Guerrini 2 - plagijat

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od steela »

to je samo bila sala,ali nisam siguran,da je guerriniju pravo,sto,neke sklapotine,nose njegovo ime :hmmm: :pudc8:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od dugmetarac78 »

Ma znam ja da si se ti samo zezao, al što se tiče Guerrini-a, ma boli njih uvo za te "sklapotine" oni su dok su radili, odradili posao, a to što se lepe njihove "etikete" po svemu i svačemu, to ti je kao da kupiš Škodu i staviš BMW znak, i da to vidi neko iz BMW fabrike, slatko bi se nasmejao..... :lol:
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od steela »

drugar,ja sam prije 2 god,kupio superior 2 president oro elegant,znas kakva j,da se ubijes,
naravn,nije izdrzljiva kao one,stare,trojke,cetvorke,ali je extra,i prezadovoljan,znaci jos oni rade...
ali jbg,g petrovic,zna dosta o toome,ne bi on bezeze,pisao ono.. :D
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od lalex »

Da se pridružim ovoj diskusiji i temi koja je večna i neiscrpna. Istina je, to mi je lično pričao g.Petrović, koji je verovatno među svima nama, najbolji poznavalac ove problematike, uz dužno poštovanje svima ostalima, dakle, i originali, rađeni u Italiji nisu isti. Ne postoje dve iste harmonike. One mogu da izgledaju isto, na prvi pogled ali se sigurno svaka razlikuje. Neko je napisao da se delovi kupuju od onih koji ih proizvode. Znači isti delovi se stavljaju i u dallape i u guerrini. Originalni su samo oni koji se proizvode, koji su se proizvodili u navedenim fabrikama. Prava tajna kvaliteta harmonike je u majstorima. Ono što majstori znaju, to se ne proizvodi ni u jednoj fabrici. Zato harmonike koje se zovu ručni rad (uzgred budi rečeno, sve su one ručni radi i ne znam zašto se harmonike rađene na našim prostorima zovu ručni rad), nemaju taj kvalitet kao one koje prave majstori u Castelfidardu. Slažem se i tvrdim, u svakom slučaju, uvek je najbolji original, onaj instrument koji je izašao iz fabrike, radionice, čije ime nosi. Takvi instrumenti imaju cenu, harmonika je drveni instrument i cena im je uvek ista ako ne i veća u zavisnosti od starosti, stanja i naravno brenda. Ja zato uvek preferiram originalni instrument i nikada na njima nisam gubio. Koristio sam svaki puno godina i na kraju prodavao za istu cenu za koju sam i kupio.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od dugmetarac78 »

lalex vidim da ste dobro upućeni na temu harmonika itd. Samo da mi kažete vaše mišljenje o harmonikama koje je izrađivao pokojni gospodin Đorđević, to eto nije po tim nekim kriteriumima original, al me zanima iskreno vaše mišljenje, jer sigurno znate o čemu pričam???
josipguerrini
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 24 Jan 2013, 14:39

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od josipguerrini »

:jdishddf:
zvrk555 napisao:
Dallape 1960 napisao:Ne znam druze sta bih ti savetovao.. dosta su to velike pare.. jos malo pa original, a zna se original je original. pa makar i ne bio Dallape, ili Guerini.. :) Nas dugmetarce vadi jedna jedina situacija prilikom kupovine a to je da su cene jedne vrhunske harmonike Dallape 993-a organtone zadnje decenije drasticno pale (apsolutno neopravdano) pa tako za 1800 eura mozemo da naletimo na vrhunski originalan instrument :) Pa ko nema za sampionku, ili prezidenta ima za dallape :D ili profesional 1 ili profesional 4 :) Kod klavirki je situacija dosta teza, ako uzmemo u obzir italijanske modele za 1800 E original je gotovo nemoguce naci..
na ovo što je iznio dallape1960 imam samo dodati to da je sramota koliko su se srozale cijene Dallape harmonika, ali ne zato što su loše nego zbog toga što svi poznatiji harmonikaši na telki sviraju Guerrini pa je nastala pomama za njima, pa ispada da može neko uzet govno i na njega natakariti natpis Guerrini i svima će sline curit. Naravno o ukusima se ne raspravlja i nisam želio ovim komentarom reći da Guerrini harmonike nevaljaju jer to nije istina. Ipak desilo mi se da sam imao priliku isprobati par Guerrinki i u odnosu na moju dallapu nekako mi zvuče tupo i što je najbolje razlika u cijeni je oko 1000€ :asdfnjo:

Bilo je na youtube video pod nazivom "srpski korifeji i njihove harmonike" ali nemogu ga više naći gdje sviraju najpoznatiji srpski harmonikaši (Miša Mijatović, Bojan Ivanović, Gordan Tašić, Jovica Petković...) i od svih tih harmonika Dallape Jovice Petkovića je po mom ukusu imala najviše duše. Ispričavam se na ovako dugom postu. :svirac:
ja cu kratko prokomentirati ovaj post samo, nemam protiv dallape nista ALI razlog sviranja guerrini harmonike u odnosu ne sve osatale je tipka i sve vezano uz to (osjecaj i zadovoljstvo sviranja) i upravo je to razlog zbog kojeg vecina ex yu harmonikasa na tv sviraju guerrini (mada priznajem utjecaj onog da svi zele biti kao Pavkovic). I veliki Ismet Alajbegovic Serbo je svirao dallape generacijama, i zadnja harmonika koju je svirao bila je guerrini :svirac: :jdishddf:
Odgovori