Harmonika rucni rad

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
toti
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 18 Nov 2011, 13:01

Harmonika rucni rad

Post od toti »

posto sam novi na forumu pozdrav za sve forumase i sve pohvale na temama...imao bih jedno pitanje i vase misljenje jesu li bas toliko lose harmonike rucni rad,inace sam harmonikas i imao sam priliku da sviram na dosta harmonika od guerrini,dallapa,weltmaester,hohner ... ali nisam imao priliku da sviram na nijedan rucni rad pa vas molim da mi prenesete vasa iskustva...pricam o budzetu nekih 1.500 eura...
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Harmonika rucni rad

Post od mamula »

Pozdrav i dobrodosao!
Dobar rucni rad ces naci za taj budzet, samo se naoruzaj strpljenjem. Svaka harmonika je prica za sebe, jedino ces probom doci do pravog zakljucka.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Harmonika rucni rad

Post od Ukika »

Mozes naci dobar rucni rad, ali kad kupujes pazi sta kupujes, jer to se ne zna ni ko je radio ni sta je radio, nego lepo kod majstora pa narucis.. do 2000 ce ti napravi boli glava harmoniku.. samo da odes kod pravog majstora..
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Harmonika rucni rad

Post od zex »

Naravno da postoje dobri rucni radovi poput recimo Djordjevic-ki ili Raiva. I ako vec zelis da kupujes rucni rad, ja nikad ne bih uradio ovo sto je Ukika savetovao (konkretno mislim da narucivanje harmonike). Prvo, zato sto je jako malo majstora koji to danas rade. Drugo, i ovi koji to rade diskutabilno je kako je rade, a i cena nije sigurno oko 2000e, cenim da ispod 3000e nije sigurno (a da valja koliko-toliko). Tako da ako kupujes, samo se raspitas (preko oglasa ili preko drugih ljudi) ko sta prodaje, i ides da probas i ako je to to sto trazis, kupujes.
Mene pre svega zanima, zasto si odlucio da ides na varijantu rucni rad? Jer ipak, original je original. :) Da li kupujes klavirnu harmoniku ili dugmetaru?
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Harmonika rucni rad

Post od Tomina »

kakve su ovo dallape dugmetare na kupujemprodajem do 1200 eura, vidim da ima nekih na kojima piše da su orginalne, a neke ručni rad itd itd. Konkretno me zanimaju i duple kabine i jednokabinke (ili 1,5) ??

Treba mi prvenstveno ovak za fešte, kafane itd itd, znači i da imam 5000 eura ne bi nikad dao za kafansku armoniku, ako me razumijete :ijuju:
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Harmonika rucni rad

Post od zex »

Ne pratim oglase, ali pretpostavljam da ljudi svasta prodaju, s'tim sto verovatno u tom cenovnom rangu ima dobrih originala, jer je cena Dallape harmonika znatno opala, trenutno su trazenije Guerrini.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Harmonika rucni rad

Post od Ukika »

ma ja mislim da bi za te pare Graca uradio lepu harmoniku, a i Vekic... na kraju povedes strucni stab... 1-2 kolega, i 1-2 dobrih majstora, i ako kazu da je to to, ako majstori kazu da je u njoj sve u redu onda i nije bitno ko je uradio ;) ja tako razmisljam uvek..
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Harmonika rucni rad

Post od zex »

Ovde se sad vec otvara diskusija :D ali da ne duzim bez potrebe, za njegov budzet (1500e) moze da nadje odlicnu original Dallape, jer su im cene otisle na dole, i ne vidim razlog zasto bi kupovao rucni rad. To je moja poenta! :)
toti
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 18 Nov 2011, 13:01

Re: Harmonika rucni rad

Post od toti »

slazem se sa vama, interesuje me neka harmonika (klavirna)do nekih 1500 eura.Procitao sam na forumu dosta lijepih komentara i dobrih savjeta o raznim harmonikama i slazem se kako kaze mamula :Svaka harmonika je prica za sebe, jedino ces probom doci do pravog zakljucka...kao sto sam i napisao nikada nisam imao prilike da sviram na nekom rucnom radu a vidim da im je dosta solidna cena pa me interesuje vase misljenje...svestan da za male pare se ne moze dobiti vrhunski instrument stoga gledam sta je najbolje uzeti za 1.500 eura da ima kabinu kako kazu muzicari u zargonu (velika i mala) plitku i brzu dirku,da nije teska itd... nadam se da ne trazim puno od jednog instrumenta :( ...jos jednom hvala svima koji uzimaju ucesce na ovu temu.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Harmonika rucni rad

Post od guerini »

pa i originalne Guerinke kad uzmes dve harmonike isti model ista marka al opet ne zvuce isto, znaci proba i proba i opet proba :asdfnjo:
Odgovori