Dallape 1952 supermaestro

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od steela »

puno srece i pozdrav! :D
Litius
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 06 Nov 2012, 19:26

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od Litius »

hvala kolega... cak sta vise upravo sam na forumu video neku dallapu :)
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od Guerrini master »

Imam jako staru Dallapu, mislim da je prije 1950god. napravljena, dirke na klavijaturi su one stare sedefaste koje se spustaju skroz do kraja takozvane vodopad dirke. Mehanizam dirke je kao pero, harmonika je izuzetno jaka, ostra, glasna i totalno luda. Sto je duze sviras, sve ti se vise i vise svira, a prsti lete sami. Moj savjet je da probas harmoniku, kako zvuci, da li je ima na njoj nekakvog veliko posla i isto tako sto je bitno kako stoji na tebi, a sad ako ima nekakvih sitnica za raditi, to nije nista. Danas je jako tesko naci staru dobru harmoniku, a da je original!
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od steela »

:depkvk:
davorko
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 31 Mar 2013, 10:41

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od davorko »

Pozdrav svim' forumasima!

Odlicna ideja da se postavi ovaj forum, jer je HARMONIKA moze se slobodno reci u genomu nasih ljudi. Nezamislivo je nesto bez harmonike. Sjetite se samo da je i Jul Briner svirao harmoniku na ovim prostorima (doduse na filmu).

No da postavim svoje pitanje: kao dete i momcic bavio sam se ozbiljno muzikom i svirao harmoniku, kako klavirsku, tako i dugmetaru. Isao sam i na neka evropska takmicenja, i osvajao znacajna priznanja (mislim iz klasicne muzike). Svirao sam Bacha, Hendla, itd.. Horo stacatto je moja omiljena stvar. I Bumbarov let Korsakovog. Privatno sam isao na casove kod tada slavnog JOVICE PETKOVICA. E sada, ponovo bih hteo da nabavim tadasnju harmoniku Dallape Model SUPER MAKSIMA. To je bio Rolls Roys. Nazalost, kada sam diplomirao prodao sam tu harmoniku za tadasnjih 1.000 Maraka i popili smo je za jednu noc. A placena je 2.400 tadasnjih maraka!!! Nemojte da se cudite za ovo oko pica, jer skoro da nema dobrog harmonikasa koji ne pije. To valjda ide zajedno.

Da li neko moze da mi kaze koji sve modeli Dallape Super Maksima postoje i gde mogu da se nadju. Nazalost, Dallape vise ne radi te modele, licno sam razgovarao sa njima na sajmu muzike u Frankfurtu.

Drugo pitanje je, vezano za Paolo Soprani. 70-tih i 80-tih godina kod nas je i ta harmonika bila veoma popularna. Mislim da je Pavke imao jednu, ali i jedna grupa koja je svirala stare gradske pesme je imala taj model koji trazim.

Da li neko motze da mi pomogne oko ove dve stvari?

Srdacan pozdrav svim' forumasima

Davorko

[email protected]
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od steela »

pogledaj na kupujem prodajem,tu imaju meni se cini 2 3,dallape,supermaxime,i mislim da ih nije problem naci..
ali druze,mozda ti je to zelja imati,ali procitao sam ovde na forumu,(od dugmetarac78)da ima 16 kg,to ti je haos..
a sad mozda je tebi zelja da je imas,pa hoces da kupis..pogledaj i na piku,i njuskalu,ima sigurno..
a sviraci,pogotovo ti kafanski,i nema ni jednog da ne pije i ne pusi.a i neki su i zestoki svlaeri :D

sto se tice paolo sopranija,ako mislis na klavirne,to su vjerovatno,modeli,super paolo,jer to su po meni,najoblj paolo soprani.
a ako trazis dugmetaru,ima jedan lik iz HR,prodaje paolo soprani super organ vrhunska harmonika.
ali se moras cuti s njim,ili mu posalji privatnu poruku :
tomina.
nadam se da sam pomogao.
svim vjerinicima,koji slave danas,uskrs,neka srecno i blagosloveno.
pozdrav!
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od petarbg77 »

davorko napisao:Pozdrav svim' forumasima!

Odlicna ideja da se postavi ovaj forum, jer je HARMONIKA moze se slobodno reci u genomu nasih ljudi. Nezamislivo je nesto bez harmonike. Sjetite se samo da je i Jul Briner svirao harmoniku na ovim prostorima (doduse na filmu).

No da postavim svoje pitanje: kao dete i momcic bavio sam se ozbiljno muzikom i svirao harmoniku, kako klavirsku, tako i dugmetaru. Isao sam i na neka evropska takmicenja, i osvajao znacajna priznanja (mislim iz klasicne muzike). Svirao sam Bacha, Hendla, itd.. Horo stacatto je moja omiljena stvar. I Bumbarov let Korsakovog. Privatno sam isao na casove kod tada slavnog JOVICE PETKOVICA. E sada, ponovo bih hteo da nabavim tadasnju harmoniku Dallape Model SUPER MAKSIMA. To je bio Rolls Roys. Nazalost, kada sam diplomirao prodao sam tu harmoniku za tadasnjih 1.000 Maraka i popili smo je za jednu noc. A placena je 2.400 tadasnjih maraka!!! Nemojte da se cudite za ovo oko pica, jer skoro da nema dobrog harmonikasa koji ne pije. To valjda ide zajedno.

Da li neko moze da mi kaze koji sve modeli Dallape Super Maksima postoje i gde mogu da se nadju. Nazalost, Dallape vise ne radi te modele, licno sam razgovarao sa njima na sajmu muzike u Frankfurtu.

Drugo pitanje je, vezano za Paolo Soprani. 70-tih i 80-tih godina kod nas je i ta harmonika bila veoma popularna. Mislim da je Pavke imao jednu, ali i jedna grupa koja je svirala stare gradske pesme je imala taj model koji trazim.

Da li neko motze da mi pomogne oko ove dve stvari?

Srdacan pozdrav svim' forumasima

Davorko

[email protected]
Ako hoćeš Super maximu, mislim da ti neće problem da je nadješ....ima model Supermakxima "A" i "B". Kad je Dalape izbacio taj model, bio je medju najskupljima, ako ne i najskuplji - tonski sigurno superiorna harmonika , ali sigurno znaš - težina glavni problem. Ali ako ti nije problem težina, lako ćeš je naći uz malo strpljenja. Video sam jednu nedavno na oglasima.... izgledala ja kao nova, cena je bila 1500 e. Ne mogu da komenarišem cveni, ali ako je to no što tražiš, mislim da treba da glerdas stanje harmonike, ova je bila navodno - nova. U svakom slučaju, ne kupuj krntije, razlika izmedju očuvane i isrošene harmnonike, je par stotina eura... što je bez veze...zato kad uzimaš... samo očuvanu, nećeš se pkajati. dobra harmnika se traži i uzima za čitav život-
Pozdrav-
chupakabras
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 21 Avg 2013, 14:18

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od chupakabras »

Pozdrav svima!

Tek sad sam video ovaj forum. A u naslovu je očito moja harmonika. Dečko je nije kupio od mene, imao je nekih finansijskih "problema", pa je uzeo jeftiniju harmoniku. Mislim da je pogrešio što nije još malo sačekao, ali šta da se radi. Harmonika mu trebala jer redovno svira, pa je morao da pazari.

Dakle, dallape 1952 supermaestro je i dalje na prodaju. Cena je ista. Nije okačena ni na kakve oglase. Ako neko naleti, kupiće je. Muzičari znaju da je prodajem, tako da ako joj je suđeno da ode, otići će. Ne cenjakam se, ne menjam je i ostalo. U pitanju je suvo zlato. Takve tonove danas nećete ili ćete teško naći. Izuzetno je lagana. Harmonika je u full stanju. Možda su potrebne neke manje intervencije, ali to je stvarno smešno obzirom na njene godine. Mnogi ljudi/automobili/druge stvari ni ne dožive tu starost, a kamoli harmonika koja je aktivno svirana, ali dobro.... nije to sad tema. Stvarno sam je čuvao kao da je živo biće, a i ljudi koji su je svirali pre mene vidim da su se isto ophodili prema njoj.

Mnogi će se pitati zašto je prodajem. Ne sviram više harmoniku, prešao sam na drugi instrument. Pa da ne bi tako bezveze stajala, bolje da je neko svira i da zarađuje od nje. Ja sam je kao klinac dobio od mojih. Tad nisam ni bio svestan o kakvoj se harmonici radi. Pre 2-3 godine sam njuškao po net-u i uspeo da pronađem da je takva harmonika prodata preko E-bay-a u Americi za neverovatnih 29.000 $. Toliko o njenoj vrednosti. Kod nas ne može da postigne tu cenu, ali mislim da je svota koju ja tražim i više nego pristojna.

Uglavnom, ako je neko zainteresovan, harmonika je tu i čeka novog vlasnika.
Odgovori