Sta mislite??

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Sta mislite??

Post od Bata Kanda 73 »

Bravo Tominaaa! Sve cestitke! Neka ti je srecno i bericetno :ijuju: :svirac: ! A cantusica jeste tisa ali je slatkog tona i umiljata ama za te pare odlicna.Druze,samo tako nastavi! Sve najbolje! :jdishddf: :svirac: A ti ukika burazeru opet si ga (da izvines na izrazu) utupio! :) ,prosli put zajeba situaciju sa (mislim) S4 (ili je isto bio slucaj sa Cantus 4) a sad sa Cantus 4 pa sto bre druze? :roll: Epa,ako i treci put zeznes priliku jesi za....tepanje! :lol: Pozdrav! :depkvk:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Sta mislite??

Post od Ukika »

opaaa! cestitam!

ako ako te kolega casti znaci da si stavno dobar!


a za repertoar, to, sta slomi ljude.. uh tu se uz muziku uci i psihologija najbolje bi bilo od cigana (roma, kako god) uciti, oni su tu majstori da te procitaju, pogode, slome, ubiju i uzmu ti pare a ti jos budes zadovoljan :D



@BAtaKanda, ma to je ta situacija nije mi se ponovilo... sad kad god cujem kantus ili nesto slicno setim se muka me uvati -.- jbga nisam tad smeo sam bez majstora i otvaranja i svega da uzmem, a sve se odigralo nekako brzo... jbga mladost ludost.. sta cemo, naicice nesto valjano o5
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Sta mislite??

Post od Tomina »

Hvala svima,

meni su isto bježale harmonike pred očima zbog svoje sporosti i neodlučnosti, ova je isto bila predmet nekog prekupca, u biti duga priča, ali harmoniku je znalo par ljudi pa su mi potvrdili da je odlična - iako ju je kupio jedan lik pa odmah preprodavao itd...

Ja svoju nisam otvarao kad sam ju kupio, zato jer prvu večer kad sam krenuo po nju auto mi se zapalio, drugo jutro razmišljam sigurno je prodana, zovem lika još nije, čuva mi ju do 12 sati ako dođem, ako ne ide dalje.
I jedva nekak stigli, probali, vidio da tonovi ne pucaju, dihtacija super, tipke super - reko nema dalje.

Ali čim sam došao doma odmah sam ju išao otvarati samo da se psihološki još uvjerim da je sve u redu unutra, da nije krpano. I tako je i bilo.

A nagledao sam se harmonika, paolo soprani sa svim tonovima u kabini, paolo soprani sa jednom kabinom itd itd. No ova je beba - basson jako dubok, organ taman kak mora biti, nema kričavi pikolo pa sve to umjereno zvuči.
Na razglasu bi jela i večinu loših kopija ostalih marki.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Sta mislite??

Post od Ukika »

znaaam sve znam.. ih ako mi o5 naidje onakav cantus ali onakvo stanje je tesko srestiii... ako nije tajna kolko si platio?


paolo soprani sa SVIM tonovima u kabini? O.o
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Sta mislite??

Post od Tomina »

da sa svim tonovima, čudna kombinacija i jako čudan zvuk - potrebno svirati iz treće oktave da to na nešto zvuči...

Platio sam nešto više od 1000 eura, ali je u top stanju, osim par kožica na nekim basovima, ali to nije problem riješiti.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Sta mislite??

Post od Ukika »

jaoo a ja sam je dobijao za 900 ubio bi se sad -.-


svasta to sa svim tonovima u kabini nikad nisam cuo.. msm sta ce pikolo u kabini O.o
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Sta mislite??

Post od eman »

Ma druze nemoj žaliti, naletiće opet neka cantusica to su ceste harmonike kod nas... Imao sam jednu skoro novu i prodao je za 800 eura, nije mi se svidjala. Iskreno, meni je pravo "gluha" harmonika i brzo joj pucaju tonovi. Ima prijatan ton za kućnu svirku, ali ako sviras među masom... nema te na mapi :)
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Sta mislite??

Post od Tomina »

što znači da pucaju tonovi, onda taj ton uooće više ne radi ili?
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Sta mislite??

Post od alibaba40 »

Tomina napisao:što znači da pucaju tonovi, onda taj ton uooće više ne radi ili?
Da prijatelju to znaci ton ne radi to jest pukne jezicak i taj ton mora da se promijeni.Zato dobro pazi posebno u zimskim uvjetima toplo hladno uvijek prije svirke dobro izduvaj harmoniku da se temperatura izjednaci vani i u Harmonici.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Sta mislite??

Post od Tomina »

haha, vidjet ćemo što će moja Cantusica reči na to pucanje tonova, pošto su počele sad neke svirke ovak sa ekipom vani itd...
Odgovori