Servisi za popravku harmonika

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Koca »

Alibaba, mozes li nam reci sta znaci da je harmonika polomljena, tj. jeli napukao kurpus, dekla, celuloid ili sta? Jesi li nosio kod majstora sta kaze? Mozda i nije neki problem ne resiv. Mozes uslikati ako hoces pa ces dobiti neke savete. Pozzz.
Bata_Amater
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 30 Sep 2016, 21:23

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Bata_Amater »

Alibana, to sam i ocekivao od firme da uradi, da da pristanu da ti poprave harmoniku bez nakoknade, jer je u pitanju nesporazum. Ovo drugo ne znam kako da resis. Bilo bi dobro da si imao crno-na-belo, tj da he posiljka osigurana. Ako imas taj papir, samo masi njime i ne odustaj. Mozda prilegnu na rudu ako ih advokat bude pozvao i popricao s njima.

Srecno u svakom slucaju,
Srdacan pozdrav,
Bata
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

Koca napisao:Alibaba, mozes li nam reci sta znaci da je harmonika polomljena, tj. jeli napukao kurpus, dekla, celuloid ili sta? Jesi li nosio kod majstora sta kaze? Mozda i nije neki problem ne resiv. Mozes uslikati ako hoces pa ces dobiti neke savete. Pozzz.
Imam slike ali nesto ne mogu da ih nikako ubacim,znaci desna strana je pukla na samom cosku i odvalila komad od nekih dva centa ,sto znaci da je paket tacno bacen jer je pukla na najtezem dijelu.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od petar3petar »

alibaba40 napisao: Imam slike ali nesto ne mogu da ih nikako ubacim,znaci desna strana je pukla na samom cosku i odvalila komad od nekih dva centa ,sto znaci da je paket tacno bacen jer je pukla na najtezem dijelu.
To što je došlo do oštećenja u transportu nema veze sa servisom, to nam je svima jasno, no za štetu tokom transporta paket je osiguran do izvjesne sume(kod nas u Hrvatskoj je to 3500 kn što je više od 400 eu) i te bi troškove trebala snositi pošta odnosno agencija kojom je paket poslan.
Postoji i klauzula osiguranja,koja je dosta visoka i najčešće se ne isplati, ali ako se to ne plati do izvjesne sume je paket osiguran, kao što sam već rekao.
Uvjet je da se odmah reagira!
Prije 3-4-5 godina "vještačio" sam jednu harmoniku koja je došla avionom iz Norveške i harmonici je bila devastirana bas strana. Lufthansa je platila sve troškove nastale uslijed transporta.
Jedan President što je otišao od mene i vlasnik ga je transportirao avionom imao je štetu ustanovljenu popravkom i transportom do italije i nazad 2500 eura. Sve je kompanija isplatila ali reakcija na štetu je bila isti da.

Mislim da sada više ne možete učiniti ništa, već je srediti o svome trošku.

Paket za takav transport mora biti dobro zapakaovan i onda nama lomova.
Prošle sam zime slao jedan Pigini za Kanadu oficielnom poštom. Traje 10 radnih dana, odnosno dva tjedna.
Kada ju je stranka preuzela javila mi je:"da se je avion srušio, harmonici ne bi bilo ništa"!
Znajući za način kako oni time barataju osigurao sam je "Bogovski", kako neki kažu.
Ako neko ima potrebu za slanjem takovih paketa nek se javi da ga instruiram kako paket osigurati.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

Gospodine Petrovicu u pravu ste apsolutno , ali ja kad sam slao harmoniku ja sam je i propisno zapakovao i to sa onom zracnom foliom zastitio i mekanim filcom
vise je tezine bilo u zastiti nego sto je harmonika bila teska.Oznacio sa naljepnicama lomljivo i protiv bilo kakve vlage,za razliku od Talijana koji su je poslali tek tako stavili malo papira i stiropora sto se normalno prilikom transporta pomjerilo i harmonika je ostala u dodru sa kartonom skoro ne zasticena.Ja nisam tuzio njih
nego sam tuzio transport firmu a talijanima sam natrljao nos zbog jako loseg,neprofesionalnog posla koji su odradili, naveo sam gore vec prije u postovima.
Oni su pristali da ima vratim harmoniku nazad i da je ponovo urade i saniraju stetu, jako lijepo od njih ali ja vise nemam povjerenja. :affraid:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Koca »

Alibaba!
Ako je tako posalji ponovo, taj ispali cosak nije problem da se odradi da se ne primeti, samo nek oni urade njihovo sto su trebali a za ovo nemoj se sekirati. Cuvaj taj ispali deo i kad ti majstor uradi neces ni ti primetiti.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

evo napokon sam pronasao kako se stavljamu slike jbg zaboravioi :lol: Pogledajte na ovoj prvoj slici kako su savili granicnik za fasen da bi stegli kao pleh od kabine to nebi ni najveci laik uradio.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

Odgovori