Koju harmoniku da kupim?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
zula
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 02 Sep 2011, 16:08

Koju harmoniku da kupim?

Post od zula »

Pozdrav za sve!! stalno citam forum i sjajni ste!
evo trebam jedan savet od vas, da mi pomognete!!
Koju harmoniku da kupim do maksimum 600€.
znaci to je maksimum!
znam da se nemoze uzeti neka kabinska,
ali me interesuje koju da uzmem za narodnu muziku,
i treba mi cisto za drustvo, ali nekad i za ozbiljniju svirku, tipa: rodjendan, rodjenje deteta itd,
znaci za manju masu ljudi (10-15ljudi)(za manje feste).
sad imam weltmeister serino treba ulagat, cistit tonove itd, pa bi je prodao,
a zanima me sta da trazim: melodiju?, hohner? weltmeister? harmoniju?
Sta mi predlazete nekabinsko za narodnjake za 600€??
hvala vam unapred!!
Korisnikov avatar
zula
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 02 Sep 2011, 16:08

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od zula »

samo da jos dodam; pre ove weltmeister serino imao sam harmoniju troglasnu od 80b
i imala je puno bolji zvuk od ove serino (puno meksi zvuk) imala je drvene fasene i talijanske tonove,
verovatno zato, e sad znam da do 600€ nema kabinskih harmonika, ali koju da trazim sa sto boljim i meksim tonom zbog narodnjaka!
ivanec
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 06 Jul 2011, 02:30

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od ivanec »

Neces za te pare naci nista dobro.. Na tvojem mjestu uzeo bi si hohner atlantic 4 nije neki zvuk al zadovoljit ce u svakom slucaju bolje od ovih sto si ti naveo.
Korisnikov avatar
TBjole
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2011, 15:25
Lokacija: Trossingen Njemacka

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od TBjole »

ivanec napisao:Neces za te pare naci nista dobro.. Na tvojem mjestu uzeo bi si hohner atlantic 4 nije neki zvuk al zadovoljit ce u svakom slucaju bolje od ovih sto si ti naveo.
svaka cast neznam koju si ti imo u rukama ali neslazem se sa tvojom izjavom

poz
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od Ukika »

Consonu, ima lep i sladak zvuk, neku imitaciju kabine, ali nije glasna, tako da ako radis na suvaka :/
ili neku bezkabinsku italijanku, desava se da sviraju bolje nego neke sa kabinom ;)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od Bata Kanda 73 »

Ukikaje u pravu.Za te pare može da se nađe italijanka još ako je starije proizvodnje još bolje a može imati "slađi" ton od pojedinih sa kabinom.Strpljenje i raspituj se okolo,prati oglase,"pusti buvu" šta tražiš i nalete će ono što ti treba.Srećno!
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od Tomina »

Kao što kaže društvo, imaš po oglasniku dosta talijanskih harmonika bez kabine, i u pravilu to su jako dobre harmonike što se tiče mehanike, a večina njih ima ugrađenu sardinu ili kako se već zove ta "polukabina" pa u pravilu jako dobro imitraju zvuk kabine, nisu teške i odlične su za svirku.
Korisnikov avatar
zula
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 02 Sep 2011, 16:08

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od zula »

Hvala vam puno, pravi ste!!
za consonu znam, ima stvarno dobar zvuk, e sad mozda je pametnije gledat neku talijanku,
ali neznam dal se sta moze uzeti do 600€
neka settimio soprani, ili neka slicna! jer nakako po oglasima nisam naleteo na neku talijanku
za 600€
mozete mi i precizno napisat i koji model da gledam!
hvala pozdrav!!!!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od Bata Kanda 73 »

Ma moze da se uzme italijanka za te pare,samo sto po oglasima 90 o/o su preprodavci koji misle da zarade neznam ni ja koliko para.Nemam sta novo da ti kazem-samo strpljivo! A koje? Ma svaka talijanka (original) je o.k.Eto npr.: Paolo Sop.,Scandalli,Settimio S...ali jos puno drugih (na ovim prostorima manje poznatih) koje su i bas zbog toga i nesto jeftinjije.Eto.Srecno! :jdishddf:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od Ukika »

cak mozda ako bi uzimao bezkabinsku uzeo bi troglasnu jel ce da bude dosta laksa, a i nekako cini mi se da imaju lepsi ton, da je bolja rezonacija, valjda ima vise mesta u korpusu... naravno osim nekih izuzetaka..
Odgovori