Servisi za popravku harmonika

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Harmonikašica Ivana »

Kakvo iskustvo imate? Ako neželite javno reći možete mi poslati u pp :pozdrav:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

Evo jednog interesantnog slucaja,mislio sam da otvorim novu temu al nema veze moze i ovdje jer se tice servisa harmonika.Ovako napisao sam u predhodnom postu kako su mi talijani trazili 400-500 eura da mi obnove tastaturu na gueriniju, mnogi vec znaju koje sam probleme imao sa pucanjem dirki.Poslao sam harmoniku u Teknofisu u Italiji gdje sam im vrlo precizno objasnio sta treba da se uradi i koliko to kosta jer sam slikao i sve i fakticki nacrtao sta i kako.Oni su obecali da mogu to da urade za tu cijenu i da ce to trajati 2-3 tjedna.Medjutim ona je ostala kod njih preko tri mjeseca doduse meni se nije ni zurilo jer ne zivim od toga, harmonika mi je hobi bitno mi je bilo samo da je urade kako treba.Napokon javljaju da je instrument sredjen i da uplatin iznos od 500€ na njihov racun i da mi posalju harmoniku.Posto sam samo slao desni dio harmonike znaci nije bila u komadu jer nije bilo potrebe lijepo sam je zapakovao zastito sa vazdusnom folijom za pakovanje i stavio oznake da je lomljivo i da ne smije na vlagu.U roku od tri dana ja dobijam paket i sav onako sretan otvaram pazljivo i onda nastupa SOK :affraid: .Harmonika je polomljena prilikom transporta jer je Talijani nisu zastitili kako treba,drugo posao koji smo dogovorili nije uradjen samo su mi stavili nove klapne a sve ostalo je ostalo staro.Kad sam kontaktirao kazu da se nismo dobro sporazumjeli jer smo komunicirali na engleskom i da je to posao za te novce
od 500€.Sad ne mogu da vam postavim slike da vidite dekl od kabine na sta lici kako su ga postavili i savili granicnike od fasena preko kao da ste udarili ekser u tarabu i savili sa druge strane.Dragi Forumasi ja sam sokiran od takve jedne fabrike pa sta onda da ocukejmo od priucenih m ajstora koji nas isto ovako deru.
Zato sam sve ovo dao na sud advokatu pa ce ih posao skuplje kostati nego sto su mislili.Eto toliko da znate ako neko pokusa da salje harmoniku u Itliju sta ga ceka.Pozdrav
Jaric_T_Zivadin

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Jaric_T_Zivadin »

Ako imas zivaca za zezanje sa sudom i treba da ih tuzis! Stvarno krajnje bezobrazno i bahato s njihove strane!
Za zamenu klapni 500e??? -Sta su oni umislili? Da smo svi ludi??
Ko im je uopste rekao da diraju granicnike od fasena, ako su trebali da rade klavijaturu i ako su faseni dobro lezali?!??

Radio sam kod Grace iz Beograda KOMPLET klavijaturu, menjanje filceva na klapnama i srednjoj dasci, stelovanje srednje daske, pranje i stimovanje tonova sa novim ventilima... Uglavnom Prezadovoljan sam, a harmonika je sad bukvalno nova i svakim danom sve bolje svira. Sve to me kostalo 600e!!! Da ne shvati neko ovo kao reklamu (jer tom coveku to i ne treba), samo uporedjujem posao i cene!
Cekao sam tri nedelje da bude gotovo sve, a ti tri meseca da bi ti uradili polovican posao i to su sve lepo naplatili...

Iznervirao sam se samo dok sam citao tvoj post. Kako li je tebi, samo ti znas.

Za ovo nema nikakvog opravdanja.
Jadni i siroti u 21. veku pa ne razumeju engleski, al zato znaju u pare. -Najobicniji foliranti! Napravili se blesavi i prevarili coveka!
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od sampionce »

Buraz, samo advokat i oderite ih kolko god mozete!
Imao sam bezbroj iskustava sa zabarima i retko koje je bilo pozitivno. Ali jezik sile poznaju i te kako!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

sampionce napisao:Buraz, samo advokat i oderite ih kolko god mozete!
Imao sam bezbroj iskustava sa zabarima i retko koje je bilo pozitivno. Ali jezik sile poznaju i te kako!
Hvala prijatelju,ja bih najvise volio sa njima jezik sile jer oni su najstrasljiviji narod koji poznajem.Uglavnom ukoliko nista ne bude od advokata spreman sam otici direkt u firmu ali necu sam,i rijesiti to na nas balkanski nacin jedina isprobana metoda koja jos daje pozitivne rezultate.Jer ovo im necu oprostiti nikako.
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Harmonikašica Ivana »

Uvijek me je bilo strah da se tako nešto ne dogodi ( iako nisam harmoniku nikada slala nego sam je uvijek osobno i odnosila i dolazila po nju ).. ali taj strah da neće sve proći kako treba da prođe, da će majstor nešto zeznuti je uvijek prisutan. Pošto sada tražim drugog stalnog servisera, upravo zbog tog straha, je pametnije da se prvo raspitam tko kako radi i vrijedi li posao koji određeni serviser uradi novce koje je uzeo.
Za Akord u Tuzli sam čula negativna iskustva nakon otprilike godinu dana što su radili, ali nisam imala potrebe da tražim novog servisera. Sada imam, a da vam budem najiskrenija - mislila sam da su se popravili u radu i da su sada iskustva pozitivnija.. Sreća pa sam se prvo raspitala. Servisera sam pronašla, harmonika će ići na servis kod njega.
A, kolega alibaba40 ne mogu ni da zamislim kakav je to šok bio za vas, i koliko je to stresa vama prouzrokovalo. :( Nadam se da ćete riješiti tu situaciju preko suda i da neće biti potrebe za balkanske metode..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Koca »

Alibaba,
stvarno ti je ucinjena velika nepravda, ali ne znam sto nisi isao licno po nju?

Naj gore je sto sud traje jako dugo i samo pisani tekstovi mogu imati snagu dokaza, a telefonski razgovori ne, pa ti pretrazi sve mailove i sl. kao dokaze sta si hteo da servisiras pa je doslo do nesporazuma. Imas li napismeno da saljes harmoniku serijski broj taj i taj? Sudije se razumeju u harmonike k`o Marica u krivi ...... pa treba neko da to vestaci. Porazgovaraj i sa jos nekim advokatom da iskontrolises sta ovaj tvoj radi i ima li dokaza za postupak da ne puknes i na njega pare bez veze. Mozda je najbolje da se vansudski poravnate nekako, jer ces potrositi sve zivce i na Zabare i na sud.

A tek ovo sto je u transportu pukla, trebaju Italijini dokazati da su poslali kao Lomljivo, a ako jesu onda da tuzis i kurira. I tu ima caka da li je posiljka vrednosno osigurana ili ne, sve u svemu Sizifov posao, pa dobro jos proanaliziraj moguce ishode.
Srecno.
Bata_Amater
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 30 Sep 2016, 21:23

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Bata_Amater »

Zivadine, Koca je sve objasnio: sudski postupak traje dugo, zahteva para, a ishod je... neizvestan. Da li verujes da ce troskovi advokata na kraju biti ispod cene harmonike ili ulozenog rada na istoj.
Kao sto je Koca rekao, najbolje bi bilo da probas vansudsko poravnanje, lepo pozoves vlasnika/menadzera firme, objasnis u cemu se radi, da je doslo do nesporazuma. Obicno je ozbiljnim firmama stalo da musterija bude zadovoljan jer su svesni da gubitak jednog musterija znaci gubitak jos njih 10, i najcesce izadju u susret ako je nesporazum u pitanju. Samo lagano i kulturno, bez svadje, nemoj da te savladaju emocije dok pricas s njima. A sto se tice transporta i ostecenog instrumenta tokom transporta, za to bi morao da kontaktiras kurirsku/postansku sluzbu. Nadam se da je paket poslat osiguran. U tom slucaju moci ces od njih da naplatis stetu. Obicno nije dovoljno da se napise na kutiji da je nesto lomljivo to je vise kao upozorenje onima koji rukuju paketom, mada onaj ko pakuje i dalje ima odgovornost da zapakuje robu kako treba. Ono sto resava sve probleme je osugranje posiljke.

Srecno i informisi nas s vremena na vreme kako si prosao s ovim slucajem. Nadajmo se najboljem.

Srdacan pozdrav.
Bata_Amater
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 30 Sep 2016, 21:23

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od Bata_Amater »

Greska, nije bilo namenjeno Zivadinu nego Alibabi.
Alibaba, kako je proslo to sam harmonikom. Jesi li uspeo neko zadovoljavajuce poravnanje-kompenzaciju da izdejstvujes sa tom radionicom?

Pozdrav,
Bata
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Servisi za popravku harmonika

Post od alibaba40 »

Pozdrav Bato hvala na pitanju uglavnom nikakao.Stvari stoje ovako Talijani su pristali da mi ponovo srede harmoniku o svom trosku to je opet od njih hajd kazimo OK.Ali je problem sa takozvanom firmom koja je transportovala harmoniku navodno nece da priznaju i vade se na sve moguce nacine.To jest htio sam da kazem koliko god kolege mislili da je tzv. Evropa jedna Austrija funkcionalna zemlja varaju se.Vise ce me kostati zivaca nego da sta izvucem od njih jer to su lopovi ne opisivi.Ima tu negdje u jednom postu gdje sam opisao kako su nas nazivali juznjacima lopovima prevarantima,ok ne bjezim od toga jesmo POJEDINI
ali zato sto nismo imali bili smo bijeda a sto smo bijeda zato sto su nam svu corbu oni skuvali.A oni su sto puta gori LOPOVI REKETASI ali sve cisto kroz papire i jos te naprave glupim da nemas kome da se zalis,ali te uglavnom opljackaju na jedan njihov kulturan nacin.Uglavno jos je sve kod advokata pa cemo vidjeti sta ce biti.Uglavnom stvari kako stoje na jedan vulgaran nacin moram reci pusiona sam da izvinete. :affraid:
Odgovori