Sta mislite??

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
zula
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 02 Sep 2011, 16:08

Sta mislite??

Post od zula »

evo ovako, ja imam weltmeister serino
i posto ona ima dosta onako metalan zvuk, sta mislite da li se moze nekako taj ton omeksati
tj da bude topliji!
da li je neko probao iznutra korpus izlepiti sa nekim filcom??
i deklo sa unutrasnje strane staviti neki filc?? naravno harmonika bi bila tisa
ali dali bi sa tim dobio ne samo prigusen zvuk nego i topliji (mekaniji)
a ne onako metalno drecav kao da polke sviras!
ja i kolega samo o tome raspravljali pre neki dan o filcanju harmonike i dekla iznutra!!
svaki komentar je dobrodosao!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Sta mislite??

Post od Bata Kanda 73 »

Zula vec je pisano o tome.Ne,nikakvo filciranje nece pomoci.Boja tona harm.(i ta toplina tona) zavise od kvaliteta materijala od kojih je harm.izradjena i od STIMA.Tako da toj Welt.nema pomoci.Pozdrav.
Korisnikov avatar
zula
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 02 Sep 2011, 16:08

Re: Sta mislite??

Post od zula »

ma nisam mislio da se dobije zvuk kao kod dallapace sa duplom kabinom nego,
dal bi ista dobio banje drecav zvuk. pozzz
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Sta mislite??

Post od Ukika »

tesko... verovatno bi bila tisa, ali bi i dalje imala "limeni" zvuk
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Sta mislite??

Post od Dallape 1960 »

Nista od toga druze..To je do stima 90 procenata.. nista nebi postigao..
Korisnikov avatar
zula
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 02 Sep 2011, 16:08

Re: Sta mislite??

Post od zula »

jbg ja sam mislio malo da je umirim sto se tice tog metalnog tona!
pa sam mislio dal vredi pokusati filcati!
nemoze covek od babe napraviti devojku :-)
ali zato mozes od devojke napraviti babu :-)
kad se ide preko ozvucenja, onda to drugacije zvuci, malo das basa i srednjake jbg
malo se poigras po mikseti i dobije puno bolji ton za neverovat u odnosu
kad je cepas na suvaka!
al jbg kad bude love bice i bolja harmonika!
sretan sam sto imam i ovu! :-)
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Sta mislite??

Post od Ukika »

hahah bas tako, samo polako... i moja stella se isplatila 10ak puta... ako ne i vise... doduse ima vrlo prijatan i mekan ton za jednu školsku harmoniku... mada se već raspada... meh je u ocajnom stanju, tonovi neki guse, i tako to mehanika se razlabavila... a inace kao da je nesto menjano u njoj, bas je cini mi se nesto glasniji nego sto bi trebalo da bude...
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Sta mislite??

Post od Tomina »

ukika, ja sam imao stellu 60 basova, isto je imala jako glasan bas, glasniji nego trenutna cantusica koju imam.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Sta mislite??

Post od Ukika »

a onda im je to standardno.. sta znam... kako sluzi cantus? ja jos nmg preboleti probao sam neki kantus doneo lik iz valjeva na bubanj potok prodaje ne znam sta pa mi poeno harmoniku da probam... boli glava harmonika, bez ogrebotine sija se glanc nova..dihtuje ko zakovana... jedino jedan bas nesto dugme ispalo iskrivilo se sta vec... trazsio 1100 pa ja spustim na 900 i ne uzmem je na kraju.. sad ocu muda da pojedem s oprostenjem... -.-
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Sta mislite??

Post od Tomina »

Pa služi jako dobro, ima odlične tonove, sad koja klasa nemam pojma, ali stvarno odličan glas.

Gle, malo je tiša, tako da ju je potrebno razvlačiti ko magarac među ljudima :svirac: :ijuju:

Mene isto jedan bas zajebava, ostane zablokiran ispod dekla, valjda je povijana štangica.
Ista boljka kao i na stelli od 60 basova.

Eto, jučer pale prve pare sa cantusicom, malo mi to glupo bilo uzeti jer nisam navikao da me ljudi kite pošto ne sviram za novce nego za dušu, s tim da je samnom svirao još jedna kolega koji svira desetak godina, a ja sviram godinu dana, malo svirao jedan, malo drugi - čak me i on nakitio što mi bilo malo čudno ali jebiga, moram se naviknuti na to da je harmonika pojava u društvu i tražena roba.

No eto, sad sam dobio poticaj za dalje vježbat, stvarno se danas super osječam - znači da im se svidjelo koliko toliko sviranje.

I za kraj, ubacite u svoj repertoar pjesmu "Ne klepeči nanulama", to je tako jednostavna pjesma iz F dura, a doslovce slomi ljude.

Pozdrav!
Odgovori