Farbanje harmonike

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Farbanje harmonike

Post od harmonistak »

svaka cast i hvala unaprijed na informacijama. svi smo se odavno slozili da je to jako zahtjevan posao i da to treba prepustiti majstorima. ali ima medju nama onih koji bi mozda iz hobija pokusali to da urade a ako za*ebu nesto majstor ne gine jer ako sam dobro shvatio gore od ovoga ne moze biti tako da generalka ne gine bar sto se celuloida tice. u svakom slucaju informisi nas kad saznas nesto vise i u svakom slucaju i cijene od tog majstora.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Farbanje harmonike

Post od alibaba40 »

[urlhttp://img812.imageshack.us/i/04f5da554c730corig.jpg/url]Evo ljudi ja mislim da sam uspio nekako da ubacim ovu sliku sa celuloidaom da vidite kako se to radi.

Probo sam ne ide.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Farbanje harmonike

Post od alibaba40 »

Slika
Poslednja izmena od Webmaestro u 20 Apr 2011, 22:51, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Img kod.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Farbanje harmonike

Post od micha56 »

@alibaba40

Posto su slike velike (vidis i sam) onda ih ne treba postavljati u pravoj velicini da se vide, nego ovako smanjene, pa ako neko hoce da ih vidi, on klikne na njih i one se uvecaju. Znaci treba ovako:

Slika Slika

A to ces uraditi putem kopiranja linka, kao sto je na ovoj slici:
Embed thumbnails of this image, pa na Forum link - "COPY", a onda sve to samo na tvoj odgovor na forumu i "PASTE" i to je to.
Slika

Pozzz.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Farbanje harmonike

Post od micha56 »

A moze i ova slika:
Slika

Jel to tvoja harmonika?
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Farbanje harmonike

Post od alibaba40 »

e micha hvala ti puno na pomoci pravi si ja sam pokusavao juce do kasno slabo to kod mene ali dok je tebe ja se ne bojim.Evo samo da vide nasi forumasi kako to izgleda vjerujte i ja sam drugcije zamisljao taj celuloid a izgleda kao linoleum ako znate sta je ja mislim da znate jer to je ono sto se stavljalo na pod prije kod nas u kuhinjama.Mogu vam reci da sam iznenadjen jer ja sam to zamisljao u tecnom stanju,ali ovako nisam ni u snu.Pa zato mi je mastor objasnjavao da ima puno slajfanja i polirinja i da je to strasno puno posla.Eto dragi moji sad mi koji nismo znali sad znamo kako i sta ide.A tebi micha hvala jos jednom a ona druga slika je moja harmonika to je moja ljubimica.I sinoc koliko sam bio opterecen sanjao sam cigane da mi prodaju neku kopiju od Guerinnija i ja budala kao pristao kad sam je donio kuci ona se raspada sva sreca pa je bio samo san,kad sam se probudio a moja delapica je na komodi pored mene uh kakvo olaksanje.Eto lipi moji puno pozdrava od alibabe.
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Farbanje harmonike

Post od batadjero »

Dakle moze malo detaljnije oko procesa za celuloidom i gde se moze nabaviti?
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Farbanje harmonike

Post od alibaba40 »

E ovako batadjero ni ja ne znam sve, celuloid se nabavlja isto gdje i dijelovi za harmoniku ali proces toga je malo zeznut jer trazi rutinu posla to znaci uvjezbanost.znaci nanosi se sloj isto posebnog ljepila za te stvari na podlogu koja mora biti cista i onda strahovitom brzinom naljepljuje celuloid koji izgleda onako bas kao na ovim
slikama.Poslije ide mukotrpno slajfanje pa poliranje do odredjenog sjaja.Uglavnom to je za nas amatere krupan zalogaj bez obzira koji talenat imao za poso.Sto bi reko svabo "finger weg" u prevodu skloni prste.Za to se moraju imati posebne masine za poliranje ako hocemo da to na nesto lici.Prijatelju ja sam toliko upucen u celuloid a sad mozda neko je radio ili zna bolje i vise oko toga pa neka objasni.Moje misljenje cekam da se ovaj majstor usavrsi pa da mi uradi harmoniku inace sam ne bih.Poooozzzzzdrav
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Farbanje harmonike

Post od harmonistak »

ovo jedino kad odem u penziju mogu da radim hehehehe
stvarno izgleda da ima puno posla a koliko vidim i kompletna harmonika je rasturena.

da li ti je majstor rekao nesto o cijenama?
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Farbanje harmonike

Post od alibaba40 »

jos nista malo strpljenja,i ja cekam ko ozeblo sunce :(
Odgovori