Deklo - napravi sam

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
mirche36
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Deklo - napravi sam

Post od mirche36 »

Dekla izgleda super,A sa tim swarowski kristali sad je dekla skuplja od same harmonike :lol:
Pozdrav
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Deklo - napravi sam

Post od Bata Kanda 73 »

Sto rece mamula-stvar ukusa.Meni se strasno svidja,podseca na prvu ocevu harm.-organtonka sa sumadija dekli :) .Druze,extra je,sada ti armonice izgleda jos lepse.A sto rece ovde neko,mogo bi da se ozbiljno bavis ovim ili nekim slicnim poslom-sto da ne! ;) Pozdrav! :depkvk:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Deklo - napravi sam

Post od alibaba40 »

Bata Kanda 73 napisao:Sto rece mamula-stvar ukusa.Meni se strasno svidja,podseca na prvu ocevu harm.-organtonka sa sumadija dekli :) .Druze,extra je,sada ti armonice izgleda jos lepse.A sto rece ovde neko,mogo bi da se ozbiljno bavis ovim ili nekim slicnim poslom-sto da ne! ;) Pozdrav! :depkvk:
Hvala prijatelji, a sto se tice posla , saljite deklove ja cu da ih sredjujem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :svirac:
ercegs
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 22 Nov 2011, 06:35

Re: Deklo - napravi sam

Post od ercegs »

Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje glede dekla. Imam dallapu i trebao bih da promenim onu mrezicu unutar dekle sto stoji. Jel moze neko mozda da mi kaze gde toga ima da se kupi (po mogucnosti u NS ili okolini)?

Jel to neka celicna mrezica, ili je ona za komarce (ta nije sigurno)?

Pitanje je mozda glupo, al na toj harmonici zapravo mrezica nije nikad ni postojala.

Hvala unapred,

Pozdrav
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Deklo - napravi sam

Post od zex »

Upravo tako, te dallapske mrezice su sa celicnim nitima (mada je Dallape ugradjivao i one plasticne presvucene aluminijumom). U danasnje vreme je tesko pronaci takve stvari, najbolje bi ti bilo da odes kod nekog majstora u blizini i pitas. Ja sam inace takvu mrezicu kupio ovde u Beogradu, jer ovde ima mali broj majstora koji tako s'vremena na vreme odu do Italije po delove.
ercegs
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 22 Nov 2011, 06:35

Re: Deklo - napravi sam

Post od ercegs »

Hvala Zex.

Pozdrav
zsadikovic
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 11 Mar 2013, 21:31

Re: Deklo - napravi sam

Post od zsadikovic »

zoran1313 napisao:
harmonistak napisao:ja sam ti vise za moderniju opciju. na mojoj dalapi je deklo kakvi jos nisam nigdje sreo. plasticno je u romboidima a ispod aluminiumska folija. stvarno dobro izgleda. opet sve je stvar ukusa
Poštovanje drage kolege.
Deklo harmonike je prvo što su uoči kada se gleda u harmoniku i na njemu je obično grb proizvođača.U zadnje vrjeme mogu se kupiti harmonike sa par različitih dekla (napr.hohner)pa ih možete po ukusu sami mjenjati.Neke harmonike imaju ispod dekla male rezonantne dodatke ,pa ček i klapne koje mjenjaju i sam zvuk,nešto kao imitacija kabine, znači pored estetike ima i određenu tonsku funkciju.Uglavnom svi bolji proizvođači harmonika veliku pažnju daju na dizain dekla.Neki od servisera su se specijalizirali za izradu unikatnih dekla što je u startu velika investicija ali mislim da se brzo isplati jer unikat je unikat i da se dobro naplatiti.Uglavnom se rade od alumionijskih elemenata kao i lakih legura,ponekad i rosfraj.U većini slučajeva se presvlače celuloidom i onda postavljaju razni ukrasi ili natpisi zavisno od želje naručioca.Da promjeni izgled harmonike ,to je sigurno, imao sam priliku vidjeti razliku.Pri izradi se mora voditi računa da materijal i veličina proreza nepromjene boju prijašnjeg tona.Opet napominjem sve je stvar ukusa ,a sami smo svjedoci da u današnje vrjeme ambalaža prodaje proizvod ,pa tako se tržišna politika odrazila i na same harmonike.Većina prosječnih harmonikaša obično prvo pažnju posvete izgledu pa tek onda boji i kvaliteti tona i mehanike.Pozdrav od Zorana (serviser iz Dubice BiH)
Pozdrav Zorane,
Imam Guerrini Profesional 1 sa ostecenim deklom.. kako doci do novog primjerka?
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Deklo - napravi sam

Post od alibaba40 »

zsadikovic napisao:
zoran1313 napisao:
harmonistak napisao:ja sam ti vise za moderniju opciju. na mojoj dalapi je deklo kakvi jos nisam nigdje sreo. plasticno je u romboidima a ispod aluminiumska folija. stvarno dobro izgleda. opet sve je stvar ukusa
Poštovanje drage kolege.
Deklo harmonike je prvo što su uoči kada se gleda u harmoniku i na njemu je obično grb proizvođača.U zadnje vrjeme mogu se kupiti harmonike sa par različitih dekla (napr.hohner)pa ih možete po ukusu sami mjenjati.Neke harmonike imaju ispod dekla male rezonantne dodatke ,pa ček i klapne koje mjenjaju i sam zvuk,nešto kao imitacija kabine, znači pored estetike ima i određenu tonsku funkciju.Uglavnom svi bolji proizvođači harmonika veliku pažnju daju na dizain dekla.Neki od servisera su se specijalizirali za izradu unikatnih dekla što je u startu velika investicija ali mislim da se brzo isplati jer unikat je unikat i da se dobro naplatiti.Uglavnom se rade od alumionijskih elemenata kao i lakih legura,ponekad i rosfraj.U većini slučajeva se presvlače celuloidom i onda postavljaju razni ukrasi ili natpisi zavisno od želje naručioca.Da promjeni izgled harmonike ,to je sigurno, imao sam priliku vidjeti razliku.Pri izradi se mora voditi računa da materijal i veličina proreza nepromjene boju prijašnjeg tona.Opet napominjem sve je stvar ukusa ,a sami smo svjedoci da u današnje vrjeme ambalaža prodaje proizvod ,pa tako se tržišna politika odrazila i na same harmonike.Većina prosječnih harmonikaša obično prvo pažnju posvete izgledu pa tek onda boji i kvaliteti tona i mehanike.Pozdrav od Zorana (serviser iz Dubice BiH)
Pozdrav Zorane,
Imam Guerrini Profesional 1 sa ostecenim deklom.. kako doci do novog primjerka?
E pozdrav prijatelju samo da ti kazem procesljaj PIK.ba vidio am tamo deklo orginal za Guerinni profesional1 oko 100 eura
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Deklo - napravi sam

Post od steela »

to ce ti najbolje objesniti,dugmetarac78 on redi najljepsa dekla,kao iz fabrike da su.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Deklo - napravi sam

Post od Koca »

Bas tako Steela. Opravio je svaka mu cast!
Odgovori