Servisi za popravku harmonika

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
rale023
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 04 Apr 2014, 02:57
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od rale023 »

Nisam znao da je majstor Djordje preminuo.
Slava mu!
Bio je vrhunski majstor i covek, kod kog su mnogi majstori ucili zanat.
Jaric_T_Zivadin

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Jaric_T_Zivadin »

I da izadje u susret, ucini ako treba. Bio je dobar i posten čovek. Pravi majstor, koji je savestno i odgovorno radio svoj posao do zadnjeg dana!
biankoneri
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Okt 2016, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od biankoneri »

Šta mislite dali se vama isplati servisirati harmoniku weltmeister diana 80 koju sam dobio od prijatelja i nije svirana dosta dugo,po onome šta sam ja vidio znači remenje treba promjeniti,pogotovo remen za lijevu ruku jer je pukao,mjeh pušta zrak,neznam jel to normalno ali su prve dvije bijele tipke malo odignute od drugih(samo da znate da nikada nisam svirao i nemam baš nikakvog iskustva u vezi harmonika ali imam volju naučiti svirati) i zanima me dali je ta harmonika dobra za početnike,i koga mogu ovdje pitati da mi odgovori na par pitanja u vezi svega :lol:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od dugmetarac78 »

Najbolje kad je odneses kod majstora, pa ti covek proceni koliko je trosak servisa, tek onda ces znati dali ti se isplati ili ne. Ako si bas pocetnik onda moze da prodje. Neznam odakle si i dali imas majstora u blizini.??
biankoneri
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Okt 2016, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od biankoneri »

totalni početnik,36 god. karlovac
djole970
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Jul 2012, 21:29

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od djole970 »

celicni napisao:Mladen Aleksic iz Beograda.
Danas sam preuzeo svoju harmoniku Guerrini Superior 2 iz '69. Vise nego zadovoljan rezultatom. Bila u dosta losem stanju, sto zbog dosta vezbanja, sto zbog takozvanih majstora. Sve sto smo se dogovorili, Mladja je odradio, cak i dosta stvari na koje je uz put naleteo, sto nije menjalo cenu. Gotovo unistenu klavijaturu je vaskrsao, tonove preporodio, dihtovanje vratio na fabricke vrednosti. I sto je najvaznije prema svom poslu se odnosi maksimalno pedantno i s ljubavlju kakvu jos nisam video. Sve preporuke za majstorcinu i ,nadam se, prijatelja Mladju.
Ne znam zasto niko nece da kaze ali pomenuti MLADEN ALEKSIC je dobar jedino da dobro naplati ostalo veze covek nema. Pitajte BORKA RADIVOJEVICA da li je zadovoljan njegovim radom? Mene je odrao ali tako i treba kad covek ide na poverenje. Dva puta je radio harmoniku a ni tonove nije zalio voskom kako treba. Da ne pricam da ni kozice nije zamenio i ako je to bilop dogovoreno sve pod izgovorom da su starije kvalitetnije. Itd i td. Iskreno muka mi je i da pomislim na njega. Obican kvazi majstor i nista vise.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od petar3petar »

Svatko ima svoga favorita!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Dallape 1960 »

Ja nesto i nemam svog favorita, pominao sam da mi je Dragi Gadzihanac odrzavao harmoniku, i da sam 95% bio zadovoljan po preuzimanjui evo da kazem blizu 6 godina je proslo, stvarno ono sto je odradjeno traje, i sluzi perfektno. Mladena Aleksica ne poznajem, nije mi radio harmoniku, aki je ovo prvi negativan komentar koji sam cuo za njega, definitivno sam mislio na osnovu pohvala da je odlican, i hvala bogu da se pojavio neko toliko predan, precizan, i strucan da nasledi prave majstore. Ako je tako kako tvrdite lose odradjeno steta velika.. Zasto su ljudi tako neodgovorni i toliko lako gube ime ne znam ni sam..
Bata_Amater
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 30 Sep 2016, 21:23

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Bata_Amater »

ha ha, Dallape, to ti je ono kad ljudi previse "zagrizu", pa onda ne mogu da postignu da ispune rok koji su obecali musteriji kome je svirka ugovorena za par dana, pa onda daju svom priucenom segrtu da odradi harmoniku, a segrt em neiskusan, em spor, em trapav, pa "prilepi nesto tek da drzi" a onda majstor nema vremena ni da uradi detaljnu QC (kontrolu kvaliteta), nego kaze "ma dobro je, cepaj" i harmonika traje do "trece svirke" :-) :-).Pratim te forume od harmonikama i vidim da se puno majstora ima barem jedan negativan komentar, mada u principu dobri majstori su dobri majstori, ako insistiras da ti oni licno rade, ako si spreman da dobro platis za to dobices i kvalitetno odradjen instrument. Stavise, dobar majstor ce te uvek dati garanciju za svoj rad, pa ako i nesto po zlu krene, sredice ti bez dodatne nadoknade.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

Tesko je naci danas takve majstore,na zalost brzina ,rokovi ruse kvalitet rada.A nije problem i ako se dogodi greska, pa svako moze da pogrijesi ili predvidi nesto,ali postoji obraz, znaci gresku treba priznati i odraditi i takav ce majstor uvijek dobro prosperirati.
Odgovori