Farbanje koznih kaiseva

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Farbanje koznih kaiseva

Post od sampionce »

Pozdrav kolege.

Moze li neko da pomogne, na koji nacin da TRAJNO ofarbam kozne kaiseve, a da se boja ne skida potom sa njih, tj. da udje u pore koze? :zbunjen:
Hvala.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Farbanje koznih kaiseva

Post od sampionce »

Da li je moguce da bas niko nema iskustva s ovim?? :zbunjen:
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Farbanje koznih kaiseva

Post od stoper »

Ne znam koliko je pametno farbati kožne kaiševe (pretpostavljam u crnu boju). Koliko znam o farbanju kožnih odjevnih predmeta, da bi kvalitetno bili ofarbani potrebno je da je boja za kožu visoke kvalitete, a i sama tehnologija farbanja zahtjeva znanje i iskustvo. Ono što iz vlastitog iskustva znam (imao sam kožnu jaknu koju sam dao ofarbati) nakon kraćeg vremena boja spada i ostavlja tragove po ostalim odjevnim predmetima (majica, džemper...). Obzirom na cijenu novih kožnih kaiševa ne vjerujem da se baš isplati petljati sa farbanjem starih. Pozdrav!
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Farbanje koznih kaiseva

Post od mladen-marija1 »

pozz...postoji crna boja za kajiseve...koristi se u stamparijama...ulazi u sve pore koze,jako se brzo susi i ne ostavlja nikakve tragove,dobio sam jednu bocicu od covjeka od kojeg kupujem kajiseve,kontaktiracu ga i cim saznam naziv te boje,javit cu vam
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Farbanje koznih kaiseva

Post od mladen-marija1 »

kontaktirao sam prijatelja,nazalost niti on ne zna,on kupuje u italiji gotovu kozu,vec ofarbanu,kako se i s cim farba koza,to znaju samo u tvornici koze,ova crna boja sto sam je dobio u bocici sluzi samo za bocne korekcije,i dobro upija i jako se brzo susi,a s cim se povrsinski farba,ne znam...pozz
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Farbanje koznih kaiseva

Post od sampionce »

Hvala na trudu! :pozdrav:
Ponecu kaiseve kod nekog naseg kozara. Valjda oni znaju kako se to radi a da bude trajno i da se ne skida boja.
Srdacan pozdrav.
Odgovori