Dallape 1952 supermaestro

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Litius
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 06 Nov 2012, 19:26

Dallape 1952 supermaestro

Post od Litius »

Pozdrav svim ljubiteljima harmonike , zanima me vase misljenje, uskoro bih trebao da kupim Dallape harmoniku supermaestro 120 basova original italijanska, ali je 1952 godiste...Uglavnom tezgarila po kafanama sa tamburasima i setnje radila, lepo ocuvana, 3 dirke menjane, vidi se da je radila posao, ali super svira...
Jel ima neko neki komentar na tu harmoniku... ? Unapred zahvalan :)
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od šokac »

Dalapa original je skoro uvjek stroj,teško je ovako napamet komentirat.
Treba ju vidit,probat,otvorit da se vidi stanje svega unutra.
A to prema godini,jesu ovi tonovi ili oni ugrađivani te godine i u koji model nebitno je.
Puno ih se lovi tog ko pijan plota,harmonika se sluša,ako je tehnički u redu i ne izgleda krš to je to.
Metni koju sliku ovamo da vidimo bar donekle šta je to.
Litius
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 06 Nov 2012, 19:26

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od Litius »

Pa sto se tice probanja, probao sam je, i vidi se normalno da je matora (ako mogu da tako kazem), da se radilo na njoj u smislu tezgarenja..ali zvuk je super, klavijatura malo teska,visoko su dignute dirke sto i nije neki problem,mada automat mislim da malo zeza,tesko je prebaciti registar u brzini,mada mislim da je i to resivo...
Nisam te razumeo sto kazes puno ih se lovi tog ko pijan plota ?
Sto se tice izgleda,super je ocuvana...
A sliku nemam, steta, kad sam bio kod coveka nisam uspeo da napravim koju fotku... Zar niko nema nista da pise vise :(( :svirac: :pudc8: :hmmm:
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od šokac »

Sve u redu,mnoge zanimaju najviše tonovi kad kupuju harmoniku jer se drugo uglavnom zna pa se najviše o njima raspravlja.
Zato sam napiso da se love njih ko pijan plota..
Mislim da će bez slika teško ko komentirat..
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od steela »

prijatelju sto se tice to sto kazes 1952,dallape je NEPPODARLJIVA,NISTA SE NJOJ BEZ MAVOLE NE MOZE :D.POZ
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od Bata Kanda 73 »

Generalno,dallape iz tih godina je čudo,to su PRAAVE dallape,neprevaziđene.E sad treba na jednoj strani staviti njenu cenu a na drugu:stanje harm.kako spolja tako i iznutra,njene očigledne i skrivene ;) nedostatke (koji su neminovni s obzirom na godište i to da je aktivno korišćena) i cenu za popravku svega što joj fali.Pa ukoliko se to uklopi u tvoj budžet onda je to-to.Sa takvom harmonikom (ukoliko nije neki krš) ne možeš da pogrrešiš.Pozdrav.
Litius
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 06 Nov 2012, 19:26

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od Litius »

steela napisao:prijatelju sto se tice to sto kazes 1952,dallape je NEPPODARLJIVA,NISTA SE NJOJ BEZ MAVOLE NE MOZE :D.POZ
Pozdrav prijatelju, jel mozes da mi objasnis frazu Nepodarljiva i sta konkretno znaci nista se ne moze bez mavole... izvini ali ne razumem :D :) :svirac:
Litius
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 06 Nov 2012, 19:26

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od Litius »

Bata Kanda 73 napisao:Generalno,dallape iz tih godina je čudo,to su PRAAVE dallape,neprevaziđene.E sad treba na jednoj strani staviti njenu cenu a na drugu:stanje harm.kako spolja tako i iznutra,njene očigledne i skrivene ;) nedostatke (koji su neminovni s obzirom na godište i to da je aktivno korišćena) i cenu za popravku svega što joj fali.Pa ukoliko se to uklopi u tvoj budžet onda je to-to.Sa takvom harmonikom (ukoliko nije neki krš) ne možeš da pogrrešiš.Pozdrav.
Sto se tice toga da je cudo, u pravu si..Ima jako dobar ton... A cena je 3k...To je neka realna cena koju mi covek daje i koju prihvatam... Sto se tice od spolja ima nedostataka ali to je da su dirke malo odradjene tj 100% klavijature je jako tvrdo, a dirke su dosta NEravne, sto se da srediti ali se ne bih igrao sa time... Registri malo teze prebacuju ali mozda kad bi se ocistili i malo razradili mozda bi bili bolji...Iznutra je koliko sam video sve u dobrom stanju, nije svirana oko 3godine i sad joj fali malo rasviravanja... Ja sad imam Dallape 140basova organtone pa mi je malo cudno kad sviram drugu zbog dirki i tako neke sitnice koje su zanemarljive jer treba da se naviknem na nju...
Zahvaljujem na odgovoru BataKanda :> :svirac:
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od steela »

ja nisam dobro napisao :D.nepoderljiva je nemoze se unistiti!!mavole mislio sam macole! :D.znaci to ti je harmonika izdrzliva nije osjetljiva na toplo hladno (kao kod harmonike guerrini)..to je vrh harmonika po izdrzljivosti!a kazem nemoze joj se nista bez macole ne misim BUKVALNO ali je neunistiva..to ti kazem :D.pozdrav :svirac:
Litius
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 06 Nov 2012, 19:26

Re: Dallape 1952 supermaestro

Post od Litius »

steela napisao:ja nisam dobro napisao :D.nepoderljiva je nemoze se unistiti!!mavole mislio sam macole! :D.znaci to ti je harmonika izdrzliva nije osjetljiva na toplo hladno (kao kod harmonike guerrini)..to je vrh harmonika po izdrzljivosti!a kazem nemoze joj se nista bez macole ne misim BUKVALNO ali je neunistiva..to ti kazem :D.pozdrav :svirac:
aham...izvini sto nisam skontao :) a sto se tice toplog hladnog nisam bas siguran da cu je tako lose cuvati :) cak sta vise moracu je cuvati bas jako :) nzm za izdrzljivost, ali sigurno su pravili dobar kvalitet koji se ne pravi vise... :)
kupujem je nakon nove godine,da skupim jos malo novca ;)) Pozdrav svima,pa cu staviti i slike, posto ako je i neko pokusao da nadje neku sliku takve harmonike , nazalost ne moze da se nadje ama bas nigde.. a ni na youtube nema snimaka,pa mozda i okacim nesto.. pozdrav :)
Odgovori