kupovina harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: kupovina harmonike

Post od alibaba40 »

Znaci tako prijatelji moji, i meni je to malo ne bih rekao ne logicno nego prenabudjeno ako bih htio takvu harmoniku onda bi uzeo klavijaturu ili aranzer ,ali cijela poenta je ta oko zarade i kvalitete harmonike.Ne znam jeli neko procitao ono pismo kupcu sto je on napisao.Prvo ja mislim da je usvakom slucaju ljepse vidjeti vise clanova u orkerstru nego da sam kao neki mulac tamburas na nekoj festi gdje bi atmosfera trebala biti super.Drugo da mi podcjeni Dellapu , Guerrini,PaoloSoprani itd. sa njihovim glasovnim mocima
to je suludo mislim da to nema smisla.Poredjenje to je isto ko kad bih jeo kupus sa rebrima iz Zeptera koje je jako dobro sudje kao i ova harmonika Roland ili kad bi jeo iz zemljanog cupa sto se ne moze porediti nijedno sudje.Prirodno je prirodno a sto se tice tempa razvlacenja mjeha to je vec nesto drugo a to je ta umjetnost,jer klavijature moze svako , ali harmoniku moras da znas da sviras ili ne znas izmedju nema :ijuju:
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od boki80 »

Ovo si lepo rekao za kupus, bas tako mu dodje. Ipak je iz zemljanog lonca najbolji! ;)
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od harmonistak »

sto kaze kemis "sta si mi se ukljucio tu u struju kao usisivac. uzmi ovo crevo pa isteraj ton ako znas"
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od Bata Kanda 73 »

Ma ovaj tip pokusava na vr.glup nacin da izreklamira nesto sto je neuporedivo sa akusticnim harm.Zapravo nijedan elektricni instrument( posebno novijeg datuma ) nemoze da se uporedi sa akusticnim-to me niko i nikad nemoze da ubedi niti da mi dokaze na osnovu onog ili ovog argumenta!
A ovaj "majstor" da je svirao sa kasvetnim muzicarima nebi lupao onakve gluposti.Sto rece neko ovde ako vec mora elektrika onda uzmes klavijaturu.Ovo je samo novija verzija elektronke,cak je elektronka bila kudi kamo bolje resenje-ako hoces akustiku-tu je i to u originalnom izvornom obliku,ako hoces elektriku-imas i to i to vr.dobru!Jes da je malo poteska,ali zato imas stalak i stolicicu :lol: .Kako god delim misljenje mojih predhodnika.HARMONIKA (AKUSTICNA) ZAUVEK! :ijuju:
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od harmonistak »

tako je bata kanda! ja bih cak izbacio ovo akusticna u zagradi jer harmonika je samo jedna, onakva kakva je u izvornom stanju a to je akusticno.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: kupovina harmonike

Post od Ukika »

mislim da je ovo prikladna tema za ovo pitanje... lutam slucajno ebayom i naletim na ovo : http://cgi.ebay.com/Morbidoni-Button-C- ... 2a0f6e0572

koje je ovo cudo?
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od harmonistak »

ovo pored muzicke treba i ETF da zavrsis!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: kupovina harmonike

Post od alibaba40 »

Majko moja mila sta je ovo ,pa nemam sest ruku za sviranje?E ovo jos nisam vidio nikad u zivotu moram biti iskren.I bas me interesuje kako ovo zvuci! :o
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: kupovina harmonike

Post od micha56 »

Ovo je ozvucena harmonika, koja ne moze da se nazove klavirna, jer crne dirke nisu u funkciji (samo stoje tamo radi estetike), a sviraju samo bele i oni dodaci u ona dva dodatna reda.
Prostim recnikom to je troredna dugmetara koja lici na klavirnu harmoniku i posebno se uci sviranje na njoj. One tacke na dirkama imaju neko znacenje za orijentisanje prilikom sviranja, ali meni nije poznat taj raspored.
Naravno - harmonika je kabinska i ima 140 basova.
Osim dirki u desnoj strani - sve ostalo je kao "obicna" ozvucena harmonika.

Ovo je neko moje saznanje o ovoj izuzetno retkoj harmonici - ali (naravno) Bata Kanda 73 "ce gu icepa" i siguran sam da o njoj zna mnogo vise od mene.

Pozzz.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od harmonistak »

sledece sto cemo vidjeti na trzistu je vjerovatno harmonika sa toucscreen i harddiskom sa sve mp3 ili mp4 fajlovima. boze dragi unakaradise nam instrument...
Odgovori