupovinu :svirac: Pa iskreni da ti kazem najvise sam je uzeo zbog formata i tezine i jednog fasena u kabini. Vagao sam dal da uzmem neku supermaestro ili profesional 4 da kasapim, i na kraju mi ispade ovo. Nije mi se davalo 5 000-6 000 za dobru sredjenu sampionku iskreno i da je vucem po raznoraznim festama. A lakse, jace, a jeftinije originalno ne verujem da moze od ovih dallapa da se nadje.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape štimanje vaša iskustva

Post od Dallape 1960 »

Zex kad si se vec javio, sta je sa tvojom DAllape, jel prodata? Jel ona ima isto 1 ili 1,5 fasen u kabini? MA verovatno da moze na mojoj da se ovo dovede u red, nego jbg.. gadzihanac ne verujem da radi vise, cisto sumnjam, pa treba odabrati pravog majstora. Opasno me nervira kad mi neko povrsno odradi posao, a stvarno sam galantan kod majstora i nikad se ne cenjkam.
Odgovori