Koju harmoniku da kupim?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
mikicucu
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 15 Apr 2011, 07:58

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od mikicucu »

Pozdrav harmonikaši i hvala na odgovoru.
Da li se može naći dobra harmonika za 16000kn?
kocko
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 19 Maj 2012, 20:56
Lokacija: Prikomora

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od kocko »

mikicucu napisao:Pozdrav harmonikaši i hvala na odgovoru.
Da li se može naći dobra harmonika za 16000kn?
Ja sam naso deliciju za 1000kn i dobra je skoro nekoristena.
A sta vise para das moras vise pazit da ti ne uvale laznu harmoniku.

Najbolje da probas nac neku paolo soprani za 10000-12000kn i ustedis si
markonikas
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 15 Okt 2012, 10:52

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od markonikas »

Cao svima,

registrovao sam se pre nekih mesec dana jer sam resio da naucim da sviram harmoniku :ijuju:

E sad, koja je moja prica.. to ide otprilike ovako:

Kao prvo, obozavam zvuk harmonike :svirac:

Imam 27 godina, i vec mi je kasno da ucim za nesto ozbiljnije, dakle ne zelim da postanem profesionalac niti imam neke velike ambicije. Cilj mi je da naucim da sviram za svoju dusu i u drustvu ponekad da raspalim.

I ranije sam imao razne fiks ideje, pa sam ovoga puta krenuo malo pazljivije. Nemam nijedan instrument kod kuce, pa sam skinuo program sa kojim sviram preko tastature :oops: uspeo sam da skinem par pesmica, jer kolko tolko znam da procitam note, ostalo mi je u pamcenju iz Muzickog :) naravno, to ne zvuci lepo, ali sam iz dana u dan trosio vreme na "sviranje", tako da sam prvu fazu prosao - video sam sa samim sobom da me to ipak interesuje.

Druga stvar koju sam uradio - skinuo sam nekoliko knjiga sa ovog i drugih foruma i poceo da ucim teoriju. Moram da priznam da mi knjige Albina Fakine ne leze, font mi nikako ne odgovara, ali citam neke druge, za koje ste rekli da su solidne.

Obzirom da nisam odustao posle dva-tri dana, cenim da je red da predjem na sledecu fazu, a to je kupovina harmonike (logicno je da ne mogu da vezbam preko tastature :pudc8: ).

Da predjem na stvar, vec sam dosta oduzio. Treba mi savet za kupovinu harmonike, s tim sto u ovom trenutku ne bih da ulozim neku vecu sumu, pre svega zbog toga sto se plasim da me ne prodje zelja za sviranjem, pa ne bih uzalud da bacam pare ako dodje do toga.

Naravno, svestan sam da taj instrument nece da bude dobar, ali uzeo bih nesto na cemu cu moci da ucim i da odsviram nesto ponekad. Ako mi krene, ulozicu u nesto kvalitetnije.

viewtopic.php?f=2&t=34

Iz prvog posta ove teme cu da odgovorim na kriterijume, kako biste videli sta mi otprilike treba:

1. Cena: Kolike su vaše finansijske mogućnosti i koliko ste spremni da izdvojite za instrument? Da li ste profesionalac il kupujete harmoniku za lično zadovoljstvo?

Recimo do 150e, eventualno malo vise. Iskljucivo za ucenje i licno zadovoljstvo.


2. Muzički stil: Koju vrstu muzike ćete da svirate? Razmislite o zahtevima određenog žanra muzike, jer od toga će zavisiti potreban štim harmonike, registri, broj basova i dirki...

Narodna, pretezno onu stariju, kvalitetnu narodnu muziku.

3. Kvalitet: Želite da svirate amaterski ili profesionalno? Da li vam je harmonika potrebna za koncertno sviranje, studijsko snimanje, ili samo za neformalno muziciranje radi hobija i zabave za vaše prijatelje?

Iskljucivo amaterski, za svoju dusu i u drustvu.

4. Kompatibilnost: Hoćete li svirati uz druge instrumente?

Ne verujem.

5. Basovi: Izbor oko broja basova. Treba li vam bariton bas?

moze mala pomoc? :oops:

6. Zvuk: Treba li vam kabina ili možete i bez nje? Hoćete li biti zadovoljni sa dvoglasnom harmonikom, ili vam treba troglasna ili četvoroglasna? Koji je minimalni broj registara koje želite? (Imajte na umu da više glasa i više registara povećava i cenu harmonike)

Moze i bez kabine (ne verujem da za te pare moze da se nadje sa kabinom, zar ne?).

7. Težina i dimenzija: da li bi vam odgovarao neki lakši model harmonike? Da li ste spremni da žrtvujete neke funkcije zarad lakše harmonike?

Mozda je bolje neka manja, jer ako mi ne bude islo moze da ostane za klince za par godina :)

8. Klavijatura: da li vam odgovara dirka koja je manja od pune veličine, odnosno da li zahtevate dirke pune širine od 3/4 inča? Jeste li pijanista? Ako svirate klavir, možda ćete imati malo poteškoća u prilagođavanju uskim dirkama na harmonici.

Nisam pijanista :D

9.Boja: Imate li neke zahteve u vezi boje instrumenta?

Nije presudno.


E sad, da konacno skratim.. nasao sam nekoliko harmonika na Internetu za koje mislim da bi mogle da prodju, pa mi treba misljenje iskusnih ljudi. Negde sam procitao da neko ima jako lose iskustvo sa Delicija harmonikama, pa bi mi misljenje drugih dosta znacilo.

Postavljam listu, nadam se da nece uzeti puno vremena da pregledate. Stavio bih nekoliko konkretnih linkova ali mozda je bolje ovako, da ne promasim nesto.

Harmonike - KupujemProdajem

Naravno, svestan sam toga da ovako ne moze da se vidi kakva je koja harmonika, ali bar da skratim spisak, pa da onda trazim majstora sa kojim bih isao da vidim da li vredi da se pazari.

Pozrav!
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od accordionist »

Pozdrav. Za oko 150 eura za ucenje ti je najbolje da kupis Weltmeister sa 80 ili 96 basova jos bolje ako pronadjes neku lepo ocuvanu.
markonikas
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 15 Okt 2012, 10:52

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od markonikas »

Hvala na savetu! Mislim da sam nasao nesto dobro, malo je skuplja, ali dosta dobro izgleda.
tihomir_2
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 15 Apr 2011, 12:31

Re: Koju harmoniku da kupim?

Post od tihomir_2 »

Kupujem harmoniku paolo soprani, super paolo, dupla kabina, da je u odličnom stanju. Ako netko ima neka se jav i na mail: [email protected]
Odgovori