Weltmeister Meteor

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
lioni75
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 08 Jun 2012, 18:17

Weltmeister Meteor

Post od lioni75 »

Zdravo svima!Kupio bih harmoniku Weltmeister Meteor od 80 bas jel bi mi neko mogao nesto blize reci o toj harmonici i max cena koja dolazi u obzir.Jel je po kvalitetu bolja od Weltmeister Caprise od 80 bas ili nije.I jos jedno pitanje ako neko zna kakva su hohnerice od 80 bas i da li je bolje da uzmem nju ili Weltmeister Znam da je Hohner bolja harmonika da je bila zapadnonemacka za razliku od Weltmeister koja je bila istocnonemacka ali me zanima u pogledu zvuka posto sam vise za narodnu muziku a manje za klasiku i da li je bolje uzeti Hohner od 80 bas ili Weltmeister od 80 bas.Vec imam Weltmeister Caprise od 96 basova i kod nje mi je problem sto je dubina dirke veca pa se mora se svirati iz poprilicnog udara sto dovodi do brzog zamaranja i jel mi neko moze reci kakve su Hohnerice od 80 u pogladu dubine dirke kao i Weltmeister Meteor od 80 bas.Hvala unapred. :ijuju:
mahe
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 30 Jun 2012, 13:43

Re: Weltmeister Meteor

Post od mahe »

Zdravo prijatelju. Evo malo da ti pomogmen. Po meni je bolje uzeti Hohner Student 80 jer su joj prilicno plitke tipke. Imao sam jednu prije godinu dana i bio sam zadovoljan s njom. Samo je problem sto su kod njih plasticne tipke pa brzo puknu ako se puno svira na harmonici. Neznam u kakvom si finansiskom stanju ali bih ti preporucio Hohner Verdi 96 basova jer ima jako lijep ton i meku i plitku klavijaturu. Jest stariji model ali ih mozes naci jako jeftine a u dobrom stanju u Sloveniji. :svirac: :jdishddf:
lioni75
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 08 Jun 2012, 18:17

Re: Weltmeister Meteor

Post od lioni75 »

Hvala na informaciji i sve najbolje!Pozz. :jdishddf:
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Weltmeister Meteor

Post od šokac »

Predlažem ti Melodiju,plitka je sa oblim tipkama,sve weltmeisterke su lošije.
I bjež od kupnje po Sloveniji,tam je sve skuplje,vidi bolhu pa usporedi!
Odgovori