Popravak ili kupovina polovne-isplativost

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
newals
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 06 Apr 2012, 13:42

Popravak ili kupovina polovne-isplativost

Post od newals »

Poštovanje harmonikaši! :svirac:
Ja sam zalutao iz svijeta gitare u vaš svijet pa se ispričavam ako bude lapsusa sa pojmovima...slobodno se sprdajte.:D
Treba mi pomoć. Tata mi već više od 30 godina za svoju dušu sviri na ovoj harmonici:
Na amblemu piše Harmonija, na tijelu piše Diana (izblijedilo je al nazire se).
http://www.zaslike.com/files/7jg0wmqz5ujt6mnbr7a.jpg
http://www.zaslike.com/files/sek7er3vn27whr0tim8m.jpg
Zadnjih par godina sve rijeđe svira jer alat nije u 100% voznom stanju.
Ono što ja znam je da nedostaje jedna bas tipka, dvije nisu u funkciji, jedna je ostala stisnuta pa se i nonstop čuje.
Na desnoj ruci ove tipke za promjenu boja tona (ajmo smijeh) su poluispravne (4 rade, 2 ne rade, jedna daje neke čudne zvukove) i kaiši su rikavela. Ostalo je osim estetike ok...mada ju nakon toliko godina vjerojatno treba i malo tonski upucat.
E sad bi mu ja to u tajnosti kao poklon sredio pa mi vi trebate; možete li ocjeniti koliko ovakva harmonika uopće vrijedi, da li vrijedi popravljati (imate vjerojatno barem neku predođbu o mogućem trošku) ili je bolje da mu poklonim neku sačuvaniju preko oglasnika za cca 300-400 E?
Npr. ovo http://www.glazbeni-oglasnik.com/pregle ... las/428874
Ćale ne prati modnu scenu harmonika pa ga ne mogu ispitati šta/gdje/kako bi bilo najbolje.
Jbg. znam da je za poklon najbolje novo ali ne mogu se toliko rastegniti... :(
Hvala unaprijed na pomoći. :depkvk:
dragisapa
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Popravak ili kupovina polovne-isplativost

Post od dragisapa »

Harmonika sa fotografije je "Harmonija", napravljena u Zagrebu, negde oko 1965-1970god. Troglasna je, i ima 96basova. Spolja mi deluje pohabano. Kaisevi takodje. To sto fali par dugmadi u bas mehanizmu, nije problem za popravku. registri na prim strani se takodje mogu popraviti. Pitanje je sta je sa tonovima i u kom su oni stanju. Ta popravka ili stimovanje je najskuplja.
Druga harmonika je Weltmaester 80 basova, troglasna, veoma dobro ocuvana. Ima "lepih" godina. Mozda 5-10god manje od tvoje. Cena mi je visoka. U stvari visoka je za okruzenje u kom zivim. Neznam odakle si.
newals
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 06 Apr 2012, 13:42

Re: Popravak ili kupovina polovne-isplativost

Post od newals »

Iz Slavonskog Broda. Pronjuškao sam onaj post o servisima pa u slučaju potrebe mogu posjetiti i BiH i HR prijedloge.
Harmonike su mi stvarno špansko selo pa je svaka pomoć ili prijedlog šta bi vi napravili dobrodošao.
Navikao sam kod gitara da majstor besplatno pogleda pa onda kaže cijenu popravka...teško mi povjerovati da to može i majstor harmonike zbog 1001 dijela u istoj. :hmmm:
Koja bi po vama bila cifra koja bi se isplatila uložiti u popravak?
newals
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 06 Apr 2012, 13:42

Re: Popravak ili kupovina polovne-isplativost

Post od newals »

Eto šta je harmonikaš; bez 100 Eura neće ni da svira ni da pomogne. :P
Kad već ne mogu okačiti na harmoniku probat ću na forum; kucam nekakav vodič kroz vrste gitara koji ću okačiti, čisto da ne bude da mi svirate đabe. ;)
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Popravak ili kupovina polovne-isplativost

Post od Ukika »

Odnesi ti to kod majstora, i pitaj kolko bi te izaslo sredjivanje i sta ti se isplati, reci ce ti ;) jedino ako nije bas neki baksuz :D
dragisapa
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Popravak ili kupovina polovne-isplativost

Post od dragisapa »

Izvini nisam bio par dana u mogucunosti da ti odgovorim. Te sitne popravke mogu da budu i krupne. Trebalo bi otvoriti harmoniku i pregledati je, pa onda tacno mozes znati cenu popravke. Po meni max. suma za popravku i nove kaiseve je oko 100-130e. Pazi u kakvom su stanju tonovi (prljavi, zardjani). Pozdrav
newals
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 06 Apr 2012, 13:42

Re: Popravak ili kupovina polovne-isplativost

Post od newals »

A onda ću probati kontaktirati par servisera sa popisa pa vidjeti s njim. Osijek i Banja Luka mi nisu daleko...ako ima tko iskusniji iz tih krajeva plaćam gajbu ako pomogne kod majstora da me ne prevesla. :depkvk:
Kucamo se ako zapne.
zoran1313
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 25 Apr 2011, 23:33

Re: Popravak ili kupovina polovne-isplativost

Post od zoran1313 »

Poštovanje
Ja sam servise harmonika iz Kozarske/Bosanske Dubice ,na samoj granici sa Republikom Hrvatskom.Jako teško je na osnovu slike reći cjenu popravke ,čak i nemoguće.Ako budete kad u prolazu slobodno se javite mogu vam besplatno pregledati i reći koloko bi vas izašao popravak,pa da imate orjentaciju dali vam se isplati ili ne.Kondić Zoran Hrvatski broj 091 5377 859,bosnski broj 065/575-656
djokcapotrk
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 26 Nov 2015, 19:44

Re: Popravak ili kupovina polovne-isplativost

Post od djokcapotrk »

Pozdrav!
Znam da je stara tema, ali sam u istoj dilemi, dali popravljati staru ili kupovat neku polovnu do nekih 500E Imam Melodiju Carmen 120b. Harmonika ima odlican zvuk, Troglasna je no svejedno nadglasa i novu Hohnericu. E sad problem je sta mi je jedan ton ispao, a srednja Dis tipka Mi svira 2 ton kad se razvlaci a kad se skuplja onda svira onaj koji treba. Inace je sacuvana, mjeh dihta dosta dobro, i trebalo bi kupiti remenje novo.

Pa evo moje je pitanje koliko bi me otprilike koštao popravak, koliko bi mogao dobiti za nju u ovakvom stanju i jel moguce da ja sam popravim taj kvar?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Popravak ili kupovina polovne-isplativost

Post od Koca »

Pa to je jako mali problem i resava se za 10-15 min. Sam nemozes taj Dis resiti.
Odgovori