Guerrini 2 - plagijat

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od zvrk555 »

šokac napisao:zvrk555,ko da je to problem??? :roll:
Nabaviš slova Guerrini pa pukneš na nju obadvoja! :jdishddf:

Nek si onda neki misle kakav je sad to posebni model,Dallape-Guerrini??? :pudc8:
vidiš vidiš uopće si nisam razmišjal o tome, nije loša ideja šokac :jdishddf: :depkvk: :svirac:
boco1181
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od boco1181 »

Niko nemoze tvrditi da medju plagijatima nema dobrih harmonika, licno sam probao jednu harmoniku koja je sklapana u srbiji i fenomenalno zvuci. Povedi nekog ko se razumije da pregleda mehaniku, tonove, fasene i ostalo, ako su italijanski dijelovi i jos ako dobro zvuci kupuj jer je original najmanje duplo skuplji, pusti price o plagijatima. Onaj ko nezna sta je harmonika on ce i da ode u italiju kupiti losu harmoniku, nijedna harmonika ne zvuci isto, mada je od istog proizvodjaca i potpuno isti model, svaka je prica za sebe. Pozdrav svima
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od Ukika »

Vekic je strasan majstor, odlicne harmonike radi.. Drugar je imao ranije, tonski i nije bila nesto (2 klasa tonova, limena kabina), ali mehanika grom.. jedna od najboljih klavijatura koje sam probao.. bas isto strasan... probaj malo da spustis cenu dosta je to para.. ali naravno moras probati harmoniku, i to sa strucnim stabom da ides :D
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od zvrk555 »

boco1181 napisao:Niko nemoze tvrditi da medju plagijatima nema dobrih harmonika, licno sam probao jednu harmoniku koja je sklapana u srbiji i fenomenalno zvuci. Povedi nekog ko se razumije da pregleda mehaniku, tonove, fasene i ostalo, ako su italijanski dijelovi i jos ako dobro zvuci kupuj jer je original najmanje duplo skuplji, pusti price o plagijatima. Onaj ko nezna sta je harmonika on ce i da ode u italiju kupiti losu harmoniku, nijedna harmonika ne zvuci isto, mada je od istog proizvodjaca i potpuno isti model, svaka je prica za sebe. Pozdrav svima
djelomično se slažem sa navedenom tvrdnjom da i među plagijatima može biti dobrih harmonika, ali ajde onda jedno konstruktivno pitanje za raspravu. Kojom formulom se može odrediti realna cijena takve harmonike? Ili dans sutra kada želite prodati takvu harmoniku na koji način vratiti uloženo? Napominjem ovo pitanje postavljam u konstruktivne svrhe jer kada prodajete orginal harmoniku postoji neki red cijena na koje se može čovjek ugledati dok kod delanaca cijena ovisi o 1000 stvari :?
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od šokac »

Imate pravo oboica,i delanaca ima svakakvih ali bogami i originala!
I svaki drugi original je drukčiji,s ovim ili onim razlikama a isti model pa su im i cijene svakakve,naročito za polovne!
Mislim tu na harmonike u redu a ne za kojekakve odavno islužene šrotove za koje bi neki pare ko za novu!
Ko tu koga .ebe?
Ako to radi radiona (pogotovo prije dok su bile serije) koga vraga su metali na jednu ovo,na drugu ono da ni bog nezna kasnije šta je šta???
Kao da im je usfalilo koječega pa su metnuli od neke druge samo da ju se kompletira..
A onda mešetari to fino prikažu kao "posebnu narudžbu" i probaju to kasnije nekom masno naplatiti,ako zagrize..
A o delancima da se ne priča,sve i svašta je unutra ali ima i par koji se baš ne stide originala!
Uostalom,da su sve one tako loše nebi se vodile tolike rasprave o nekoj,da li je ili nije TO i opet se dosta puta na kraju nezna..
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od chemist »

Evo da vam iznesem iskustva vezana za ovu harmoniku...bio sam da je pogledam, a samnom je posao i rodjak koji se prilicno razume i koji je ranije imao Guerrini 2
Sto se tice tonova prva su klasa i moj rodjak tvrdi da su takvi bili i na njegovoj originalnoj Guerrini 2
Mocno zvuci, inace bas je odlican mada mehanizam basa nije original Guerrini.
Uoceni nedostaci:
1. Klavijatura plitka, lepo poredjana, ali tvrdja...teze se izvode virtuozne stvari, ukrasi, trileri...prakticno navodi te da sviras "prljavo"
2. Pojedini tonovi su rastimovani...mada ne puno
3. Registri na basovima zaglavljuju pri promeni...glavni master gotovo da ne funkcionise, kao i prateca 2 ili 3 ne mogu da se pritisnu do kraja
4. Dekla je na cosku naprsla (od udarca) i prilepljena lepkom
5. Vizuelno, osim tog naprsnuca na dekli i jos neke sitnije ogrebotine, harmonika izgleda dobro.
Sve u svemu i ako sam bio inpresioniran kako mocno zvuci (dubina, boja basova, kvalitet tonova), nisam je kupio bez obzira sto je cena spustena na 1500eura.
Da je "mekanija" klavijatura mozda bih je i kupio, a ovako ostaje da se trazi dalje
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od Tomina »

chemist napisao:Evo da vam iznesem iskustva vezana za ovu harmoniku...bio sam da je pogledam, a samnom je posao i rodjak koji se prilicno razume i koji je ranije imao Guerrini 2
Sto se tice tonova prva su klasa i moj rodjak tvrdi da su takvi bili i na njegovoj originalnoj Guerrini 2
Mocno zvuci, inace bas je odlican mada mehanizam basa nije original Guerrini.
Uoceni nedostaci:
1. Klavijatura plitka, lepo poredjana, ali tvrdja...teze se izvode virtuozne stvari, ukrasi, trileri...prakticno navodi te da sviras "prljavo"
2. Pojedini tonovi su rastimovani...mada ne puno
3. Registri na basovima zaglavljuju pri promeni...glavni master gotovo da ne funkcionise, kao i prateca 2 ili 3 ne mogu da se pritisnu do kraja
4. Dekla je na cosku naprsla (od udarca) i prilepljena lepkom
5. Vizuelno, osim tog naprsnuca na dekli i jos neke sitnije ogrebotine, harmonika izgleda dobro.
Sve u svemu i ako sam bio inpresioniran kako mocno zvuci (dubina, boja basova, kvalitet tonova), nisam je kupio bez obzira sto je cena spustena na 1500eura.
Da je "mekanija" klavijatura mozda bih je i kupio, a ovako ostaje da se trazi dalje
ja neznam, gotovo na svim kopijama koje sam probao svuda su registri u basovima teško se mjenjali - gotovo nemoguće u svirci.
Zašto je tako, da li loša izrada, ili loš materijal, nemam pojma.

Na svojoj cantus često znam kad se razletim ljevom rukom okačiti u registar i promjeniti bas :ijuju:
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od zvrk555 »

neznam, ja sam mišljenja da kad bi plagijati bili jednako kvalitetni kao i orginal pa ko bi onda bio lud i davao duplo veću lovu za orginal? Nekak mi to ne štima... to je isto ko da tvrdite da je Fiat Marea jedanko kvalitetan auto po svim karakteristikama kao i mercedes S klase :pudc8: jer kad bi to bilo tak onda bi svi vozili Fiat nitko nebi dao 5X više love za mečku osim ako ima para na bacanje. ;)
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od šokac »

zvrk555,niko ne kaže da su plagijati jednako kvalitetni ali puno ih se probava strpati u isti koš i prišiti im kako ne valjaju skoro ništa..
Hoću samo reći,kako koja!
Kao i svuda,više para,više muzike!
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini 2 - plagijat

Post od zvrk555 »

@šokac slažem se zato i kažem uvijek postoje iznimke kod tih delanaca da se desi neka koja je mrak ali globalno gledano nisu par orginalima. Čisto jedno logičko razmišljanje ako neko i ima dobar delanac koji je po kvaliteti skoro uz bok orginalu nekako mi je teško za povjerovati da bi išao prodavati takvu harmoniku, bar ja nebi. :depkvk:
Odgovori