Guerrini superior 5

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
GUERINI27
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 18 Maj 2011, 00:51

Re: Guerrini superior 5

Post od GUERINI27 »

Evo jos jedan primer kako zvuci i moja Guerrini superior 2 79 godiste,servisirana isto kod majstor KIRA is Skoplja
Pozdrav svim kolegama,sta vas zanima slobodno pitajte,covek je i sam harmonikas i najbolje zna sta jednoj harmoniki treba
Za sve informacije mozete se obratit na telefon +38970219669
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PLj6Hqo5R8c[/youtube]
zambata
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini superior 5

Post od zambata »

Siskovski priznat shtimer-serviser kako i dobar pedagog, daje veliki doprinos za omasovljavanje harmonike dugmetare u Makedoniju. Evo kako zvuce dve servisirane harmonike koje je majstor Kiro sredjivao. Moja je ta na kojom svira Kiro , na levoj strani. Ona je troglasna a kada je majstor Siskovski sredio, zvuci na Master registar kao cetvoroglasna. To se moze cuti i videti na ovaj video snimak.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6oFuNWOe2_o[/youtube]
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Guerrini superior 5

Post od petarbg77 »

Ono što je sigurno....pokajaćeš se ako kupiš petoglasnu harmoniku. Imao sam priliku probati dve, to nisu harmonike to su "topovi" - mislim po težini. Ali nije to samo pitanje težine, nego loš balans, koji pomera težište, pa je ona zapravo još teža. Široka debela....nezgrapna, ko debela žena.
Štim, sad da ne dužim.... ako misliš da li možeš svirati narodnjake - možeš, probao sam, ako ti nadjem snimak....poslaću ti....ako ti je poznato kako svira, napr. Dallape petoglasna (model Stradivarius) , to ti je otprilke to. Samo ova je tipčni guerinski zvuk, a ova dallapski.

Dakle...,to nije zvuk, kao napr. Paolo Soprani - petoglasne, one su tipične "kreštave" sa francuskim štimom. Probao sam jednu iz 89, godine - katastrofa tonski, i jednu iz 70, imala je odličan zvuk u obe kabine , i organu, ostalo kreštanje .... ali ponoviću -. ne uzimaj, ako ne sviraš sa stalka, ili ako ne želiš da upropastiš ledja, zbog inavalidske penzije.
A kad je još vrućina....ma ne bi je uzeo ni za džabe...
To je moje mišljenje .... znam dvojicu, koje sam odgovarao da ne kupuju te harmonike....kupili su ih i brzo prodali.
...Naravno, najbolje da negde probaš neku, pa tek onda da kupuješ, ili odustaješ
mile70
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 31 Jan 2013, 14:57

Re: Guerrini superior 5

Post od mile70 »

Pozdrav svima,ja sam novi ovdje i zelim prvo da vas sve toplo pozdravim,,,,
Zelim da kupim harmoniku Guerrini Superior 5 koja kosta odprilike 2.600 evra pa sam malo citao na forumu da je preteska.Ja ne sviram po svadbama i veseljima nego je kupujem radi privatnog druzenja i kucnih sijela,,,,,Znate vec kako to kod nas ide,,,,,,Da li je to dobra stvar za tako nesto ili ne???????
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: Guerrini superior 5

Post od Dobrica »

Petarbg77,hmm šta fali debljim ženama :pudc8: :depkvk:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini superior 5

Post od dugmetarac78 »

GUERRINI27 Znam da ovo nije ta tema, ja se stvarno izvinjavam, al molim te da mi kažeš iz koje pesme je to foršpil? Ubih se tražeći original, al samo nalazim što je neko odsvirao. Inače ODLIČNO ODSVIRANO, SVAKA ČAST.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Guerrini superior 5

Post od steela »

teska brte,puno,petoglasna,je,
najbolje je da kupis sonolu academy V,ona je laksa 13,5 kg,a tosnki ista!
ja imam supeior V,15 kg,prodajem,3000 evra,ako je itko zainteresovan,neka se javi...
pozdrav
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: Guerrini superior 5

Post od sqartist »

Smatram da nekome tko svira isključivo i 80% svirki, balkansku narodnu muziku, peteroglasna harmonika nema neku primjenjenu funkciju posebice ove polovne harmonike koje se nude na tržištu koje imaju dupli tremolo samo u 1-2 registra + master - tipa Superior 5 i ostale. Hohner Morino je druga priča. Tako da ne vidim suvisli razlog kupnji takve harmonike ako se "tezgari" po narodnim veseljima (osim Dalmacija, Zagorja i sjevernije). Također ako se kupuje harmonika samo za kućnu upotrebu onda masa nije presudni faktor...
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Guerrini superior 5

Post od steela »

slazem se
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: Guerrini superior 5

Post od Guerrini master »

Sve zavisi od ukusa do ukusa. Sve se harmonike mogu nastimati za nasu muziku i svirku, a sada nekome su nijanse u pitanju, a nekome stvarno nije bitno.
Zavisi i od tebe, ako ti se svidja i fino ti pase, onda ostalo i ne igra ulogu. Kao sto je kolega Petarbg rekao, one jesu malo deblje i u primu i u basu, a ako se ne varam barem one petoglasne sto sam ja svirao su bile sestoglasne u basu i 140 basova i onda je moguce da ces imati malo problema sa balansom dok se ne naviknes. U svakom slucaju te harmonike moraju biti jeftinije od 2+2 modela harmonika.
Razmisli pa odluci sam.
Sretno
Odgovori