Odabir idealne harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
frane998
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 26 Maj 2013, 10:19

Re: Odabir idealne harmonike

Post od frane998 »

Odlicno!
Zanima me kakav je izbor tih harmonika kod tebe u Njem, predpostavljam da ih ima vise i da je cijena mozda mrvicu jeftinija zbog vece konkurencije.
Jos me za zanima koliko je laksa ili eventualno jeftinija harmonika sa 80 ili 96 basova u prosjeku?
I jos jedno pitanje, dali postoji serviser/znalac koji bi isao samnom u kupnju, da isproba i pregleda istrument (naravno uz naknadu)


Hvala vam puno i isprike ako sam dosadan hehe
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: Odabir idealne harmonike

Post od magicyzy »

Sto se tice izbora i kolicine, kao sto sam vec napisao, mozes naletiti na dobru za 500eur, ali moras pratiti oglase...
Nemam poma koliko je teska, pretpostavljam 10 ili 11kg. Moja atlantic je trenutno u podrumu, ali uzmem je ponekad svirati tako da kada mi sljedeci put bude u rukama, izvagati cu je.
Harmonika od 120basova je teza od onih sa 80 ili 96, a zasto, mislim da mozes i sam zakljuciti...

pozz
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Odabir idealne harmonike

Post od petar3petar »

magicyzy napisao:Mali savjet: Ako se odlucis za Atlantic, onda gledaj crne sa crnim registrima, odnosno harmonike bijele ili crvene boje koje imaju zlatne registre.
One su starije, ali imaju zaluzinu i puno kvalitetnije tonove.
Imam kod mene Atlantic 4 i sa crnim i sa bijelim registrima i još koješta drugo.
Sve ispravno i sa garancijom.
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: Odabir idealne harmonike

Post od magicyzy »

petar3petar napisao:
magicyzy napisao:Mali savjet: Ako se odlucis za Atlantic, onda gledaj crne sa crnim registrima, odnosno harmonike bijele ili crvene boje koje imaju zlatne registre.
One su starije, ali imaju zaluzinu i puno kvalitetnije tonove.
Imam kod mene Atlantic 4 i sa crnim i sa bijelim registrima i još koješta drugo.
Sve ispravno i sa garancijom.
Pa da, najjednostavnije ti je, kontaktiraj gospodina petrovica, dogovori termin i otidji do njega.

Sretno
frane998
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 26 Maj 2013, 10:19

Re: Odabir idealne harmonike

Post od frane998 »

magicyzy slažem se sa tobom :cool:
Goran303
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 26 Sep 2015, 18:32

Re: Odabir idealne harmonike

Post od Goran303 »

Pozdrav svima. Treba mi savjet u vezi kupovine harmonike. Imam 15 godina i nizeg sam rasta. Nasao sam nekoliko harmonika ali treba mi savjet u vezi dvije harmonike. Da naglasim da mi treba harmonika za svirku na suvo za narodnjake.
1. Weltmeister Cantus 5 (sta mislite o toj harmonici i da li bi mi bila prevelika i preteska?)
2. Sonola (troglasna u primu i petoglasna u basu)
Koja od ove dvije harmonike je bolja za mene? Zavrsio sam osnovnu muzicku skolu i nisam bas pocetnik a ni profesionalni harmonikas. Hvala
Odgovori