Servisi za popravku harmonika

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
korda61
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 31 Avg 2013, 23:35

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od korda61 »

Pozdrav za sve harmonikase,

Vidim tema se zahuktala,pa da samo kazem,da mi je harmonika bila na popravci u Srbiji,sad i nikad vise.Vecina su(cast izuzecima) pravi majstori,ali najvise za prevarit covjeka i uzeti mu novac za nista,bar moje iskustvo,ovdje javno prozivam g.Gadzihanca iz Nisa,kakav je majstor ne znam,harmonika mi sutra treba stici, ali samo za stimovanje harmonike sa 443 Hz,na 442 uzeti 650 eura.a dogovoreno je bilo da se puno vise uradi,druge stvari nije ni pipnuo...moj komentar nije potreban
Gospodin Mladen trazi za jednu tipku koja je polomljena u metalnom dijelu koji iz nje izlazi 100 eura,za navodno jos dvije koje su u slicnom stanju jos 200,100 eura po tipci,a na pitanje koliko kosta citava tastatura,kaze da ne zna dok je ne rastvori itd..nije mi nista radio jer nisam pristao..da sad dalje ne nabrajam...

Nije mi jasno zasto se harmonikasi boje reci koji majstor im je koliko naplatio i za sta,ako ga se bojis reci da mu se ne zamjeris a siguran si u ono sto govoris,onda si i ti na njihovoj strani.Dok se god istina bude krila,bit ce kvazi majstora koji ce nas posteno prevarit i odrat.
Evo pozivam sve harmonikase da se otvori nova tema -Koliko i za sta naplacuju pojedini majstori,da se tacno navede sta je radjeno i koliko je naplaceno i kod koga,zar je to toliki bauk.Ako oni ne zele govoriti o cijenama onda mozemo mi,posteno ih placamo i za nas novac trazimo posten rad.
Jaric_T_Zivadin

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Jaric_T_Zivadin »

Tema ti je pun pogodak ali bojim se da bi izbilo jedno omanje krvoprolice kad bi se progovorilo otvoreno o raznim prevarantima, svercerima i kvazi majstorima. A nazalost, sve je manje pravih majstora i para, pa smo mi, harmonikasi obicno u takvoj situaciji da se ne zameramo sa majstorima jer nam trebaju, a s druge strane se cimamo da nas ne odere. Realno, tako je! A s druge strane prevaranti to znaju pa to koriste.

Zao mi je sto si imao lose iskustvo sa Gadzihancem. To je jedan vrhunski majstor ALI, nazalost nisi jedini koji se pozalio na njega. Zapravo koliko sam ja cuo obicno mu dosta toga radi njegov ucenik (cini mi se neki rodjak), pa verovarno on nekad ne prekontrolise to kako je uradjeno. To si trebao da mu reklamiras, jer si posteno platio i treba da zahtevas da te ispostuje ako je vec prihvatio posao.
Cuo sam da naplacuje 1000e za "generalno sredjivanje". -Komplet sredjivanje klavijature, tapaciranje (zamena filca i kozica na klapnama), pranje tonova, stimovanje i zamena ventila.

A za drugog pomenutog, nemam neki komentar.

Sto se tice cene za zamenu dirke, ako je dugmetara, onda ide cena oko 100e(dosta njih radi i malo jeftinije), jer mora da raznize celu klavijaturu, ali vec naplatiti dve dirke 200e je dranje. -Vec je raznizao klavijaturu jednom...
A sto se klavirne harmonike tice, to je dosta jeftinje jer je i proces opravke jednostavniji.

Treba postovati svakog pravog majstora i njegov rad. I to treba posteno platiti! Niko nije bezgresan i svakome se desi neki propust. Samo sto ce majstor prihvatiti reklamaciju i resiti to sa musterijom. -U tome se razlikuje od "bezgresnih" i slatkorecivih priucenih prevaranata.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Koca »

Veoma interesantna tema ali bilo bi prakticnije da se objedini na jednom mestu jer se ista tema provlaci i u rubrici "Koliko i za sta uzimaju pojedini majstori". Ovo cu predloziti administratoru ako hoce da tekstove pregrupise kako bi se lakse pratilo. Nadam se da se niko nece naljutiti.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Dallape 1960 »

Ima li neko iskustva sa radionicom majstor Pere Todorovica iz Prova? i zna li neko gde je to mesto?
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Motif »

Dečki...
Nikola Mikulec,dečko iz Zaprešića,odličan,pedantan,i pouzdan...
Neću više puno da pričam,ali iz vlastitog iskustva,gledajući neke vaše popravke i cifre koje plačate...ovdje je to u HR kunama...a ne eurioma..
Koja budala ti može naplatiti 650eur za skidanje tremola?? Ne kužim,ili popravak tipke 100eur..

Navedeni mi je radio tremolo na jednoj kabinskoj harmonici,te produbio tipku za 1mm pošto je bila plitka,usput mi je zamjenio neke ventile,i doštelao ostala dva fasena za toliku cifru da me sram uopće reći!!! :svirac: :svirac:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

Ja se isto slazem sa mnogima od vas sto se tice majstora ,gule jos kad se predstavite da ste iz inostranstva lupaju cifre.Meni su osobno u Srbiji trazili 800 eura za obnovljenu tastaturu dugmetare Guerini pa za te novce mogu da nadjem polovnu harmoniku to je pretjerano do bola.A u Italiji mi traze 400-500 eura za isti poso , e ko je sad bolji majstor ovi priuceni nasi ili Talijani koji su napravili ove harmonike.A svi ti toboze majstori koji se reklam iraju i dizu u nebo pitao sam da mi obnove tastaturu odgovor je uvijek bio isti:nisam to radio,treba mi ovo treba mi ono na klavirnoj to je lakse dugmetara je teska ITD da ne nabrajam.Ali posto sam ja bio jedna od BUDALA koja je nasjela pa im vjerovala pa me gulili a nista nisu uradili platio sam tu skolu skupo ali nece vise. :affraid:
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Motif »

Ovdje u HR su svi majstori,i to vrhunski majstori za uzet lovu,a ne napravit ništa...
ČAST IZUZECIMA!!
ima ih ali vrlo vrlo malo..Možda dvojica koji su pošteni i naprave pošteno posao...
Iskreno radi se o dobroj zaradi pa onda treba uzeti čim više harmonika a samim time i love sa naplatom!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od petar3petar »

Najbolji majstor je onaj majstor u kojega "gazda" ima povjerenje pa makar on to i ne napravi najbolje, odnosno kako bi trebalo.
Uvijek se treba obraćati svom majstoru te od njega tražiti savjet, informaciju ili nešto treće.
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Harmonikašica Ivana »

Kolege.. ima li netko iskustva sa servisom "Akord" u Tuzli?
eketo
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 19 Jan 2015, 23:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od eketo »

Harmonikašica Ivana napisao:Kolege.. ima li netko iskustva sa servisom "Akord" u Tuzli?

Ja imam iskustva, ali nažalost negativna.
Odgovori