orginalni papiri za harmoniku!!

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

orginalni papiri za harmoniku!!

Post od Motif »

Svaki novi instrumenat,pa tako i harmonika kad je kupiš dobiješ potvrdu,garanciju,papire,račun,ili nešto ćime se dokazuje porijeklo i godina iste,pa se pitam,gdje su ti silni papiri,računi,deklaracije od ovih naših harmonika,harmonika koje e prodaju diljem bivše juge po raznoraznim oglanicima,nove harmonike,rabljene, i.t.d
Jeli neko zna odgovor na ovo pitanje??
kocko
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 19 Maj 2012, 20:56
Lokacija: Prikomora

Re: orginalni papiri za harmoniku!!

Post od kocko »

Garancija od jedne god i datum kad je kupljena sam dobio na papiru u koferu harmonike, 1987godiste...
A isto ko i bicikle od 15 bicikli u oglasu mozda 1 ima papire, pisu ljudi da imaju papire al cesto lazu..
Kupe ljudi pa ili bace racun ili se izgubi ili nesto trece..
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: orginalni papiri za harmoniku!!

Post od Motif »

Prije da ljudi lazu,muljaju.Pa 99% harmonika iz oglasnika nema papire niti dokumentaciju,kako danas kupiti guerrini, dallape ili nesto trece za 3000,4000€ a nema papire,tvrdi da je orginal,prvi vlasnik,a harmonika starija od njega??
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: orginalni papiri za harmoniku!!

Post od Webmaestro »

Interesantna tema :jdishddf:
Ako je do papira, to moze vrlo lako da se isfalsifikuje ako treba. Falsifikuju ljudi i papire za mnogo škakljivije stvari nego što je harmonika. Ali kvalitet harmonike je teško falsifikovati, zato pre trebaš verovati onome što čuješ i vidiš na harmonici, nego nekim papirima. Kao što si rekao, ljudi svašta muljaju, ali ima nešto što baš i ne mogu ;)
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: orginalni papiri za harmoniku!!

Post od Motif »

Sve sta si naveo si u pravu,ali mislim da je smjesno da bas gotovo nitko nema orginalan papir svoje harmonike (cast onima koji imaju),ja ih znam dvoje,troje od 100.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: orginalni papiri za harmoniku!!

Post od Webmaestro »

Ako su u pitanju Guerini ili Dallape harmonike, onda je otprilike i takav procenat originalnosti u oglasima, nekih 2 - 3 komada harmonika na njih 100 :D
Ali, ako nema papire ne mora da znači da stvarno nije original. Zagubi se to negde posle mnogo godina...
Odgovori