Firma guerrini & figli

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

vrhunski majstor!
Korisnikov avatar
Goran-prcin
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 07 Apr 2011, 19:29

Re: Firma guerrini & figli

Post od Goran-prcin »

Guerrini ne radi vise kraja 2008 a ko kaze da mu je harmonika 2009-2013 moze da stavi kamen u usta i da ga jede,, te guerrike sto su 2009-2013 proizvodne to su sve kod nas sklopane sa najgorijem materijalom sto je untura baci te to u dunavu i vracajte vase pare nazad ......... Sigurna Fabrika i realna vam je danas .. Beltuna i Armando Bugari ostalo ne .
poz
Goran
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Firma guerrini & figli

Post od cupavac »

Bio sam kod Guerrinija krajem 2009. i još se mogla naručiti nova harmonika. E sad, on je tada rekao da mu harmonike izrađuje jedan stariji gospodin u Castelfidardu, a da li je to tako, ili mu ih je radio netko sa prostora ex-Yu, ne znam. :hmmm:
bamboo
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 05 Jan 2014, 22:33

Re: Firma guerrini & figli

Post od bamboo »

Nisam ni znao da sam pominjan ovdje, sad slucajno vidjeh postove. Evo da se i moja malenkost oglasi, mada je tema bila davno. Ja, Slobodan Segic, odgovorno jedino mogu reci, da firma Guerrini&Figli kataloski i trzisno ne radi od 2003, mada ima i razlicitih izvora o periodu rada. Konstatujem da navedene Guerrinke, korisnika Stella su Made in Srbija, tacnije gospodin Stevan Andjic opstina Irig. Harmonike njegove izrade su jako kvalitetne. Uglavnom, sve po. Zahtjevu i likvidnosti musterije. A to sto harmonike imaju plocice, nije nikakav relevantan dokaz o porijeklu Made in Italy Castelfidardo Ancona Italy, Genuine handmade reeds, Prodotto Originale itd itd. . Ja imam,tj. jedna od mojih harmonikaje r.r Guerrini Superior 4, staru 32 god, i sasvim dobro radi. Znaci, nema pravila, dok se ne uzme u sake. Stojim iza toga, jer vec par godina stimam, repariram i sve sto je potrebno na harmonikama, a sviram 18 godina. Uostalom, ovaj sajt ne podrzava samoreklamiranje i trgovinu.S'toga, nadam se da sam dao mali doprinos ovoj maloj dilemi. Pozdravi i svako dobro!
Odgovori