weltmaister Cantora

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
toti
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 18 Nov 2011, 13:01

weltmaister Cantora

Post od toti »

pozdrav svim forumasima,da li neko zna kakva je ovo harmonika kolika je cena polovne i da li je ima negde na prodaju...
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: weltmaister Cantora

Post od Ukika »

kažu da je to najbolji kabinski weltm. .. ovde se kreće oko 1500 ako se pojavi... al teško je to naći a da nije nešto budženo i sve to.. mada ne znam kolko je bolja od supite, jer ne znam koji su tonovi u njoj, inače tehnički verujem d aje bolja od supite
toti
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 18 Nov 2011, 13:01

Re: weltmaister Cantora

Post od toti »

hvala ukika na odgovoru...
toti
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 18 Nov 2011, 13:01

Re: weltmaister Cantora

Post od toti »

supitu sam imao prilike da probam,instrument je sasvim ok pogotovo za te pare za koje se nudi vise nego dobar...ako je neko imao priliku da proba Cantoru neka napise njegovo misljenje...hvala
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: weltmaister Cantora

Post od Bata Kanda 73 »

Pozdrav svima,dotakli ste temu o kojoj je vec bilo reci (doduse ne tako skoro) ali je bilo reci bas o ovoj temi i to prilicno detaljno! Ne budite lenji pa prelistajte forum.Ali posto drugu treba pomoc...za 1500 evrica :) ,ovako kratko i jasno:za te pare,najbolje resenje je kabinski weltm.Svi modeli su slicni,narocito po mehanici,a tonski postoje nijanse ali ne drasticne.Na prvom mestu:supita,pa cantora,a onda cantus 4 de luxe i S4.Mada bilo koji od ovih modela da uzmes neces pogresiti jer su svi oni slicni i tonski i mehanicki.Dobre su to harm. jedino za te pare kao alternativu i mozda nesto bolje resenje je Paolo Soprani sa kabinom ali ce se to teze naci.Jos jednom pozdrav i puno srece! :svirac:
toti
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 18 Nov 2011, 13:01

Re: weltmaister Cantora

Post od toti »

Bata Kanda tebi i svima hvala na pomoci javljam ako bude neke kupovine...
bosko2007
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 10 Jan 2012, 16:14

Re: weltmaister Cantora

Post od bosko2007 »

I ja se dvoumim izmedju Supite i S4 ! Sta bi bilo bolje uzeti ? Vidim da Bata Kanda je S4 svrstao na poslednjem mesto od weltmeisterica . Zasto Bata Kanda ?
Ja mislim da je S4 puno bolji i zvucniji od cantusa .
Cantoru neznam i necu nista reci o njoj, a ako neko zna neka napise malo o njoj .
Pozdrav svima !
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: weltmaister Cantora

Post od Bata Kanda 73 »

Bosko,mozda sam malkice napisao tako da je zadnja ali nisam mislio tako,nego cantus 4 i S4 zajedno na trecem mestu nakon Supite i Cantore.Ali,ko sto sam reko,u pitanju su nijanse u kvalitetu dve bitne stvari a to su:ton i mehanika.Probao sam sve cetiri pa i ovu novu Supitu (II) i...ovde vazi da sto starija harm.to bolja.Supita II ni prici starijim rodjakama.Ipak je Supita I (ili zero) najbolja,nisu je dzabe zvali Gola sa istoka.Ali tu ima problem i to VEELIKI-mnogo,mnogo je tesko naci Supitu u originalnom stanju i ocuvanu;Cantoru je isto tesko naci jer nije toliko dugo trajala produkcija a i rumuni sve pokupovali,jedino je sa S4 a narocito sa Cantus-om laksa situacija.
pempa
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 08 Apr 2011, 14:18

Re: weltmaister Cantora

Post od pempa »

Pozdrav forumašima!
Evo da se javim, pošto sam vlasnik jedne prelijepe Cantore.
Kupio sam je još proljetos, i mogu vam reći da sam zadovoljan. Mada sam odmah na početku zamjenio komplet piskove novim talijanskim piskovima, jer su ovi koji su bili u njoj bili dosta oštećeni od stajanja (harmonika nije korištena duže vrijeme). Majstor u B. Luci je restaurirao harmoniku, ubacio nove piskove, i sredio da bude sve cakum-pakum :-) . I stavio u novi kofer!

Poslije toga sam u BG uradio štimanje na 442-443 Hz! i prepravku dva registra.
Ali je sad bombona i što se tiče tona , a i izgleda!
Poz iz BL
toti
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 18 Nov 2011, 13:01

Re: weltmaister Cantora

Post od toti »

mozes li mi reci kakva joj je dirka je li bolja nego supita kolika je bila cena Cantore i koliko jos za sve to sto si radio na njoj...pozdrav
Odgovori