Petoglasna sa DVA Bassoon fasena

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Petoglasna sa DVA Bassoon fasena

Post od sampionce »

Hehehehe, ajmo ispocetka... :)

Nikad nije bila u opticaju petoglasna BEZ pikola. :)
Pitao sam da li je neko imao iskustva (po uzoru na Petosu AM1100 sa dva Bassoona) sa petoglasnim harmonikama kod kojih su dva Bassoona? Pikolo je bio (i ostao) u igri... :)
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Petoglasna sa DVA Bassoon fasena

Post od sampionce »

Da li je ova simulacija malo jasnija?? :D
Imena registara su naravno proizvoljna... :harmonikas:

Slika
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Petoglasna sa DVA Bassoon fasena

Post od sampionce »

Naravno, Musette registar je "klasican"... Samo da ilustruje mogucnost "klasicnog" registrovanja i nekih drugacijih, novih boja...
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Petoglasna sa DVA Bassoon fasena

Post od sampionce »

Broj kombinacija je veliki...
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Petoglasna sa DVA Bassoon fasena

Post od sampionce »

Dva Bassoona bi dali neki duboki Violin koji bi svakako (ukoliko je dobro nastimovan) mogao da da zanimljive kombinacije "boja" sa preostalim fasenima...
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Petoglasna sa DVA Bassoon fasena

Post od Koca »

Da da, jasne su seme nego je ipak bilo nejasnoca u vezi pikolo evo tvoja prva recenica:

Nedavno sam na Youtubu cuo harmoniku Petosa AM1100 Jazz, i mnogo mi se dopala ta verzija sa dva Bassoon fasena, jedan kabinski i jedan bez (plus, naravno, klarinet i sopran), bez pikolo tonova.

Meni se isto teoretski dopada taj dupli bason ali mi se ne dopada 5 glasa, pa bi ja jedan eliminisao, ostaje pitanje sopran ili klarinet? Obzirom da je bez male kabine narodna muzika danas tesko zamisliva onda bi elimisao sopran pa bi u tom vankabinskom basonu imao (kao) sopran bez tonova najvise oktave koji se redje i koriste + 12 tonova nizih od F1.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Petoglasna sa DVA Bassoon fasena

Post od sampionce »

Pa da, prva recenica "bez pikolo tonova" je bila vezana za taj model (Petosa AM 1100 Jazz)... ali dobro, razjasnili smo to.

Dakle ti bi se ipak opredelio za 2+2 harmoniku bez samostalnog Soprana? U prakticnom smislu (stojece svirke) sigurno je bolja opcija.
Mada, ipak me "golica" ta mogucnost raznih "boja" koje bi se dobile na petoglasnoj...
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Petoglasna sa DVA Bassoon fasena

Post od sampionce »

Eto, nije me mrzelo da se igram s ovim... :)
A vi ih "krstite"... pa mozda i bude nesto od ovoga... :svirac:

Slika
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Petoglasna sa DVA Bassoon fasena

Post od sampionce »

E da... Nekako idealno za ovu transformaciju se profilise Dallapa sa 15 registara... (slicica sa mog profila) :)
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Petoglasna sa DVA Bassoon fasena

Post od Koca »

Aha pa ti se uziveo u ovo pa zarazio i mene no prihvatam da budem kum i krstim ostale. Pa ponavljaju se nazivi a neke i ne znam kao sto su pod 1 i 2, onda 3 - harmonijum, 4- bandoneon, 6 - organ i 7 bason. To ponavljanje naziva imas i kod Dalape Supermaestro i to 2 bandoneona i 2 harmonijuma gde se menjaju sopran i klarinet tj. osmice. Sopran se kod Dallape Supermaestro i ne zove tako nego ima oznaku oboa.
Odgovori