Sta mislite??

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Sta mislite??

Post od eman »

To zavisi i do stila sviranja, ako u akustičnoj svirci pokušaš da nadglasaš naravno da moraš jače rastegnuti mijeh... to opterećuje tonove i logično da dolazi do pucanja, a pogotovo su osjetljivi tonovi u pikolu jer imaju najtanje jezičke. Stoga je preporuka da se registri sa picolom malo poštete kad su u pitanju neke svirke vani gdje ljepota tona i nije toliko bitna.
Npr. ako koristiš master registar, u takvim situacijama ga je bolje za mijeniti sa onim troglasnim registrom koji isključuje pikolicu... nema neke bitne razlikem, a puno sačuvaš instrument ;)
ivanec
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 06 Jul 2011, 02:30

Re: Sta mislite??

Post od ivanec »

Ovako ja sam pokusao na hohner concerto davno da zaljepim papir fino sam ga izrezao kad sam izvadio deklo i zaljepio sa pik pairom..
Vidi to su sad bedastoce vec ali meni je bila ljepseg zvuka jedino sto sam je utišao dosta ali zvuk se ipak malo omekša nemas vise onaj ton sto te ubija u usi razumijem te sto zeliš..pokusaj se igrati..Iako ja sam na kraju ipak izvadio papir jer mi je bila pretiha pokusaj nije ti komplicirano lako izvadis.. :svirac:
Odgovori