Servisi za popravku harmonika

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
djole970
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Jul 2012, 21:29

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od djole970 »

Dallape 1960 napisao:Ja nesto i nemam svog favorita, pominao sam da mi je Dragi Gadzihanac odrzavao harmoniku, i da sam 95% bio zadovoljan po preuzimanjui evo da kazem blizu 6 godina je proslo, stvarno ono sto je odradjeno traje, i sluzi perfektno. Mladena Aleksica ne poznajem, nije mi radio harmoniku, aki je ovo prvi negativan komentar koji sam cuo za njega, definitivno sam mislio na osnovu pohvala da je odlican, i hvala bogu da se pojavio neko toliko predan, precizan, i strucan da nasledi prave majstore. Ako je tako kako tvrdite lose odradjeno steta velika.. Zasto su ljudi tako neodgovorni i toliko lako gube ime ne znam ni sam..
U pravu ste da je mozda ovo prvi negativan komentar. Ni ja iskreno nisam zeleo nista da kazem ali kad cujem koliko se ljudi zali a niko nista nece da kaze e pa vreme je bilo da ljudi saznaju da ipak nisu svi zadovoljni radom doticnog gospodina. Licno nemam nista protiv njega ali nije ispostovao dogovor jos je bio toilko bezobrazan da je cak bio ljut sa kojim pravom ja procenjujem njegov rad. Ko ne veruje imam slike fasena i dokaze za sve sto je radio. Jer svi koji su kod njega radili dobro znaju da sve slika i obavestava o celom postupku dok radi sto je sasvim u redu ali krajnji rezultat nije u redu. A da ja ne bih ispao bezobrazan i da pricam eto tek tako nesto na pamet posetio sam par majstora i pitao za savet sta tu ne valja i sta bi moglo da se doradi ne pricajuci da je harmonika vec radjena i kod koga. Pa ispade gomila sitnica koje u stvari cine rad perfektnim. Itd da sad ne duzim ...
djole970
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Jul 2012, 21:29

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od djole970 »

Bata_Amater napisao:ha ha, Dallape, to ti je ono kad ljudi previse "zagrizu", pa onda ne mogu da postignu da ispune rok koji su obecali musteriji kome je svirka ugovorena za par dana, pa onda daju svom priucenom segrtu da odradi harmoniku, a segrt em neiskusan, em spor, em trapav, pa "prilepi nesto tek da drzi" a onda majstor nema vremena ni da uradi detaljnu QC (kontrolu kvaliteta), nego kaze "ma dobro je, cepaj" i harmonika traje do "trece svirke" :-) :-).Pratim te forume od harmonikama i vidim da se puno majstora ima barem jedan negativan komentar, mada u principu dobri majstori su dobri majstori, ako insistiras da ti oni licno rade, ako si spreman da dobro platis za to dobices i kvalitetno odradjen instrument. Stavise, dobar majstor ce te uvek dati garanciju za svoj rad, pa ako i nesto po zlu krene, sredice ti bez dodatne nadoknade.
Nije ni novac uvek u pitanju. Sa moje strane je placeno i preplaceno i on to dobro zna. Niti sam se cenjkao sa njime. Koliko je rekao toliko je i bilo. I on to odradi kako odradi a posto ja nisam profesionalac verovatno je mislio da ce to tako proci. E pa nece moci. Ja nisam profi muzicar ali ne znaci da ne znam da sviram. I ne dozvoljavam da me bilo ko tretira kao idiota. Ljubazno sam mu se obratio da pogleda jos jednom ali je on to odbio, takoje ljubazno. E onda sam ja resio da proverim da li je to istina ili ne. Ispostavilo se da ima gomilu propusta.
Jaric_T_Zivadin

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Jaric_T_Zivadin »

djole970 napisao: Mene je odrao ali tako i treba kad covek ide na poverenje. Dva puta je radio harmoniku a ni tonove nije zalio voskom kako treba. Da ne pricam da ni kozice nije zamenio i ako je to bilop dogovoreno sve pod izgovorom da su starije kvalitetnije. Itd i td. Iskreno muka mi je i da pomislim na njega. Obican kvazi majstor i nista vise.
Dok je ćurana, biće i podvarka! To je zato jer se ljudi primaju na gospodstinu i maglu koju im prodaje. A da li znas da je pomenuti, namestao igre MAJSTORU Graci u nameri da ga sto vise ocrni kako bi mu ukrao neke musterije? Zato Graca sad izmedjuostalog retko prima nove musterije.
Naravno i dalje su aktivne glasine koje se namerno plasiraju kako on odrzava instrumente nekim zvucnim imenima, jer se tako navlace naivni. Takodje je skoro radio nesto na bass strani jednom poznatom harmonikasu koji je naseo na pricu i odrao ga je!-Platio je barem tri puta skuplje nego sto kosta taj posao.
Drugaru mom je radio klavijaturu u upropastio je! -Decko je posle njega promenio jos nekoliko majstora dok nije dobio ono sto zeli. Toliko je to jak majstor da je nosio dasku od basova (ispod kajisa) kod pokojnog Vekića, da mu je sredi i presvuce jer on to NIJE znao.
Samo da se zna da je puno ljudi koji su naseli na pricu! Danas se internet koristi za reklamu u price rekla-kazala gde se promovisu razni kojekakvi. I NAZALOST, on nije jedini. Ima tu i mozda cak gorih. Znam dva ništaka koji ladno maznu ceo desni polukorpus sa fasenima, a nakaleme neki drugi. -Mrzi ih da se bakću s voskom... A inace se predstavljaju kao vrhunski majstori, kojima ja ne bih dao ni da obrisu kofer od harmonike! Jedan od njih je odrzavao proslom vlasniku moju harmoniku, pa mi je zato bio usrafljen bass kajis u polukorpus sa tri holc srafa, zato sam nosio harmoniku kod deda Mije da mi tonove vrati u normalu i da pocupa one kartone iz fasena... Ma divni majstori. Zato moj instrument pomenuti i slicni nece videti sigurno!

Verujem da mozda nije lepo ovo sto sam napisao. Ali ja nista nisam slagao! Iza svega stojim cvrsto i znam jos mnogo vise sta se i kako radi...
Ogorcen sam sto postoje takvi ljudi. Koji kasape harmonike (bukvalno) i spremni su na sve ne bi li zaradili neki evro vise!
Kada za 10-15god pomru i ovi majstori sto su preostali, bukvalno necemo imati kod koga da servisiramo harmonike!
djole970
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Jul 2012, 21:29

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od djole970 »

@Jaric_T_Zivadin

Pa znate sta, da gos'n Aleksic ume debelo da se proda to sam se licno uverio a kako cujem jos su mnogi naseli na njegovu pricu. I glavna fora su mu njegove harmonike Artist VI i President koje redovno svima uvaljuje da probaju. A koje istini za volju nisam siguran da ih je on radio a i da jeste to je trajalo sigurno godinama. I onda na osnovu njih nas "curane" upeca u smislu kako da covek posumnja posle takvih harmonika. Elem u lazi su kratke noge pa ni njegove lazi vise ne prolaze. Ali da je kadar da drugim kolegama pravi smicalice i namesta klijente ne bi li ih ponizio to zaista nisam znao i to je stvarno dno dna.
djole970
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Jul 2012, 21:29

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od djole970 »

Jaric_T_Zivadin napisao:
I NAZALOST, on nije jedini. Ima tu i mozda cak gorih. Znam dva ništaka koji ladno maznu ceo desni polukorpus sa fasenima, a nakaleme neki drugi. -Mrzi ih da se bakću s voskom... A inace se predstavljaju kao vrhunski majstori, kojima ja ne bih dao ni da obrisu kofer od harmonike! Jedan od njih je odrzavao proslom vlasniku moju harmoniku, pa mi je zato bio usrafljen bass kajis u polukorpus sa tri holc srafa, zato sam nosio harmoniku kod deda Mije da mi tonove vrati u normalu i da pocupa one kartone iz fasena... Ma divni majstori. Zato moj instrument pomenuti i slicni nece videti sigurno!

Mozemo li javno znati imena tih "cuvenih" majstora? Da ne bi vise ljudi srljali u propast i bacali tesko zaradjeni novac?
Jaric_T_Zivadin

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Jaric_T_Zivadin »

@djole970

Mozda si me pogresno razumeo, pa samo da kazem da se ona izreka "dok je curana..." nije odnosila konkretno na tebe, nego na to da ce uvek neko da se upeca na sarene laze.

A sto se tice tih "majstora", vec sam samim pominjanjem kartoncica u fasenima rekao ko je jedan od njih, jer ima puno ljudi koji posle tih intervencija idu kod drugih majstora da im to vadi napolje i zale se... Jedan je kao bas veliki majstor, a drugi je manje poznat kao majstor, ali su povezani...

Vidis, ja NECU da kazem javno ko je u pitanju jer i na ovom forumu ima sigurno neki od "dupeuvlakača" koji ce da prenese sve ovo, a ja sam stvarno izgubio svako strpljenje u bilo kakvoj polemici sa takvima. Nadam se da me razumes.
Uglavnom pun je fejs ljudi koji se kunu u njih i hvale ih ko da su stvarno majstori... Samo ja ne poznajem nikoga ko je odneo harmoniku tamo i rekao da je zadovoljan ili da se meni dopalo kako radi harmonika. Svako koga znam da je nosio tamo harmoniku je nosio bar jos dva puta posle prvog, neki su se svadjali, neki digli ruke, a neko sad prodaje svoju harmoniku jer to vise nije to.
djole970
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Jul 2012, 21:29

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od djole970 »

@Jaric_T_Zivadin

Ma nikakav problem nista nisam pogresno razumeo samo sam se nasalio na svoj racun. Ajde onda ovako koje majstore bi ti preporucio?
Jaric_T_Zivadin

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Jaric_T_Zivadin »

Sto se tice bg-a, smem da ti preporucim samo par majstora za koje sam 100% siguran da nisu prevaranti i da ce uraditi posao kako treba.

Millorad Lazarevic za mehaniku. -Dobar covek i majstor, radio je u "skali" dugo. Uvek ce da saslusa musteriju i da izadje u susret kolko moze.

Mija Kravljanac za tonove. -Ljudina i odlican stimer. Ne prodaje maglu i prica realne price, jer je i sam bio dobar svirač. A kad bi uporedio njegovu cenu i cenu koju si platio ti za tonove, bacio bi se u rebus. Verujem da je drasticna razlika, jer pretpostavljam otprilike koliko te odrapio pomenuti ;)

Graca -Malo je teze doci do njega, ali majstor vredan svake pohvale! Mozda malo skupji, al zato ono sto on uradi, to je URADJENO! Vrlo ozbiljno i odgovorno radi svoj posao.
Pre 12godina mi je generalno sredio profesional 1. -Rasturio je do zadnjeg srafa, ocistio, uradio klavijaturu, dihtaciju, tonove... Trajalo je to nedelju-dve dok je nije uradio. -Kada sam je probao, nisam je prepoznao koliko je bolje radila. Bila skroz druga harmonika.
Moji drugari nose harmonike kod njega i kad im zatreba neka intervencija ne traze drugog majstora. Iza njega stoji puno ozbiljnih radova koji potvrdjuju njegov kvalitet i u to se svako moze lako uveriti.

Znam jos za Docu iz kumodraza za koga sam od nekoliko ljudi cuo da se dugo ceka harmonika kad on uzme da je radi i nisam imao posla s njim. Ali sam svirao na dve original dalape iz 50-51 god. koje je on kompletno restaurirao. To su Zex-ove dalape. Tonove je doduse uradio Mija kravljanac. Harmonike rade ko top, a izgledaju ko da su juce izasle iz prodavnice u svakom pogledu. -Fantastican rad! Svaka pohvala.

To su majstori u bg-u za koje znam da su majstori i koje smem da ti preporucim. Sto se ostalih u bg tice, ima svega. Za neke mozda ne znam, a za ostale neka pricaju drugi... Reci cu jos samo da je previse priucenih majstora od kojih se treba kloniti u sto sirem luku!
djole970
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Jul 2012, 21:29

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od djole970 »

Jako izdasno, jako opsirno, jako korisno i jako poucno. Hvala puno na odgovoru.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Motif »

Eto ako netko traži dobrog i pedantnog dečka koji je ušao u svijet popravaka harmonika..preporučam mladog gospodina Nikolu Mikulec iz Zaprešića.
Zašto ga preporučam?? Jer je prije svega pošten!! Izuzetno kvalitetan,pedantan,i strpljiv..Dečko je bio u Italiji 3mj na poduci kod g.Ivana Stanojlovića SIWA.
Opremljen je dobrom opremom za sve vrste popravaka,te čak posjeduje i CNC stroj za izradu fasena ili korpusa..
Meni je do sada radio dvije harmonike i prezadovoljan sam njegovim radom...I na kraju ono možda nekima najvažnije nije lik koji će te oderati. :harmonikas: :harmonikas: ŽIVIO NIKOLA!!
Odgovori