Firma guerrini & figli

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

bravo borise! :D
ja znamda se ljudi narucivali,a i mozete se sami ivjeritit.pozdrav
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Firma guerrini & figli

Post od restaurator »

boris-366- napisao:Evo da i ja kazem, guerrini ne postoji. moze se jos nesto naruciti, prave po neki model, al je zvanicno fabrika zatvorena. Zbog poreza, i svega toga... Sad taj sin radi sa siwa&figli, po pola. i sad je navodno tu pola guerinija u siwi :) Da vam pojasnim.
Hvala Borise sto si nam pojasnio. Dakle pola Guerrinija je u Siwi. To su dragocjene informacije. Ko ima Siwu ima i pola Guerrinija u Siwi, kaze Boris. Super.
boris-366-
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 22 Maj 2011, 14:38

Re: Firma guerrini & figli

Post od boris-366- »

Ja sam pricao sa covjekom, koji ima guerrinija iz 60 i neke, i on zivi u austriji. On kaze da nema fabrike, zbog poreza, a da se moze naruciti jos koji instrument. A da sada siwa radi po patentima guerinija, da po pola drze, da se tako izrazim. Sto se tice glasova, mozete staviti sta hocete, artigiana, sabatini, to nema veze sa firmom, oni glasoce narucuju od makstora desetih. Naravno da su sabatini i artigiana skuplji malo, (u sirius millenium se ugradjuju artigiana glasovi). E sad je drug moj uzeo siwa super quatro, fantastican instrument. Ozvucena i lijeva i desna, klapne se ne cuju, mikrofonije nema. Lagan, a 5000e nov. Izgleda 90% kao guerrini ovaj zadnji president oro :) on ga je uzeo u italiji. Ali zabaro su to sve, ja imam bugarija, i sve su to. Dobri instrumenti.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

ma siwa ili guerrini meni je to sasvim isto!
boris-366-
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 22 Maj 2011, 14:38

Re: Firma guerrini & figli

Post od boris-366- »

Isto je da. Bugari jv 600 mislim da je, siwa, i ovi novi guerrini, to je sve isto. Isti se glasovi stavljaju, a svi su dobri. Jedino sto treba 10ak godina finog sviranja da se dobije mekoca zvuka. Imao sam priliku svirati dallapu NOVU, iz 76 godine, nije svirana 20 puta, a u kafanu nije usla. Zvuk nema mekoce, isto kao i ove nove harmonike. (Jeste da pola tonova ne radi, odu kozice vremenom pa nemaju ton nikakav). Al sto je drvo starije, i sto se vise rasvirava, ljepsi je zvuk. Ja planiram uzet tu siwu. I za citav zivot imam. Faseni su im isti, i isto je drvo, ista firma mijeh pravi i dijelove. To je blizu spoleta, mali gradic, i samo fabrike. Svi narucuju od istih. Pisak sabattini je sabatini. Sve su to dobre marke, i ne moze se pigrijesiti. Bitno je da se dobije besplatno dotezanje i stimanje u dvije god., do tada je maksimalno isvirati, razraditi, i kad je dotegnu 10 godina si miran.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

slazem se,ali svi nesto negativnogovore o novimguerriniharmonikakaye da nisu niyasta..meni sunove haaarmonike super nema sta samost nisu toliko iydryljive kao one stare iy 60 ih 70 i 80 ih...tako da...ne ponavljam... :)poz
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Firma guerrini & figli

Post od petar3petar »

Ovo je neutemeljeno naklapanje!

Bez uvrede ali tako je.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Firma guerrini & figli

Post od steela »

petrovicu!
sta je sad neutemeljeno???
i kome pisete...
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Firma guerrini & figli

Post od petar3petar »

Kako danas funkcionira proizvodnja harmonika u italiji već se pisalo i na ovome i na drugim forumima i ne bi više o tome.
Korisnikov avatar
Goran-prcin
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 07 Apr 2011, 19:29

Re: Firma guerrini & figli

Post od Goran-prcin »

Porucices ti krseve od guerrinija za 6000€ sve falsifikatere a cak jos Salpa tonovi :lol: bacanje pare danas ne vredi vise da se kupi novi guerrini i dok je bila fabrika otvorena da su ljudi bili malo pametni da narucu kvalitet od harmonike ORO i ELEGANTA

moj savet danas kupite Beltunu ili Bugari armando to su danas dobre harmonike a ono ostalo sve KRSEVE
poz
Odgovori