Guerrini 2 - plagijat

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od šokac »

zvrk555 to ti je sve relativno,onda niko nebi prodavao ni original..
Ima tu svašta!
Neki kupuju drugu,neki mjenjaju stalno jer im je to u krvi,neki švercaju,preprodaju,neki opet prodaju jer nisu zadovoljni njome..
Ne gledam nikad koje se više prodaju nego kakva je harmonika.
Vidim samo da neki delanci sviraju i sviraju desetlječima i još će ko zna kolko dugo,nepoderive su,pa baš nisam siguran da tolko ne valjaju.. :pudc8:
Jasno je da originali traju i to je logično ali zbilja ima delanaca su stalno isti užasno dugo,da ti pamet stane pa razumijem da se neki dvoume da li se isplati tolko ulagati u original ili probat naći takvu neku koja ga jako imitira a za puno manje para..
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od chemist »

Da se ukljucim u vasu raspravu...ja sam do sada probao par rucnih radova, ali ovaj je stvarno profesionalan (izuzimajuci tvrdju klavijaturu i one nedostatke koji se mogu otkloniti)...sto je potvrdio i moj rodjak koji je kompetemtniji od mene i dugo je imao Guerrini 2 original...mislim da se prica svodi na to...da treba znati majstora koji je pravio i koji je hvaljen da je dobar...ostalo je macka u dzaku...naravno treba povesti i nekoga ko se dobro razume oko harmonike
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od zvrk555 »

šokac napisao:zvrk555 to ti je sve relativno,onda niko nebi prodavao ni original..

Jasno je da originali traju i to je logično ali zbilja ima delanaca su stalno isti užasno dugo,da ti pamet stane pa razumijem da se neki dvoume da li se isplati tolko ulagati u original ili probat naći takvu neku koja ga jako imitira a za puno manje para..
slažem se djelomično, mislim da bi mogli raspravu svesti na sljedeću tvrdnju: u globalu orginal je orginal makar se i među delancima može naći neka dobra koja može kao što si ti rekao "imitirati orginal" makar su to dosta rijetki slučajevi ali postoje. ;) Eto da to potkrijepim jednim slučajem za koji sam doznao. Naime jedan kolega je posjedovao orginal guerrini harmoniku koja je bila jednokabinska i stalno joj je nalazio neke mane kako nevalja zvuk i težio je harmonici s duplom kabinom makar je harmonika bila dobra, nakraju je prodao taj orginal i kupio delanac koji je neko sklepao da izgleda ko Superior 2 president a kad ju čovjek razvuče mrak mu od muke padne na oči, ali on je sad sretan jer ima duplu kabinu :pudc8: i što je najbolje razlika u cijeni između orginala i divljaka je bila 800€ u korist divljaka :asdfnjo: jedini je problem meni se čini u ovom slučaju bio kompleks u glavi.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od šokac »

Neznam samo šta svi tolko lude za tom duplom kabinom?
Izgleda je najveća njezina prednost što je harmonika tanja ali je i tiša!
Ne vjerujem da im tolko igra ta prigušenost klarineta a pogotovo kad je on višeglasan na nekim registrima s kojim se mješa.
Čuo sam dosta ljudi kojima je jednokabinka zakon jer je puno glasnija a organ je i tako isti jer je bason u kabini.
Delanci nikad nisu mehanički kao originali i to je najveća razlika ali tonski mogu bit skoro isti i tako jako puno harmonikaša misli.
E sad,kolko su lošiji ovisi najviše o spretnosti i preciznosti majstora..
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od Tomina »

hm da, muzičari su nekako jako kompleksni ljudi, to sam se sam uvjerio više puta, muka mi kad moram s takvima svirati.
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od zvrk555 »

naravno ovisi i o majstoru koji svira, ali nisam na to mislio :-), a što se ovog drugoga tiče ko što sam rekao prije, jednostavno kompleks budući da sviraju svi harmoniku s duplom kabinom zašto nebi i ja :(
slabe
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 13 Sep 2012, 13:23

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od slabe »

zvrk555 napisao:naravno ovisi i o majstoru koji svira, ali nisam na to mislio :-), a što se ovog drugoga tiče ko što sam rekao prije, jednostavno kompleks budući da sviraju svi harmoniku s duplom kabinom zašto nebi i ja :(
Pazi, sve je do kompleksa tj.glave i zavisi od pojedinca do pojedinca.Međutim, u orginalu uvijek leže pare, ma kakav god da bio.Orginal je orginal, a ručni radovi su dobri samo prodavcu-korisniku, dok ga svaki kupac gleda sa zebnjom i traži veći kvalitet nego kod nekih originalnih i opet nije to-to.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od bpodnar »

chemist napisao:Nije mala para, mada vecina plagijata Guerrini ili Dallape kako sam video po oglasima, krece se od 1200-2000 eura. Kod klavirnih je najjeftinija Guerrini 4 koja je 3+1 i malo je gabaritnija...oko 2000 eura, Guerrini 2 i 3 idu preko 3000 eura. Cuo sam da Vekic ne radi lose plagijate pa sam zato i hteo da cujem vase misljenje o tome...u svakom slucaju oni se ne mogu uporediti sa originalima ni po ceni, a ni po kvalitetu.
Ja sam imao prilike prije par mjeseci probati Vekićevu kopiju Guerrinija, 2+2 120b koju je kupio jedan moj poznanik. Što se tiče vanjštine i izgleda, to je solidno i dobro napravljeno, nemam neke velike zamjerke ali primjeti se da je to kopija. Harmonika je inače malo "skraćena", nema 41 tipku već 39, ali to je kupac tako zahtjevao. Ja osobno ne vidim šta se time postiže jer u konačnici harmonika je lakša otprilike pola kg zbog manjeg korpusa nego verzija za 41 tipkom. Mehanika registara u primu je solidno radila, bez zapinjanja ili slično, ali zato na basu je bilo problema kod odziva jer se moralo stisnuti do kraja da se bas javi. Klavijatura je meni osobno bila preduboka iako je dosta mekana. A sad malo o zvuku...Zvuk je bio dosta loš, harmonika zvuči ugušeno u svim registrima, kao da su svi faseni u kabini i naišao sam na nekoliko raštimanih tonova pa čak i u basu što je vrlo neobično jer harmonika je bila praktički nova i nekorištena. Dakle, suma sumarum, probao sam jednu ispodprosječnu kopiju koja je zaostajala za mojom harmonikom u svim segmentima (sudeći po mojem ukusu). Naravno, to ne znači da Vekić nije kadar napraviti kvalitetnu harmoniku, vjerojatno sve ovisi i o dogovorenoj cijeni jer konkretno ova je plaćena oko 2300€ (dao je popust staroj mušteriji). Po meni ta harmonika ne vrijedi toliko koliko je plaćena, ali bože moj, u svakom žitu ima kukolja pa tako se i u tom poslu dogodi da nešto ne ispadne dobro.
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od zvoneto »

Probao sam nekoliko harmonika od Vekića izmedju ostalog bilo je i tih sa skraćenom klavijaturom. Ne znam šta bih rekao nisam probao puno originala osim supermaestro, guerrini dvojke par sonola i petromaestro, ali razlike ima prilično. Ova zadnja što sam probao u svakom pogledu je lošija od ove moje i svih navedenih originala, tipka zilava harmonika, totalno gluva itd!! Sad slijedi priča da treba da se usvira, da je nova i to moguće je da ima nešto od toga ali ne znam ne djeluje mi to kao dobro ulaganje para. Pogotovo što su se cifre popele na 3000 Eura i više, pa to je još malo i original uzmeš za sva vremena. Vidim da se neki ljudi i rješavaju tih harmonika, mora postojati razlog zašto... Za Vekića se govori da je dobar majstor ne znam u čemu je problem je li u materijalu koji koristi ili nešto drugo, uglavnom nije to to..
Prga
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 06 Nov 2012, 14:13

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od Prga »

Mislim ipak da se ljudi pružaju onoliko koliko su dugački....ja trenutno da kupujem original superior 2 klavirni koliko bi mi novaca trebalo i gde bi našao korektan model.....????....mislim da bi napravio brdo kilometara i to što bi našao a da je dobro ne bi sigurno platio ispod 3200e što je skoro duplo..........

Sa druge strane čovek pita za taj ručni rad....pa za te novce i nema neku opciju za neki korektan ručni rad....može da kupi neki karabudž za 1500e pa da uloži još 500 ili više i da opet ima lošu harmoniku....

Da sam ja potencijalni kupac te harmonike, poveo bih samnom nekog od drugara koji su iskusniji od mene i probao to....ako je korektno sve kupio bih bez razmišljanja....barem se zna ko je pravio ako ništa drugo..... :)
Odgovori