Koju harmoniku da kupim?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
zula
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 02 Sep 2011, 16:08

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od zula »

Hvala vam na savetima!
ne znam odakle ste vi, ali kod nas u Hrvatskoj od oglasa imas Njuskalo i Glazbeni oglasnik tako
da i nije neki izbor, a cene su nabrijane do zvezda!
te talijanke se vrte oko 1000€ i vise!
a vidicu mozda nesto upadne!
a i to me zanima, dal uzimati troglasnu ili ne??! bas zbog glasnosti kad se svira pred 15-tak ljudi na suvo,
a ako se ubaci jos koji istrument onda te zaguse potpuno!!
jbg ove letmeisterice sve bezkabinske imaju plasticne fasene, a jedna melodija i od 80bsaova stavlja
drvene i bolju klavijaturu ima!
jedino sam cuo da weltmeister stella 120basova ima dobru klavijaturu jer ima jednu osovinu
tj od svih tih nekabinski (meteor,diana,serino,caprice) da je jedino stella najbolja od njih po klavijaturi i po zvuku!
tako sam cuo!
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od Tomina »

pa gle, ak gledas na to 3glasna ili 4glasna, jel ti to znaci da budes uvijek na 4glasnoj svirao u masteru?Kuzis, nema ti to veze, moze biti da organ (koji je dvoglasni registar) bude glasniji na 3glasnoj nego 4glasnoj.Mislim da su dallape 3glasne glasnije nego 4glasne u svim registrima primjer. Moja bivsa stella 3 glasna je imala prodorniji zvuk nego sad ovaj cantus, ali cantus ipak ima predobar zvuk i boju.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od DzoksySp »

@Ukika I ja mislim da troglasne imaju lepsi zvuk(veseliji) ,a i cetvoroglasne su dobre np.Weltm.,Hohner,Settimo S. i poneka Royal.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od Ukika »

cetvoroglasna jeste glasnija, ali samo u cetvoroglasnom registru dakle u masteru koji otvara sva 4 glasa, ali u principu na veltm. pogotovo a i na vecini bezkabinskih harmonika nije stim lepo uskladjen pa kad je jedan glas rastimovan kvari registre koji ga otvaraju... ne mora to da znaci naravno, mozes naci uvek dobro nastimovanu harmoniku, ali to je uglavnom tako.. a i 4oroglasne su tesko skoro kao i 2+2 harmonike, onda bolje da uzmes troglasnu... to me prof. Boban ubedjuje, ja sam nasao neku 4oroglasnu excelsior koja ima nesto kao klapne kod skandalija, a on me nabedjuje da ne uzimam 4oroglasnu, al cu ipak probati.. on covek svira 2glasnu melodianu neku, bezkabinsku, kaze imao je i 3oglasnu ali je dao nekome, kaze da je ova 2oglasna mnogo bolja... a stvarno je vrh harmonika... valjda ima dosta prostora u korpusu pa se tu odigrava neka fizika, ima bolju rezonaciju.. a ima ja mislim oko 7 kila, a klavijatura, kaoo.. ma nemam reci.. a jaka ko grom
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od DzoksySp »

Ukika napisao:cetvoroglasna jeste glasnija, ali samo u cetvoroglasnom registru dakle u masteru koji otvara sva 4 glasa, ali u principu na veltm. pogotovo a i na vecini bezkabinskih harmonika nije stim lepo uskladjen pa kad je jedan glas rastimovan kvari registre koji ga otvaraju... ne mora to da znaci naravno, mozes naci uvek dobro nastimovanu harmoniku, ali to je uglavnom tako.. a i 4oroglasne su tesko skoro kao i 2+2 harmonike, onda bolje da uzmes troglasnu... to me prof. Boban ubedjuje, ja sam nasao neku 4oroglasnu excelsior koja ima nesto kao klapne kod skandalija, a on me nabedjuje da ne uzimam 4oroglasnu, al cu ipak probati.. on covek svira 2glasnu melodianu neku, bezkabinsku, kaze imao je i 3oglasnu ali je dao nekome, kaze da je ova 2oglasna mnogo bolja... a stvarno je vrh harmonika... valjda ima dosta prostora u korpusu pa se tu odigrava neka fizika, ima bolju rezonaciju.. a ima ja mislim oko 7 kila, a klavijatura, kaoo.. ma nemam reci.. a jaka ko grom
Kapiram :jdishddf:
Korisnikov avatar
zula
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 02 Sep 2011, 16:08

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od zula »

Hvala jos jednom!!
e po ovom svemu sto je napisano tipa 3-glasna ili 4-glasna
meni bi stimala i troglasna, jer posto su za te pare kojima bi ja kupio harmoniku (tj za tu lovu neka kabinske)
onda mogu gledat i toglasne!
a odna to vuce jos jednu dilemu: zasto kupovat 120basova ako imas i troglasnu sa 80basova gde je za suvaka svirku daleko laksa i jednostavnija za svirat, basova imas dovoljno a i klavijatura nije bas mala od nekih 20 belih dirki u odnosu na 120b koja ima 24 dirke!
sta kazete onda na neku od 80basova ili 96basova????
Oggy133
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 02 Maj 2012, 19:10

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od Oggy133 »

Hteo bih da kupim harmoniku, zelio bi to da naucim svirati jer mi se svidja ali ne znam koju da kupim ne bih izdvajao nesto previse para jer mozda mi ne bude islo i onda bezveze pare odu nego neku onako srednju. ako me shvatate sta hocu da kazem pa mi pomozite tj preporucite sta da kupim
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od šokac »

Uvijek kad to neko pita treba napisati s koliko para se raspolaže?
Neko je zadovoljan i sa Weltmeisterom 60 basova koju može naći i za 50 eura a neko bi odmah veću.
Na to kako si postavio pitanje ne može ti niko dati pravi odgovor.
Oggy133
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 02 Maj 2012, 19:10

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od Oggy133 »

pa uzeo bih neku od 80 - 120 basova tako nesto to bi trebalo da je neka veca :D
Korisnikov avatar
zula
16 basova
16 basova
Postovi: 24
Pridružio se: 02 Sep 2011, 16:08

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od zula »

za oggy-ja: kupis neku od 80-basova, weltmeister ili hohner
i na tome se ucis, one nisu skupe, pa posle vidis dal ces batalit sviranje ili neces!
odma da ti kazem da harmonika nije lagana za svirat, ako nisi imao nikad kontakta sa bilo kojim istrument
tj bar da ti je sluh razvijen bice ti tesko!
Odgovori