Farbanje harmonike

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Farbanje harmonike

Post od steela »

grubo poliranje,fino poliranje,navlacenje nove plastike! :depkvk:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Farbanje harmonike

Post od dugmetarac78 »

Ovo za navlačenje nove plastike prvi put čujem. al ajd ako ti tako kažeš????????
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Farbanje harmonike

Post od steela »

kod nas se tako radi,imas majstora u banja luci,on tako radi..
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Farbanje harmonike

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju ti si nešto pobrkao, nikakva plastika ne ide preko celuloida, nego se njemu daje "novo lice" to jest novi sjaj. Nema to veza ovde ili onde, nigde se ne navlači nikakva plastika zasigurno,.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Farbanje harmonike

Post od steela »

evo ti pa gldeaj,da ne bude da sam napamet,pisao!
http://www.pik.ba/artikal/5100402/harmo ... e/#pitanja
procijatj pod detaljno,pa ces vidjeti!
ispolirao sam kod njega 5 harmonika..
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Farbanje harmonike

Post od dugmetarac78 »

Citiram: "popravka ostecenih dijelova harmonike na korpusu nanosenjem nove plastike" Da si malo detaljnije pročitao moj prethodni post bilo bi ti jasnije, nanošenje "plastike" to jest celuloida, na mesta gde je jako oštećen ili je skroz odpao, a nikakvo nanošenje plastike preko celuloida. Prijatelju ti pišeš ono što negde pročitaš ili čuješ, a ja te stvari radim. Nema zamerke al nemoj pisati nešto o čemu neznaš, bolje malo pogledaj postove od iskusnijih, pa da nešto naučiš.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Farbanje harmonike

Post od steela »

ok.
prijateljski je!
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: Farbanje harmonike

Post od Guerrini master »

Ja sam farbao ostecene dijelove harmonika,pa mogu sigurno reci 7-8 harmonika kad sve uzmem u obzir, ali jos nisam kompletnu harmoniku u jednom komadumada mislim da to nije nikakav problem. Koristio sam lagani smirgl papir i onda crni sprej, a potim lak da dobije sjaj, ali obicno dan dva poslije kada se boja osusi. Ispadne fenomenalno i nema nikakve razlike ako znas potrefiti boju. Ako sprejas, moras obratiti paznju da nebi prinjeo sprej blizu, obicno se odmakne oko 20-30cm od harmonike i onda lagano s lijeva u desno ili obratno, ali samo u jednu stranu. Morate da dobro zastitite harmoniku prije svega!!
Po meni, ako imate dobar buffer (masinu za poliranje auta ili nekih drugih stvari) onda radije dobro izbafajte i polirajte, to je cudo kako se fino moze srediti harmonika, sve one manje ogrebotine i rupice se ociste, a sjaj se dobije kao da je nova iz tvornice. Obratite paznju na zagrijavanje celuloida jer je osjetljiv na zagrijavanje i lako plane, da ne bi ostali bez harmonike ili jos u gorem slucaju, bez kuce :)
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Farbanje harmonike

Post od steela »

sto nisi onu svoju crvenu paolo soprani ofarbao,steta je,ima kabinu,a crvena :D
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Farbanje harmonike

Post od dugmetarac78 »

Guerrini master napisao:Ja sam farbao ostecene dijelove harmonika,pa mogu sigurno reci 7-8 harmonika kad sve uzmem u obzir, ali jos nisam kompletnu harmoniku u jednom komadumada mislim da to nije nikakav problem. Koristio sam lagani smirgl papir i onda crni sprej, a potim lak da dobije sjaj, ali obicno dan dva poslije kada se boja osusi. Ispadne fenomenalno i nema nikakve razlike ako znas potrefiti boju. Ako sprejas, moras obratiti paznju da nebi prinjeo sprej blizu, obicno se odmakne oko 20-30cm od harmonike i onda lagano s lijeva u desno ili obratno, ali samo u jednu stranu. Morate da dobro zastitite harmoniku prije svega!!
Po meni, ako imate dobar buffer (masinu za poliranje auta ili nekih drugih stvari) onda radije dobro izbafajte i polirajte, to je cudo kako se fino moze srediti harmonika, sve one manje ogrebotine i rupice se ociste, a sjaj se dobije kao da je nova iz tvornice. Obratite paznju na zagrijavanje celuloida jer je osjetljiv na zagrijavanje i lako plane, da ne bi ostali bez harmonike ili jos u gorem slucaju, bez kuce :)

Sve to stoji, ali harmonika se ne farba osim ako nije već tako fabrički, nego se radi sa celuloidom, a ako smo već kod farbanja, ja sam radio neke dekle, i njih nisam presvlačio, nego farbao i za to se koristi akrilna osnova, onda nije potreban dodatni lak, jer ga sadrži u sebi. i bude stvarno super. Inače kad se lak nanosi na farbu, uopšteno govoreći, harmonika ili skuter, nanosi se kad se baza tek malo prosuši, a ne nakon par dana, jer tako se sjedine i kasnije se lak ne ljušti.
Odgovori