Firma guerrini & figli

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Firma guerrini & figli

Post od cupavac »

steela napisao:imas li 6000 evra da ti ja porucim??kad se pravis pametan!pozdrav
Činjenice nisu nikakva pamet, a koliko ja novaca imam, nije važno za ovu diskusiju. Ne znam što možeš naručiti, al' znam što ne možeš,
a to je ono čega više nema, dakle ORIGINALNIH...., ajd' još jednom pročitaj pa pokušaj upamtiti, ORIGINALNIH (znači, harmonika koje je proizvela spomenuta firma) novih harmonika. One nove što se prodaju sa Guerrinijevom značkom neću komentirati, ima takvih novih proizvedenih i van Castelfidarda.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

znam 2 covjeka koja su narucilia...i nemoj da me ubedjus,nem apotreba,znam ja sta sam svirao...i vidio..pozdrav,ministre!! :asdfnjo:
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Firma guerrini & figli

Post od restaurator »

Dakle jos jednom i zadnji put.
Ja se vec dugi niz godina bavim stimovanjem i popravkom harmonika. Svake godine idem u Castelfidardo i poznajem stanje na terenu. Zadnji put sam bio prije nepunih 6 mjeseci. I bio sam kod Guerrinija. Dakle ta firma vise ne postoji!!! Ugasena je vise od godinu dana!!! I ne moze vise da se naruci nova Guerrinika sa urednim papirima. Tacka! Je li to toliko tesko ukapirati?

A on navro "neka firma kupila dijelove". Kao da smo na seoskoj pijaci. Ko vam je to rekao. A i da jeste neka firma kupila dijelove, i to govori u prilog tome da GUERRINI vise ne postoji. Ako radi zasto bi prodavao dijelove "nekoj firmi" (pazi koja preciznost izrazavanja "prodao dijelove nekoj firmi" - kindergarten)
Mozda vi gosp. steela govorite u proslosti. Tacno je da se prije mogla naruciti nova Guerrinka. Ali unazad vise od godinu dana ne!
Ali ako vi vec sve znate dajte nam neki tel. broj putem kojeg moze da se naruci ta vasa nova Gerrinika, ili neke druge konkretnije informacije, a ne informacije tipa "rekla kazala"
Hvala. (i nemojte tvditi nesto sto niste sigurni)
Najsrdacniji pozdrav!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Firma guerrini & figli

Post od petar3petar »

Ne znam kave dijelove ili dijelove čega je Guerrini mogao prodati bilo kome.
Da ne razglabamo o tome.

Bilo bi zgodno da nam date kontakte, telefon, e-mail, fax, gdje se može naručiti novi Guerrini.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

ljudi,ja samo kazem da se moze naruciti nmova guerrini..evo imena ljudi..:
STEFAN MILOSEVIC (IMA NA FACEBOOK DODAJTE GA I PITAJTE,MOMAK IZ DOBOJA,NARUCIO SEBI GUERRINI PRESIDENT ORO ELEGANT.),MIRKO OSTOJIC(TAKODJE IMA NA FACEBOOK DODJTE GA I PITAJTE,COVJEK ZIVI U AUSTRALIJI..NARUCIO GUERRINI PRESIDENT ORO ELGANT,S POZLATOM,I SA SEDEFNIM DIRKAMA)SVE TO MOZETE DA PROVIJERITE,NE BI BILO RAZLOGA DA LAZEM...TAKODJE NADJITE NA FACEBOOK SLOBODAN SEGIC,MOMAK IZ DOBOJA,ON CE VAM TAKODJE POTVRDITI OVU PRICU...POZDRAV
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Firma guerrini & figli

Post od cupavac »

steela napisao:znam 2 covjeka koja su narucilia...i nemoj da me ubedjus,nem apotreba,znam ja sta sam svirao...i vidio..pozdrav,ministre!! :asdfnjo:
Nasmijao si me sa ovim "ministre" :-) Čuo sam svakakvih.., kralju, care, legendo.... :-) Živio ti meni maksimalno!
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

:D bez ljutnje drgar..pitaj njih 3 ako meni ne vjerujes zivio!pozz
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Firma guerrini & figli

Post od cupavac »

steela napisao::D bez ljutnje drgar..pitaj njih 3 ako meni ne vjerujes zivio!pozz

Kakva ljutnja, nema razloga za to, baš naprotiv, dobro si me nasmijao sa ministrom :-) A što se tiče Guerrinija iz nove tvorince, ma nema razloga da ti ne vjerujem. Živ i zdrav mi bio!
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

:depkvk:
boris-366-
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 22 Maj 2011, 14:38

Re: Firma guerrini & figli

Post od boris-366- »

Evo da i ja kazem, guerrini ne postoji. moze se jos nesto naruciti, prave po neki model, al je zvanicno fabrika zatvorena. Zbog poreza, i svega toga... Sad taj sin radi sa siwa&figli, po pola. i sad je navodno tu pola guerinija u siwi :) Da vam pojasnim.
Odgovori