Farbanje harmonike

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
kamikazars
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Farbanje harmonike

Post od kamikazars »

Pozdrav društvo! Gledajući ovaj snimak sam proces postavljanja celuloida je EXTRA lagan. Jedino kasnije poliranje zahtjeva malo više znanja i opreme. Pogledajte i sami :) [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rYsSifiDapo[/youtube]
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Farbanje harmonike

Post od alibaba40 »

E pa Roki to je ono sto jebe nase koke a nije oroz, kako bi nas narod reko, treba opreme ,prostora ,rutine i normalno znanja kako i sta a vremena ko u prici. :shock:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Farbanje harmonike

Post od Dallape 1960 »

Presvlacenje profesionalne harmonike od 120 ili 140 basova kosta 450-500 eura..zavisi do majstora.. Medjutim dobar serviser harmonika mozze to tako dobro da ti zakrpi, prepravi i ispolira da se skoro i ne poznaje da je raddjeno, jer se celulid moze seci i nastavljati..i tako dobro ispolirati da se sastav i ne poznaje, a kosta puno manje..
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Farbanje harmonike

Post od alibaba40 »

Pa ako su takve cijene onda mogu reci i nije nesto bas pretjerano,jer koliko ima posla i koliko treba vremena to su solidne cijene :jdishddf:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Farbanje harmonike

Post od Dallape 1960 »

Toliko je druze..raspitivao sam se..mada kukaju majstori na sav glas kad im pomenes..stvarno je veliki posao ;) oduzima puno vremena..
kronikus
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 15 Maj 2011, 01:36

Re: Farbanje harmonike

Post od kronikus »

Oprez - ako sami pokušate nešto uraditi, nemojte zaboraviti da je pravi celuloid strašno zapaljiv!
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Farbanje harmonike

Post od mamula »

Ima nas svakakvih, ja razumijem da neko hoće to sam da proba pa vježba na nekoj Deliciji ili Royalki ali zamislite da uzmete prezidenta i da ga user.., ne daj Bože! Ako nemaš odma pare skupi i ponesi kod provjerenog majstora, svak nek radi svoj zanat! Ima mnogo razloga za to, najvažniji je što čovjek ima iskustva sa tim i imaš garanciju na posao koji ti odradi.
MIKIMAKSA
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 04 Jun 2011, 02:08

Re: Farbanje harmonike

Post od MIKIMAKSA »

Mozda je bolje ( jeftinije ) rijesenje da se harmonika presvuce sa folijom ako je vec aluminijumski korpus. Gdje se moze mijenjati boja svko mjesec dana. :D
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Farbanje harmonike

Post od steela »

ja se bogami to nebih usudio raditi :pudc8: :pudc8: :pudc8:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Farbanje harmonike

Post od dugmetarac78 »

retko da se radi kompletno presvlačenje harmonike, osim ako je baš "ubijena" Uglavnom se "Pokrpaju" mesta gde je oštećen ili otpao komad celuloida, pa se onda bruse ogrebotine i ostala sitnija oštećenja, zatim kad se dobije ravna površina ide matiranje cele harmonike, sa raznim jako finim vodobrusnim papirima, i onda tek dolazi proces poliranja koji se sastoji iz više etapa.
Odgovori