Trebam vas savjet za moju dugmetaru

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
guerrini1974
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 07 Jul 2012, 09:18

Trebam vas savjet za moju dugmetaru

Post od guerrini1974 »

Zdravo,

ja imam jednu guerrini professional 1 iz 1974e godine sa drvenom kabinom. Dao sam je generalno na ciscenje i sad se pitam sta da radim. Zato sto je joj klavijatura dosta tvrda, ne znam zasto. Moj kolega ima jednu professional 4 a ta ima bolju klavijaturu. Sad se mislim da je mozda bolje da prodam moju i da kupim sebi neku championku. Moja ima 13,8kg bez kaiseva. Koliko imaju te championke? Meni ne treba mala kabine, to za mene nije vazno. To sto se mislim to je samo radi para. Zato sto se mozda ne isplati ulagati dalje u ovu zato sto se mora i filzove izmjeniti. Pa ce me kostati to sve mozda 400€. Mislio sam i da probam tu siwu super quattro i ako mi se svidza da kupim taku jednu novu.
Hvala vam za svaki odgovor,

Pozdrav
Kiro
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 29 Maj 2012, 11:22

Re: Trebam vas savjet za moju dugmetaru

Post od Kiro »

To shto kazete DRVENA KABINA,neznaci nishta.Toje samo tanak sloj drveta odozgo na aluminiumski pleh. Nisi dovoljno jasan oko tvrdoce klavijature.Dali je i pre shtimovanja bila tako tvrda, ili posle shtimovanja / shtimovanje uopshte nema nikakve veze sa mehanizam-dirkama/. U poredjenju Profesional1 sa Profesional4 sa mekocom, malo bi trebala da bude tvrdja zatoshto nije isto 2+2 i 1+ 3/ fizika je u pitanje,duze su shtanglice/. Moze dase malo omeksha, ali treba dobar majstor da uradi dihtaciju na klapnama, takodje do vece tvrdoce dolazi i ako je dosta plitka klavijatura/ to utice takodje i na jacinu tona harmonike, narocito kod 1+3/. Po katalogu CHAMPION ima 12,000kg, Profesional1 12,900kg, Profesional4 13,700kg. Paushalno, ovako na pisanje mogu da ti odgovorim.Pozz.
guerrini1974
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 07 Jul 2012, 09:18

Re: Trebam vas savjet za moju dugmetaru

Post od guerrini1974 »

Izgleda da ako ta Siwa nije dobro, da su jedine trazene harmonike Guerrini Champion i Dallape 993/A. Pa cu pogledati dali cu naci jednu dobro sacuvanu. Ko zna, mozda mi se i svidi ta siwa ali ja mislim da su ipak stare tonovi bolje.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Trebam vas savjet za moju dugmetaru

Post od petar3petar »

Pozdrav!
Starih dalapa i guerrinki dugmetara na tržištu ima zaista dosta u ponudi a nađu se i u korektnom stanju. Cijene su im prihvatljive za današnje džepove stoga bih ti preporučio da kupiš jedan takav stari majstorski rad.
Mislim da ti nešto prikladno neće biti teško naći.
guerrini1974
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 07 Jul 2012, 09:18

Re: Trebam vas savjet za moju dugmetaru

Post od guerrini1974 »

Vidicu, ja sam u njemackoj, ovdije su skuplje harmonike. Ali idem na ljetovanje u bosnu i hrvatsku pa mozda imam srecu da nadzem nesto, raspitacu se.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Trebam vas savjet za moju dugmetaru

Post od Dallape 1960 »

Ovako druze, neko moje iskustvo.. Ja imam dallape iz 60-e god 993a i kod nje mi najvise smeta ta tvrdoca klavijature, kao i tebi kod prof1 ali veruj mi to se moze srediti da ne prepoznas harmoniku :) Medjutim meni prof 1 u globalu najmanje lezi.. tonski mi je dallape 993a mnogo prijatnija, klavijature su tu negde, A profesional 4 su iako teze meni lakse za rad, tanje su manje opterete kicmu veruj mi, mehanika je bolja, imaju 2 kabine :) Sampionka.. super harmonicica, ali je i duplo skuplja od svih navedenih :)
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Trebam vas savjet za moju dugmetaru

Post od Dallape 1960 »

Pzdrav gospdine Kiro dali bi isto tako mogli da napisete i kataloske tezine za dallapine modele?
Odgovori