Harmonika 96 basova četvoroglasna

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
zawebant
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 20 Sep 2012, 00:24

Harmonika 96 basova četvoroglasna

Post od zawebant »

pozdrav ekipa

novi sam na forumu i odusevljen sam da uopce ima ovakva stranica na kojoj mogu raspravljat o harmonici :D
evo o cemu se radi:
Profesionalno se bavim sviranjem harmonike vec nekih 7 godina. Zbog problema s kičmom sve moje harmonike koje sam dosad imao su 96 basova. Ispočetka su to bile troglasne dok nisam jednom naišao na Hohner Lucia IVp...četvoroglasna sa 96 basova. Oduševio sam se lakoćom tipki i jačinom zvuka, a teška je samo 9kg. Pošto je bila stara odlučio sam je ''ostaviti za dijelove'' a kupio sam drugu istu harmoniku, samo jako dobro očuvanu na kojoj i danas sviram. kako su servisi sve češći odlučio sam da pokušam kupiti nešto noviju harmoniku, također četvoroglasnu, 96 basova i teške do 10kg (uopce se više ne mogu naviknuti na nekakvu težu i veću harmoniku iako sam svjestan da je zvuk bolji). Zanima me vaša preporuka, cijena bi bila oko 2000 eura...može malo i više, ovisi o starosti harmonike. Ima li tko iskustva?

- Hohner Amica IV 96 mi djeluje preloše, prejeftino, ima li tko iskustva s njom?

-Weltmeister Topas IV 96 koja je nova za oko 2000 eura mi djeluje primamljivo i hvale je na njemačkim stranicama, a ja neznam kakve su to harmonike, kakve su tipke i sl jer nikad nisam zasvirao na Weltmeister.

-Hohner morino mi je preskup a nigdje nema polovnih
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Harmonika 96 basova četvoroglasna

Post od Tomina »

Kontaktiraj Petrovića iz Dubrave, Zagreb, on ti radi nove Petromaestro harmonike, u ponudi ima i 96 basova harmoniku, siguran sam da zvuči odlično.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Harmonika 96 basova četvoroglasna

Post od Webmaestro »

Da, a mozes kontaktirati i Peter Mogera koji takodje radi Petromaestro harmonike. Evo njegovog sajta pa mozes odmah i videti harmonike koje ima u ponudi: http://www.harmonikamoger.hu/en/adok-ve ... tromaestro
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Harmonika 96 basova četvoroglasna

Post od steela »

meni je g ivan petrovic,licno rekao da petromaestro,jesu glasne ali da nemaju bogat,to,i da klavijaturu radi najbolj masjtor u italiji,tako da.ko je uzme nece se pokajati!
Odgovori